خانه » خبری و خواندنی » جلسه پارلمان اقلیم کردستان عراق جهت تمدید دوره ریاست بارزانی
 

 

جلسه پارلمان اقلیم کردستان عراق جهت تمدید دوره ریاست بارزانی

یک مسئول کرد اعلام کرد از سرگیری جلسات پارلمان اقلیم کردستان با هدف تمدید دوره کنونی، به تأخیر انداختن انتخابات و تمدید دوره ریاست مسعود بارزانی است.

جلسه پارلمان اقلیم کردستان عراق جهت تمدید دوره ریاست بارزانی

جلسه پارلمان اقلیم کردستان عراق جهت تمدید دوره ریاست بارزانی

یک مسئول کرد اعلام کرد از سرگیری جلسات پارلمان اقلیم کردستان با هدف تمدید دوره کنونی، به تأخیر انداختن انتخابات و تمدید دوره ریاست مسعود بارزانی هست.

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، دیده بان پارلمان اقلیم کردستان عراق طی گزارشی راجع به جلسه روز جمعه پارلمان گفت: دوره کنونی پارلمان ششم نوامبر به آخر می رسد و قرار بود کمیته انتخابات اقلیم کردستان مقدمات را جهت برگزاری این انتخابات فراهم کند ولی شرایط نشان می دهد که انتخابات در موعد مقرر برگزار نخواهد شد.

عبارات مهم : مسعود بارزانی – انتخابات
وی گفت: ازسرگیری جلسات پارلمان قبل از دو ماه از آخر دوره کنونی با هدف به تأخیر انداختن انتخابات ریاست اقلیم و تمدید دوره ریاست مسعود بارزانی صورت گرفته است.

وی افزود: تلاش جهت حل بحران کنونی راجع به همه پرسی استقلال اقلیم کردستان نیز هدف بعدی جهت ازسرگیری جلسات پارلمان هست. در همین راستا، جنبش “تغییر” جلسه روز جمعه پارلمان را “طنز و تمسخر” دانست. امین بکر، نماینده این حزب گفت: پارلمان اقلیم کردستان با دستور یک حزب مشخص تعطیل و با دستور همان حزب فعالیتش ازسر گرفته شد.

وی گفت: جنبش عوض کردن خواهان به تأخیر افتادن همه پرسی و بررسی قانون ریاست اقلیم کردستان و اصلاح حقوق کارمندان جهت شرکت در جلسه شد ولی حزب اتحاد دموکراتیک کردستان با این مسئله مخالفت کرد.

حزب جماعت اسلامی کردستان نیز با ازسرگیری جلسات پارلمان مخالفت کرد.زانا سعید، نماینده این حزب گفت: ما از بیش از ۱۹ ماه پیش جهت ازسرگیری فعالیت پارلمان تلاش کردیم ولی با برگزاری جلسه پارلمان جهت دادن مشروعیت به تصمیمات حزبی که خارج از ساختمان پارلمان اتخاذ شده، مخالفیم.

وی افزود: تحریم جلسات پارلمان از سوی ما به خاطر این است که تصمیمات آینده ساز باید در داخل خود پارلمان گرفته شود نه از سوی طرف هایی که اختیارات حقوقی ندارند.


منبع: ایسنا

واژه های کلیدی: مسعود بارزانی | انتخابات | کردستان | برگزاری |

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>