خانه » خبری و خواندنی » شرکت ملل به اصلاحات بنیادین نیاز دارد/ اردوغان
 

 

شرکت ملل به اصلاحات بنیادین نیاز دارد/ اردوغان

رئیس جمهوری ترکیه در نیویورک گفت، شرکت ملل جهت عملکرد بهتر و اطمینان از اینکه قادر است ماموریتش را در قبال صلح جهانی انجام دهد، به اصلاح بنیادین نیاز دارد.

شرکت ملل به اصلاحات بنیادین نیاز دارد/ اردوغان

اردوغان: شرکت ملل به اصلاحات بنیادین نیاز دارد

مدیر جمهوری ترکیه در نیویورک گفت، شرکت ملل جهت عملکرد بهتر و اطمینان از اینکه قادر است ماموریتش را در قبال صلح جهانی انجام دهد، به اصلاح بنیادین نیاز دارد.

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، رجب طیب اردوغان، مدیر جمهوری ترکیه گفت: با وجود فقدان های کلی که شرکت ملل دارد، همچنان تنها چتر حمایتی جهانی است که مردم از سراسر دنیا می توانند صدایشان را از طریق آن به گوش دیگران برسانند و به دنبال راه حل تنش ها در آن بود.

عبارات مهم : رجب طیب اردوغان – نیویورک
وی ادامه داد: ساختار شورای امنیت شرکت ملل که یکی از زیرمجموعه های بسیار مهم این شرکت است درست نیست و باعث شده است تا یک نهاد بین المللی نتواند وظایف خود را بعنوان ضامن صلح جهانی به خوبی ایفا کند.

شورای امنیت شرکت ملل دارای ۱۵ عضو است که پنج عضو آن دائمی هستند و تنها استفاده یکی از اعضای دائم از حق وتوی خود کافی است تا قطعنامه ای رد شود.

رجب طیب اردوغان در ادامه صحبت هایش گفت: شرکت ملل باید اصلاح شود تا بتواند در دنیا عوض کردن ایجاد کند. امروز ایجاد اصلاحات در این شرکت در دستور کار قرار دارد. دنیا بیش از پنج کشور دارد و تنها یک کشور نباید راجع به شورای امنیت یا قطعنامه ها و سایر کارهای این نهاد بین المللی تصمیم گیری کند. این کشورها از حق وتوی خود جهت حفاظت از منافع ملی خود استفاده می کنند.


منبع: ایسنا

واژه های کلیدی: رجب طیب اردوغان | نیویورک | استفاده | قطعنامه | اردوغان | ترکیه | امنیت |

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>