خانه » خبری و خواندنی » اجرای خیریه «ما به هم دروغ نمی‌گوییم» به نفع کودکان بی‌سرپرست
 

 

اجرای خیریه «ما به هم دروغ نمی‌گوییم» به نفع کودکان بی‌سرپرست

محمد علایی از اجرای نمایشنامه‌خوانی «ما به هم دروغ نمی‌‌گوییم» به نفع کودکان بی‌سرپرست خبر داد.

اجرای خیریه «ما به هم دروغ نمی‌گوییم» به نفع کودکان بی‌سرپرست

محمد علایی کارگردان تئاتر در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه تئاتر گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ راجع به هدف از اجرای نمایشنامه خوانی «ما به هم دروغ نمی‌گوییم» به نفع کودکان بی‌سرپرست گفت: ما در گذشته هم فعالیت‌هایی با این محور داشتیم چراکه؛ این کودکان جهت ما اهمیت دارند و آینده‌سازان کشور هستند، به همین دلیل، باید به آنها بسیار توجه کرد تا استعدادهایشان، شکوفا شود. هدف ما از اجرای این نمایشنامه خوانی؛ حمایت از کودکانی است که به علت قرار گرفتن در شرایط خاص، کودکی آدم‌های معمولی را نداشته‌اند.

وی راجع به محوریت نمایش خود اظهار کرد: می‌توان گفت این نمایش به کودکان مربوط هست. قصه یک زوج جوان است که بر سر بچه‌دار شدن بحث می‌کنند و از این رو، زن خانواده برنامه‌ای می‌ریزد تا از این طریق همسرش را راضی کند و…

علایی در مورد حمایت سازمان‌ها و نهادها از این اثر که به نفع کودکان بی‌سرپرست، فعالیت می‌کند، تصریح کرد: ما هیچ حمایتی از سازمانی دریافت نکردیم، به غیر از اینکه مجوز اجرای این اثر را به ما دادند. ما تمام نفع مالی این اثر را به نفع کودکان بی‌سرپرست، به موسسه‌‌ای که حامی آنهاست، هدیه می‌کنیم.

اجرای خیریه «ما به هم دروغ نمی‌گوییم» به نفع کودکان بی‌سرپرست

کارگردان اثر«ما به هم دروغ نمی‌گوییم» راجع به ملاک گزینش بازیگران اثر بیان کرد: بازیگران کار بر اساس کاراکترها گزینش شدند. ما می‌خواستیم از بازیگرهای شناخته شده است در این نمایش استفاده کنیم، تا با چهره‌ها حمایت بیشتری جهت کودکان به دست بیاوریم. سال‌های گذشته، بسیاری از بازیگران جهت کار خیر پیش‌قدم می‌شدند، ولی اکنون حضور آنها کمتر شده است هست. در این کار با تجربه‌هایی که داشتیم، از بازیگران چهره‌ دعوت کردیم و با توافق‌هایی که انجام دادیم، کار را شروع کردیم.

وی همچنین افزود: هیچ کدام از بازیگران دستمزی دریافت نکرده‌اند و همگی جهت رضای خدا در این کار ما را همراهی کردند، البته ما جهت تشکر، هدیه‌ای ناقابل به آنها اهدا می‌کنیم.

این کارگردان راجع به گزینش سالن پردیس ملت جهت اجرا، خاطرنشان کرد: سالن‌های تئاتر دولتی که بهتر است از آنها حرفی نزنیم، همگی بهانه‌هایی آوردند که امکان اجرا را به ما ندهند، سالن‌های شخصی هم که هزینه‌های بسیاری را از ما طلب کردند، به همین علت یکی از دوستان به ما لطف کرد و اجازه اجرا در سالن پردیس ملت را در دو سانس به ما داد.

علایی در آخر گفت: با وجود تمام مشکلات، باید این حرکت‌های خداپسندانه در جامعه رواج پیدا کند و افراد با همه توان و حداکثر تلاش به این کودکان توجه کنند، چراکه؛ نباید به نسل کودک و خردسال جامعه کم‌توجهی بشود بلکه مورد نیاز است از آنها حمایت شود تا استعدادهای خود را شکوفا کنند.

محمد علایی از اجرای نمایشنامه‌خوانی «ما به هم دروغ نمی‌‌گوییم» به نفع کودکان بی‌سرپرست خبر داد.

شایان ذکر هست؛ نمایشنامه‌خوانی «ما به هم دروغ نمی‌گوییم» در روز شنبه اول مهر در پردیس ملت در دو سانس ۱۹ و ۲۰ اجرا می‌شود.

انتهای پیام/

نقشی که هنر در حمایت از کودکان بی‌سرپرست می‌تواند ایفا کند

واژه های کلیدی: حمایت از کودکان | نمایشنامه | پردیس ملت | کارگردان | بازیگران | کودکان | دریافت | نمایش | تئاتر

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>