خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » هنگام منقضی شدن برجام، کشور عزیزمان ایران به آستانه اتمی خواهد رسید / ادعای آمریکا
 

 

هنگام منقضی شدن برجام، کشور عزیزمان ایران به آستانه اتمی خواهد رسید / ادعای آمریکا

مشاور امنیت ملی مدیر جمهور آمریکا در گفت‌‌وگو با الشرق الاوسط سریال اتهام‌زنی‌های متفاوت به کشور عزیزمان ایران را ادامه داد.

هنگام منقضی شدن برجام، کشور عزیزمان ایران به آستانه اتمی خواهد رسید / ادعای آمریکا

ادعای آمریکا: هنگام منقضی شدن برجام، کشور عزیزمان ایران به آستانه اتمی خواهد رسید

عبارات مهم : دونالد ترامپ – دولت ترامپ

مشاور امنیت ملی مدیر جمهور آمریکا در گفت وگو با الشرق الاوسط سریال اتهام زنی های متفاوت به کشور عزیزمان ایران را ادامه داد.

به گزارش فارس، «ژنرال هربرت ریموند مک مستر» مشاور امنیت ملی مدیر جمهور آمریکا در گفت وگو با نشریه سعودی «الشرق الاوسط» کشور عزیزمان ایران را بزرگترین ترساندن علیه اعراب نام نهاد.

هنگام منقضی شدن برجام، کشور عزیزمان ایران به آستانه اتمی خواهد رسید / ادعای آمریکا

مک مستر در بخشی از این گفت وگو راجع به کشور عزیزمان ایران و گذشت دو سال از برجام گفت: «همانطور که دونالد ترامپ مدیر جمهور آمریکا بارها گفته هست، توافق هسته ای با کشور عزیزمان ایران بدترین معامله بوده و البته دلایل زیادی در این باره وجود دارند. یکی این است که در این توافق تمامی مزایا جهت کشور عزیزمان ایران فراهم شده است و همچنین تا آخر توافق ده ساله که البته اینک دو سال از آن گذشته، کشور عزیزمان ایران منتظر مانده و هنگامی که توافق منقضی شد، به آستانه اتمی خواهد رسید که این امکان را به حکومت این کشور می دهد با سرعت بسیار زیادی به سوی ساخت جنگ افزارهای اتمی برود. کشور عزیزمان ایران همچنان در تمام این مدت می تواند سامانه های موشکی و پرتاب آن ها را توسعه دهد.»

ژنرال مک مستر در بخش دیگر این گفت و گو اظهار داشت: «ترامپ راجع به ماندن در برجام بر اساس اولویت هایش که امنیت مردم آمریکا است تصمیم گیری می کند. وظیفه دولت ترامپ فراهم آوردن گزینه های متفاوت هست. تازمانی که ایالات متحده و شرکای ما در این توافق باقی هستند، ما باید کشور عزیزمان ایران را مقید به اجرای تعهدهایش نماییم. به عنوان مثال، اینک می دانیم که کشور عزیزمان ایران توافقنامه را نقض کرده هست، زمانی که کشور عزیزمان ایران توافقنامه را نقض می کند، به آنها تذکر داده می شود و اگر آن ها در مدت معینی از توافق پیروی کنند، دیگر به عنوان ناقض توافق قلمداد نمی شوند.»

مشاور امنیت ملی مدیر جمهور آمریکا در گفت‌‌وگو با الشرق الاوسط سریال اتهام‌زنی‌های متفاوت به کشور عزیزمان ایران را ادامه داد.

«مورد دیگر این است که این معامله جهت کشور عزیزمان ایران بسیار عالی و جهت همه خطرناک هست. بنابراین، نخستین قدم این است که به طور دقیق این معامله را اجرا کنید. انواع بازرسی ها وجود دارد که می توانند صورت گیرند ولی انجام نشده اند. توانایی های نظارتی زیادی وجود دارد که اجرا نشده هست. تمام طرف های درگیر باید بر اجرای دقیق توافق تمرکز کنند.»

وی در خاتمه گفت: «ترامپ قبلا اعلام کرده که کشور عزیزمان ایران به تعهد خود عمل نکرده هست. آن ها قطعا به روح توافق پایبند نیستند. کشور عزیزمان ایران به جای کمک به صلح و امنیت منطقه، از نیروهای نیابتی و شبکه های تروریستی جهت تحریک در خشونت آفرینی و قربانی کردن افراد بی گناه در خاورمیانه استفاده می کند. کشور عزیزمان ایران به این شبکه ها سلاح های مخرب می دهد و در عین حال تلاش دارد مسیر زمینی را از کشور عزیزمان ایران به لبنان و سوریه بسازد.»

واژه های کلیدی: دونالد ترامپ | دولت ترامپ | آمریکا | توافق | ایران | امنیت | اخبار سیاست خارجی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>