خانه » خبری و خواندنی » تجربه ای متفاوت از اتللو کلاسیک , «چند درجه سوءتفاهم در مقیاس اتللو»
 

 

تجربه ای متفاوت از اتللو کلاسیک , «چند درجه سوءتفاهم در مقیاس اتللو»

تماشاگر  با دیدن نمایش «چند درجه سوءتفاهم در مقیاس اتللو» تجربه ای متفاوت از مرز علاقه و جنون را لمس خواهد کرد. 

تجربه ای متفاوت از اتللو کلاسیک , «چند درجه سوءتفاهم در مقیاس اتللو»

به گزارش حوزه تئاترگروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان به نقل از مشاور رسانه ای نمایش «چند درجه سوءتفاهم در مقیاس اتللو»؛ حبیب الله دانش کارگردان این نمایش که چند روزی است اجرایش را در مکتب پایتخت کشور عزیزمان ایران شروع کرده هست، راجع به این اثر گفت: نمایشنامه این کار، نوشته محسن رهنما یکی از نویسندگان جوان اصفهانی است که پیشتر دو نوبت در سال های ۹۳ و ۹۴ به وسیله همین گروه در اصفهان اجرا رفته است و در هر دو نوبت با استقبال و تحسین تماشاگران و کارشناسان تئاتر قرار گرفته است.

وی راجع به داستان نمایش توضیح داد: بازیگر نقش اتللو که روی صحنه کشته شده است هست، اکنون علت مرگش را جهت مخاطب بیان می کند. بازیگر نقش اتللو، نامزدی دارد که نقش دزدمونا را بازی می‌کند و او همچون اتللو گرفتار حسادت نسبت به دزدمونا شده است است و با این مسئله روانی خود، مرزهای علاقه و جنون را درمی نوردد.

حبیب الله دانش با اشاره به اینکه نمایش مونولوگ هست، افزود: به گواه نظر تماشاگران و کارشناسان، مخاطبان به علت جذابیت های موجود در اجرا، وقت نمایش را حس نمی کنند. ما به واسطه شیوه اجرایی خاص که متکی بر ساخت فضاست، تلاش کرده ایم تا جهت تماشاگر لحظه به لحظه احساس و عواطف بدیع و نویی را بازسازی کنیم تا از این گذر بتواند مرزهای عشق، شیدایی، نفرت، جنون و حسادت بازیگر نقش اتللو را تجربه کند.

تجربه ای متفاوت از اتللو کلاسیک , «چند درجه سوءتفاهم در مقیاس اتللو»

حبیب الله دانش که چندی پیش نمایش «آدم آدم است» را در تئاتر مولوی اجرا کرده هست، گفت: تلاش کرده ایم به سمت تجربه‌ای متفاوت از ساخت فضا برویم تا مخاطب بتواند با همه لحظات کار درگیر شود. با اینکه به نظر، بازیگر در یک میزانسن نشسته کار می کند ولی از همه امکانات بازیگری اش بهره برده ایم.

وی با اشاره به اینکه تنها بازیگر این نمایش محمدرضا ترابی که دانش آموخته بازیگری هست، سبقه طولانی در بازیگری دارد، گفت: محمدرضا ترابی بازیگر فیلم هنگامی همه خوابیم، استاد بیضایی و بازیگر فیلم چمران آقای حاتمی کیا و بازیگر تئاتر بیگانه دکتر مسعود دلخواه و چندین سریال تلویزیونی هست. کار کردن با بازیگر باهوشی که خودش را به روز نگه می دارد، تجربه بسیار عالی بوده هست. امکانات بازیگری وی باعث شد تا تمرینات را به سمت تئاتری ببریم که متکی به فضا باشد و چیزی به جز بازیگر روی صحنه دیده نشود.

حبیب الله دانش در آخر گفت: از منظر دیگر، چنین تجربه‌ای جهت من و بازیگر، هم سخت و هم جالب بود. چون هر دو باید در روند کشف شرکت می کردیم. بدین معنی که بازیگر به واسطه بکارگیری امکانات بازیگری باید همچون نقاش، تصویرسازی‌ کند آن هم تصاویری که باعث ساخت فضا و معماری در ذهن مخاطب شود.

لازم به اشاره هست؛ این نمایش تا ۳۱ شهریور هر شب ساعت ۲۰ در مکتب پایتخت کشور عزیزمان ایران اجرا خواهد داشت.

تماشاگر  با دیدن نمایش «چند درجه سوءتفاهم در مقیاس اتللو» تجربه ای متفاوت از مرز علاقه و جنون را لمس خواهد کرد. 

انتهای خبر/

تجربه تازه حبیب الله دانش در نمایشی برگرفته از داستان اتللو کلاسیک

واژه های کلیدی: نمایشنامه | بازیگری | سوءتفاهم | داستان | بازیگر | امکانات | نمایش | مخاطب | تئاتر | ایران

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>