خانه » خبری و خواندنی » در آینده نیازمند اینترنت خاص کودکان هستیم
 

 

در آینده نیازمند اینترنت خاص کودکان هستیم

رئیس شرکت پدافند غیرعامل کشور گفت: با وجود همه انتقادها و اشکالاتی که از صداوسیما مطرح می‌شود، این شرکت در مقایسه با شبکه‌های ماهواره‌ای یکی از پاک‌ترین و عالی ترین تلویزیون‌های دنیا است.

در آینده نیازمند اینترنت خاص کودکان هستیم

در آینده نیازمند اینترنت خاص کودکان هستیم

مدیر شرکت پدافند غیرعامل کشور گفت: با وجود همه انتقادها و اشکالاتی که از صداوسیما مطرح می شود، این شرکت در مقایسه با شبکه های ماهواره ای یکی از پاک ترین و عالی ترین تلویزیون های دنیا هست.

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، سردار غلامرضا جلالی در نشست اینترنت و آئین همسرداری در جمع خانواده کارکنان شرکت پدافند غیرعامل، با گرامیداشت اعیاد قربان و غدیر، این اعیاد را استمرار بخش رسالت و راه پیامبران به وسیله امامت توصیف کرد و گفت: امروز حکومت فقها و ولایت فقیه ادامه دهنده راه امامت است و ما را به ولایت و پیامبران متصل می کند و اگر مانند سایر مذاهب این رویکرد را نداشتیم، ما را به علت احساس نداشتن نسبت به نیازمندی های روز، به واپسگرایی و عقب گرا بودن متهم می کردند. جلالی تصریح کرد: اجتهاد زنده و به روز شیعه و نظام پاسخگو بودن دین و فقه به نیازمندی های روز بشر در ذات دین و غدیر وجود دارد.

عبارات مهم : پدافند غیرعامل کشور – ولایت فقیه
وی اظهار کرد: ولایت فقیه یعنی برداشت و دکترین امام (ره) از دین و اداره مردم و حکومت به شکلی که دین در حکومت ممزوج باشد و این تلفیق دقیق و علمی و درست از نحوه حکومت که به آن اجتهاد زنده شیعه یا مدل مرتقی ولایت فقیه می گوییم به ما نشان می دهد در شرایط حاضر چگونه می توانیم ادامه دهنده راه ائمه بزرگوار باشیم.

جلالی گفت: رسالت شرکت پدافند غیرعامل کشور مصون سازی کشور در همه ابعاد در برابر تهدیدات دشمن است و از آنجایی که نگاه ما به غدیر، استمرار بخش راه پیامبران و ائمه و ولایت هست، این کشور را کشور امام زمان(عج) می دانیم و این مسئولیت مصون سازی بسیار سنگین و بسیار انقلابی و دینی و ارزشی است که باید به این مسئولیت خطیر و حساس، افتخار کرد و همه همت و تلاشمان را جهت آن به کار گیریم.

رئیس شرکت پدافند غیرعامل کشور در ادامه به بیان نقش و جایگاه خانواده در اسلام پرداخت و افزود: محور اجتماعی دینی ما خانواده است و در دین اسلام توصیه ها و بایدها و نبایدها حول یک مفهومی بنام خانواده شکل می گیرد.

جلالی افزود: شعارهای کم کردن جمعیت مانند فرزند کمتر، زندگی بهتر از سیاست های استعماری دشمن است که جهت جامعه مسلمانان طراحی کرده اند و از نظر نقش اجتماعی باعث از بین رفتن نسل ها و یک طیف جامعه در یک بازه سی ساله می شود.

وی گفت: اروپایی ها از ۶-۷ سال گذشته استراتژی محدودکننده جمعیتی کشورهای خود را بهم زده اند و سیاست تشویقی زیاد کردن جمعیت را دنبال می کنند که این سیاست کم کردن جمعیت در کشور ما غلط بوده و هست.

جلالی افزود: با مقایسه جمعیت فعلی کشور با زمانی که جمعیت کشورما حدود ۲۰ میلیون نفر بود متوجه می شویم که کیفیت زندگی و غذا و بهداشت به مراتب بهتر از گذشته هست، ولی قیمت رشد جمعیت در کشور ما حدود ۱.۸ درصد است که این یک هشدار است.

رئیس شرکت پدافند غیرعامل کشور گفت: به علت اهمیت جایگاه خانواده تمامی تهدیدات دشمن در بعد فرهنگی و سیاسی بر روی خانواده متمرکز است و تضعیف خانواده مهم ترین هدفی است که دشمن های دنبال می کند.

وی افزود: یک خانواده دینی و مستحکم که در آن علاقه و محبت حاکم باشد و در آن اختلافات وجود نداشته باشد، فرزندی مستحکم و انقلابی مانند شهید حججی تربیت می کند که هنگامی که او را به مسلخ می برند، صورت برافروخته و انقلابی و باعظمتش یک کشور را تحت تاثیر قرار می دهد.

جلالی تصریح کرد: رسانه، مهم ترین ابزار تهاجم به خانواده است و به علت اینکه ترساندن نرم محسوس نیست باید بسیارهوشیار و مراقب بود که ذهن و فکر افراد را فرا نگیرد.

وی افزود: با وجود همه انتقادها و اشکالاتی که از صداوسیمای جمهوری اسلامی مطرح می شود، صدا و سیما در مقایسه با شبکه های ماهواره ای یکی از پاک ترین و عالی ترین تلویزیون های دنیا است و با بررسی ها و محوریابی های تخصصی که از فیلم ها و سریال های پخش شده است از ماهواره ها صورت گرفته، شکستن نهاد خانواده محور همه این فیلم ها است.

جلالی در ادامه گفت: توصیه به بی بندوباری در خانواده، مشروع دانستن طلاق عاطفی، فردگرایی و جداسازی فرد از خانواده ، نهادینه کردن خیانت به عنوان یک حق قانونی و فرهنگ سازی رفتارهای خارج از مفاهیم دینی در فیلم ها و سریال های ماهواره ای گنجانده شده است است.

رئیس شرکت پدافند غیرعامل کشور افزود: امروزه اینستاگرام، تلگرام، فیس بوک و … به امری اجتناب ناپذیر تبدیل شده است و فرایندی که جهت توسعه فناوری آینده نگری شده است هست، زندگی آینده و امروز ما را در خود پیچیده، به شکلی که آینده خود و فرزندان ما کاملاً در اینترنت آمیخته است.

جلالی ضمن برشمردن خاصیت ها و مزایای فضای مجازی، آسیب هایی مانند ترویج مفاهیم فحشا و فساد در خانواده، تبلیغ مفاهیم جنسی، شخصی سازی محیط مجازی جهت انجام گناه و امکان ارتباط با بیگانگان و جاسوسی و بهره برداری امنیتی از افراد برشمرد و تصریح کرد: مخفی و پنهان بودن هویت ها از دیگر شاخصه های اینترنت است و هیچ قطعیتی وجود نداشته و باید به هویت افراد در این فضا کاملا مشکوک نگاه کرد.

وی ادامه داد: امکان شخصی سازی و ایجاد ارتباط دوطرفه از دیگر شاخصه های اینترنت است و در این فضا هر داده ای که تولید می شود قابل از بین بردن نیست و امکان کنترل و بازرسی در همه این شبکه ها وجود دارد.

جلالی در آخر آموزش و آگاهی بخشی در اینترنت را راهکار مقابله با تهدیدات این فضا دانست و افزود: در آینده نیازمند اینترنت خاص کودکان هستیم و باید به نوجوانان و جوانان در این رابطه هم آموزش و آگاهی داد و هم کنترل ارزش کرد و همچنین با توجه به وجود فساد در رده های سنی میانسال و بزرگسال، این افراد هم نیازمند آگاهی و آموزش از اینترنت هست.


منبع: ایسنا

واژه های کلیدی: پدافند غیرعامل کشور | ولایت فقیه | ماهواره | خانواده | اینترنت | کودکان | خانواده | سیاست | جمعیت | آموزش

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>