خانه » خبری و خواندنی » امکانات جهت زیاد کردن جمعیت کشور به ۱۵۰ میلیون نفر وجود دارد
 

 

امکانات جهت زیاد کردن جمعیت کشور به ۱۵۰ میلیون نفر وجود دارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش تاکید کرد: اگر آمایش سرزمین انجام نشود آینده کشور عزیزمان ایران نامعلوم خواهد بود.

امکانات جهت زیاد کردن جمعیت کشور به 150 میلیون نفر وجود دارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش:

امکانات جهت زیاد کردن جمعیت کشور به ۱۵۰ میلیون نفر وجود دارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش تاکید کرد: اگر آمایش سرزمین انجام نشود آینده کشور عزیزمان ایران نامعلوم خواهد بود.

به گزارش تبیان به نقل از ایسنا، امیر دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در گرامیداشت روز جهانی دریانوردی ضمن تبریک به دریانوردان با بیان اینکه تاکید مقام معظم رهبری بر استفاده از منابع دریایی در بحث توسعه دریامحور هست، خاطر نشان کرد: زمانی می توانیم به توسعه دریامحور دست یابیم که در دریا اقتدار داشته باشیم که خوشبختانه امروز این اقتدار در دریا وجود دارد.
وی گفت: در جهت پیشرفت دریامحور استفاده از ظرفیت های دریایی حائز اهمیت است و جهت عنوان آمایش جمعیت باید به توسعه دریامحور توجه کرد.

عبارات مهم : استفاده – دریایی

فرمانده نیروی دریایی ارتش ادامه داد: در حالی که امروز جمعیت کشورمان ۸۰ میلیون نفر است طبق فرمایشات مقام معظم رهبری این تعداد جمعیت باید به ۱۵۰ میلیون نفر زیاد کردن پیدا کند. خوشبختانه در کشور ما تمام امکانات جهت زیاد کردن جمعیت به ۱۵۰ میلیون نفر وجود دارد.

امیر دریادار سیاری با اشاره به محوریت بخشی از کشورمان از زیرساخت ها اظهار کرد: اگر کشور را به دو قسمت تقسیم کنیم می بینیم که تمام شاخص های توسعه در بخش های شمالی و غربی وجود دارد ولی این شاخص ها در مناطق جنوب و جنوب شرقی کمتر هست. وی ادامه داد: جهت آمایش سرزمین نیاز به زیرساخت ها و استفاده از منابع دریایی وجود دارد، گفت: قطعا باید جمعیت به سمت سواحل کشور هدایت شود.

وی گفت: اگر روند توزیع زیرساخت ها به همین منوال باشد آینده نامعلومی خواهیم داشت. فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه یکی از عوامل موثر در زیاد کردن مهاجرت کمبود آب هست، گفت: می توانیم با توسعه سواحل جنوبی جلوی مهاجرت ها را بگیریم. جنوب زاگرس به سمت دریاهای آزاد و جنوب البرز به سمت دریاهای آزاد خالی از جمعیت می شود و تنها راه این است که آمایش سرزمین انجام شود و غیر از این هیچ راهی وجود ندارد.

سیاری تاکید کرد: بعضی ها مدعی هستند در جنوب کشور احتمال سونامی و زمین لرزه وجود دارد ولی این طور نیست اگر این طور بود تاکنون ژاپن تخلیه شده است بود. امیدوارم مسئولان تصمیم ساز و تصمیم گیر به عنوان آمایش سرزمین توجه خاص و اقدام و عمل داشته باشند.


منبع: ایسنا

واژه های کلیدی: استفاده | دریایی | زیرساخت | امکانات | منابع | جمعیت | میلیون |

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>