خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » سیف جهت قراردادهای تامین مالی به چین رفت
 

 

سیف جهت قراردادهای تامین مالی به چین رفت

 رئیس کل بانک مرکزی در راس هیئتی از مدیران نظام بانکی به منظور گفت و گو و عقد قرارداد و‌ امضای تفاهم نامه های بانکی با مقامات چین، بامداد امروز به این کشور سفر کرد.

سیف جهت قراردادهای تامین مالی به چین رفت

 رئیس کل بانک مرکزی در راس هیئتی از مدیران نظام بانکی به منظور گفت و گو و عقد قرارداد و امضای تفاهم نامه های بانکی با مقامات چین، بامداد امروز به این کشور سفر کرد.

سیف جهت عقد قراردادهای تامین مالی عازم چین شد

 به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی،رئیس کل بانک مرکزی به منظور گفت و گو و عقد قرارداد و امضای تفاهم نامه های بانکی با مقامات چین، بامداد امروز به این کشور سفر کرد.

در این سفر، هئیت ایرانی ضمن دیدار با مقامات شرکت «سیتیک تراست» و مجموعه ی بانک های چینی، قراردادی معادل ۱۰ میلیارد دلار در قالب تامین مالی جهت پروژه های عمرانی و تولیدی کشورمان که مجوزهای مورد نیاز را با اخذ مراحل قانونی طی کرده هست، با حضور مدیران عامل، اعضای هئیت مدیره و بعضی مدیران بین الملل بانک های پاسارگارد، پارسیان، صنعت و معدن، رفاه و توسعه صادرات امضا خواهد شد. در جلسه دیگری، هئیت ایرانی با بانک توسعه چین یادداشت تفاهمی مبنی بر تامین مالی پروژه های عمرانی و تولیدی معادل ۱۵ ميليارد یورو امضا خواهند کرد.

سیف جهت قراردادهای تامین مالی به چین رفت

ضمناً در این دیدار مسائل مربوط به روابط کارگزاری و تبادل اطلاعات بانکی در زمینه های تسویه و نقل و انتقال پول با بانک های چین مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. انتظار می رود بعد از مذاکره تفاهم نامه تامین مالی از طریق بانک چین عملیاتی شود.

دیدار با مقامات اگزیم بانک چین که قبل از این قرارداد تامین مالی برقی کردن خط آهن «تهران – مشهد» نیز با این بانک به امضا رسیده است از دیگر برنامه های دیدار رییس کل بانک مرکزی و هئیت ایرانی هست، در این جلسه در خصوص سقف تامین مالی و گزینه های تازه جهت فاینانس پروژه های عمرانی و تولیدی گفت و گو می شود.

بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، هئیت ایرانی با مقام نظارتی و کمیسیون مقررات و نظارتی بانک چین (CBRC ) نیز دیدار و گفت و گو می کند. در این دیدار مباحث مورد علاقه دو طرف با توجه به وظیقه نظارتی بانک مرکزی کشور عزیزمان ایران و از طرفی مقام نظارتی CBRC چین، بررسی می شود.

در این نشست همچنین مسائل روابط کارگزاری با بانک های ایرانی، مسئله نقل و انتقال وجوه در داخل چین و به خارج از این کشور، مسائل شرکت های ایرانی و راه حل های این مسائل مطرح می شود.

 رئیس کل بانک مرکزی در راس هیئتی از مدیران نظام بانکی به منظور گفت و گو و عقد قرارداد و‌ امضای تفاهم نامه های بانکی با مقامات چین، بامداد امروز به این کشور سفر کرد.

 

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news

عبارات مهم : برنامه ریزی – توسعه صادرات
منبع: isna.ir

 

واژه های کلیدی: برنامه ریزی | توسعه صادرات | روابط عمومی | بانک مرکزی | برنامه | ایرانی | قرارداد | پروژه | مرکزی | ایرانی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>