خانه » خبری و خواندنی » «دعوت مردی که راست می گفت» روایت داستانی از ماجرای مباهله
 

 

«دعوت مردی که راست می گفت» روایت داستانی از ماجرای مباهله

کتاب «دعوت مردی که راست می گفت» روایت داستانی از ماجرای مباهله است که جهت مخاطب کودک نوشته شده است است.

«دعوت مردی که راست می گفت» روایت داستانی از ماجرای مباهله

ابراهیم حسن بیگی نویسنده در گفتگو با خبرنگارحوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛یکی از مباحثی که به نظرم می رسید هیچ داستانی راجع به آن کار نشده ماجرای مباهله است.
وی گفت:علارقم اینکه زیاد به عنوان نویسنده بزرگسال و رمان نویس شناخته می شوم؛ بخشی از کتاب هایم جهت مخاطب کودک و نوجوان است .از دهه هفتاد کتاب های با مخاطب کودکی نوشته ام که عمدتا گرایش های مذهبی داشتند، مثلاکتابهایی راجع به واقعه کربلا، داستان کودکی پیامبر، داستان کودکی امام حسین(ع)،داستان حضرت آدم،داستان زندگی حضرت عبدالعظیم‌ و کمیل،همچنین در بخش بزرگسال رمان محمد(ص)،قدیس و رمان نشانه که قرار است چاپ شود.به هر حال بخشی از آثار من را کتاب های حوزه کودک و نوجوان تشکیل می دهد.

عبارات مهم : داستان زندگی – پیامبر اکرم
حسن بیگی اقزود:پیامبر اکرم(ص) فرازهای بسیار متفاوت و متنوعی در زندگیشان است که ما امروز به عنوان تاریخ اسلام در رمان یا داستان کودکان به آن می پردازیم.یکی از مباحثی که به نظرم می رسید هیچ داستانی راجع به آن کار نشده است و در قالب داستان جهت فرزند ها این واقعه گفته نشده است،واقعه مباهله بود که سال گذشته نوشته شد و انتشارات جمکران آن را چاپ کرد.
وی تصریح کرد:در حال حاضر کتابی در دست نوشتن ندارم ولی در رابطه با کتاب هایی که زیر چاپ هستند و امسال انتشار می شوند؛ یک رمان مذهبی است با گرایش زندگی حضرت ابراهیم که اساسا مفهوم توحید و خداشناسی در آن برجسته شده است کتابی است به نام نشانه که قرار است به وسیله انتشارات قدیانی چاپ شود.همچنین یک مجموعه ۱۲ جلدی داستان پیامبران جهت کودکان نوشته شده است است که الان در مرحله تصویرگری است که ان شاء الله امسال به وسیله انتشارات جمکران انتشار می شود.
حسن بیگی در آخر گفت:یکی دیگر از آثار که آخرین کاری است که نوشتم رمانی جهت نوجوانان است به نام”روایتی راحت از چند ماجرای پیچیده” که به مسائل قبل انقلاب می پردازد و نگاهی به دوران ستمشاهی می اندازد که به پیروزی انقلاب منجر می شود که قرار است به وسیله انتشارات سوره مهر انتشار شود. به این علت که رمان مناسبتی با ۱۳ آبان دارد و آن جا ختم می شود صحبتی بود که تا ۱۳ آبان منشر و مراسم رونمایی آن گرفته شود.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: داستان زندگی | پیامبر اکرم | واقعه کربلا | پیامبران | کودکان | پیامبر | داستان | انقلاب | پیامبر | مباهله | داستان

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>