خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » عکس های دیدنی قمر کیوان و توضیحات
 

 

عکس های دیدنی قمر کیوان و توضیحات

تصاویری از قمر کیوان که تا بحال ندیده اید

عکس های دیدنی قمر کیوان و توضیحات

هشتمین قمر کیوان | تیتان قمر کیوان | قمر های کیوان | بزرگترین قمر کیوان

در سال ۲۰۱۷ میلادی و زمانی که سوخت این کاوشگر پایان می یابد، اتاق کنترل زمین دستور برخورد فضاپیما با اتمسفر کیوان را صادر می کند. کارشناسان فضایی علت این اقدام را عدم پرتاب هیچ قطعه ای از این فضاپیما به قسمت های دیگر این سیاره عنوان کرده اند.

فضاپیمای کاسینی علاوه بر مطالعه و تحقیق درباره کیوان و قمرهای آن، تصاویر جدیدی را از نمایی نزدیکتر از «دیونی» چهارمین قمر بزرگ این سیاره به ثبت رسانده که قابل توجه هستند. این فضاپیما از فاصله ۵۰۰ کیلومتری سطح «دیونی» عبور کرد.

این عبور پنجمین بازدید فضاپیما کاسینی از دیونی در مدت ۱۱ سال مطالعه کیوان بوده است. انتشار تصاویر این سیاره در حالی است که شاید بشر در دهه های آینده دیگر قادر به ثبت چنین تصاویری از این سیاره نباشد. کاسینی مطالعات دیگری را درباره این سیاره انجام خواهد داد و در سال ۲۰۱۷ میلادی در حرکتی که باعث نابودی این کاوشگر می شود به اتمسفر کیوان برخورد خواهد کرد.

عکس های دیدنی قمر کیوان و توضیحات

انتشار این تصاویر در حالی است که نزدیکترین عبور فضاپیما کاسینی از کنار «دیونی» به سال ۲۰۱۱ میلادی برمی گردد، زمانی که کاسینی از فاصله ۱۰۰ کیلومتری آن عبور کرده بود. این فضاپیما ماموریت مشترکی را برای سازمان فضایی امریکا، اروپا و ایتالیا انجام می دهد.

دیونی، چهارمین قمر بزرگ کیوان است که مجموعا ۶۲ ماه داشته و از مساحت ۱۱۲۲ کیلومتری برخوردار است. سطح بیرونی آن یخی و سطح درونی آن نیز سنگی است.

عکس های دیدنی قمر کیوان و توضیحات

کاسینی، اتمسفر اکسیژنی بسیار رقیقی را ردیابی کرده که تاکنون دیده نشده و قابل توجه است. اما از سوی دیگر، کارشناسان فضایی معتقدند، بخش هایی از سطح این قمر به دلیل فعالیت های درونی در حال تغییر هستند. اما ماموریت این فضاپیما ادامه داشته تا در سال آینده بر فراز حلقه های کیوانی قرار گرفته و بتواند ماموریت خود را با تحقیقات بیشتری کامل کند.

عکس های دیدنی قمر کیوان و توضیحات

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>