خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » مذاکره با وزارت خارجه جهت لغو روادید گردشگران
 

 

مذاکره با وزارت خارجه جهت لغو روادید گردشگران

رئیس شرکت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به برنامه‌های این شرکت در زمینه زیاد کردن گردشگران خارجی در کشور خاطرنشان کرد: در حال مذاکره و همکاری با وزارت خارجه در این زمینه هستیم.

مذاکره با وزارت خارجه جهت لغو روادید گردشگران

رئیس شرکت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به برنامه های این شرکت در زمینه زیاد کردن گردشگران خارجی در کشور خاطرنشان کرد: در حال مذاکره و همکاری با وزارت خارجه در این زمینه هستیم.

در حال مذاکره با وزارت خارجه جهت لغو روادید گردشگران هستیم

علی اصغر مونسان صبحگاه امروز (چهارشنبه- ۸شهریور) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران به بیان برنامه های این شرکت جهت زیاد کردن گردشگران خارجی پرداخت و اظهار کرد: شرکت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با هم افزایی میان سه بخش خود، می تواند نقش مهمی در رونق اقتصادی به خاص بخش اشتغال ایجاد کند.

عبارات مهم : میراث فرهنگی – میراث فرهنگی
وی افزود: در شرکت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می توانیم با رقمی بسیار کوچک اشتغال زیادی ایجاد کنیم، این درحالی است که در سایر بخش ها با رقم های بسیار سنگینی شغل ایجاد می شود.

رئیس شرکت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خاطر نشان کرد: در بخش صنایع دستی برنامه ایجاد ۷۰ هزار شغل را به مدیر جمهور داده ایم. براساس برنامه اعلام شده است به ازای هر شغل ۵۰ میلیون تومان اعتبار آینده نگری شده است هست. این در حالی است که در سایر بخش ها این رقم به ۵۰۰ میلیون یا حتی یک میلیارد تومان نیز می رسد.

مونسان گفت: با هم افزایی دولت و مجلس می توانیم در صنایع دستی رونق ایجاد کنیم و با ظرفیت های خوب میراث فرهنگی در بخش گردشگری با رونق خوبی مواجه باشیم.

وی با اشاره به مزایای ورود گردشگران خارجی کشور اظهار کرد: به ازای هر گردشگر خارجی براساس برآوردها ۱۲۰۰ دلار ارز وارد کشور می شود که این رقم معادل ۳۰ بشکه نفت هست. امیدواریم با هم افزایی میان بخش های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که شاید مقداری جدا از هم بودند، بتوانیم بخش گردشگری را رونق دهیم و در عنوان اشتغال نیز در این دوره نقش اساسی ایفا کنیم.

رئیس شرکت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه در پاسخ به پرسش ایسنا راجع به برنامه های این شرکت در زمینه لغو روادید گردشگران خارجی گفت: همکاری های خوبی با آقای ظریف داریم و مجموعه وزارت خارجه در این زمینه اعلام آمادگی کرده هست. در حال مشخص کردن کشورهای هدف جهت تسهیل روادید و در صورت نیاز لغو روادید هستیم.

مونسان کم کردن وقت صدور روادید گردشگران خارجی را از جمله دیگر برنامه های شرکت گردشگری عنوان کرد.

معاون مدیر جمهوری راجع به لغو روادید با کشورهایی از جمله عراق با تاکید بر اینکه در عنوان لغو روادید مباحث دیپلماتیک باید مورد توجه قرار بگیرد، اظهار کرد: در حوزه مسائل دیپلماتیک موضوعاتی مطرح است که باید به صورت متقابل مورد توجه قرار بگیرد. در همین زمینه در حال مذاکره با وزارت خارجه راجع به لغو روادید کشور عراق هستیم و چنانچه منعی در این حوزه وجود نداشته باشد این اتفاق در آینده خواهد افتاد.

وی با تاکید بر اینکه کشور عراق جزو کشور هدف لغو روادید قرار دارد، تصریح کرد که در زمینه لغو روادید همکاری متقابل کشور عراق نیز مورد نیاز است.

 

مذاکره با وزارت خارجه جهت لغو روادید گردشگران

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: میراث فرهنگی | میراث فرهنگی | صنایع دستی | وزارت خارجه | گردشگری | گردشگران | برنامه | خارجی | همکاری | مذاکره | اشتغال

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>