خانه » پزشکی و سلامت » پیشگیری و معرفی بیماری ها » ضرورت مسواک زدن قبل از صبحانه
 

 

ضرورت مسواک زدن قبل از صبحانه

  سلامت دهان و دندان بسیار مهم است و یکی ار روش های حفظ و نگهداری از دندان ها به

ضرورت مسواک زدن قبل از صبحانه

 

سلامت دهان و دندان بسیار مهم است و یکی ار روش های حفظ و نگهداری از دندان ها به منظور عدم پوسیدگی و از بین رفتن آن ها مسواک زدن است،دندانپزشکان توصیه می کنند قبل از صبحانه افراد اقدام به مسواک زدن نمایند.

عضو هیات مدیره انجمن دندانپزشکان کشور عزیزمان ایران شاخه اصفهان، بر ضرورت مسواک زدن قبل از صبحانه تاکید کرد و گفت: استفاده از نخ دندان نیز از خراب شدن دندان ها پیشگیری می کند.

 دکتر مرتضی بنکدارچیان در کنگره دندانپزشکی نقش دنیا در ارتباط با عنوان پروتز دندان اظهار داشت: پروتز در واقع عضو مصنوعی بوده و جهت افرادی که یک چند دندان یا تمامی دندان های خود را از دست می دهند، می توان استفاده کرد.

ضرورت مسواک زدن قبل از صبحانه

وی افزود: از این روش می توان به صورت روش های قدیمی یا تازه همچون ایمپلنت دندان های از دست رفته را جایگزین کرد.

عضو هیات مدیره انجمن دندانپزشکان کشور عزیزمان ایران شاخه اصفهان عنوان کرد: دوام استفاده از روش های ایمپلنت، طولانی مدت و حدود ۲۰ سال بوده و شاید از مجموع هزار بیمار تنها ۵ نفر از آنها دچار مسئله شوند ولی در مجموع با این روش فرد قشنگی وعملکرد دندان طبیعی را بدست می آورد و درواقع روش مطمئنی است.

بنکدارچیان در خصوص چالش های که در حیطه دندانپزشکی وجود دارد، گفت: مسائل مربوط به اساتید، دانشگاها و دولت است و با توجه به اینکه ۵۴ دانشکده دندانپزشکی تأسیس شده است ولی به اندازه کافی زیرساخت های مورد نیاز در این زمینه پیش بین نشده است.

وی اضافه کرد: دانشگاه ها به وسیله اساتید جوان اداره می شود در صورتی که باید ترکیبی از اساتید جوان و باسابقه باشد تا از تجربه های اساتید باسابقه نیز بهره مند شویم.

  سلامت دهان و دندان بسیار مهم است و یکی ار روش های حفظ و نگهداری از دندان ها به

عضو هیأت مدیره انجمن دندانپزشکان کشور عزیزمان ایران شاخه اصفهان عنوان کرد: در این زمینه دندانپزشکان مقصر نبوده و ما در دانشکده ها جوانانی را داریم که امکانات و تجربیات کافی را جهت اموزش نداشته و بعضی از آنها حتی کارهای کلینیکی راحت را نیز نمی توانند، انجام دهند.

وی ادامه داد: بعضی از دانشجویان نیز رغبتی به دانشگاه نداشته و تنها تحت فشار خانواده و تبلیغاتی که در جامعه وجود دارد وارد این رشته شده است اند و این آینده دندانپزشکی را به مخاطره می اندازد.

بنکدارچیان با اشاره به اینکه بیش از ۳۰ درصد فارغ التحصیلان دندانپزشکی توانایی ارائه خدمت را ندارند، گفت: پیشنهاد من مبنی بر این بوده که نظام پزشکی حتما قبل از آنکه پروانه مطب را صادر کند جهت اجازه کار کلینیکی همانند دیگر کشورهای دنیا دوره های تئوری و عملی را  سپری کرده و بعد از آن  افراد بتوانند مطب بزنند.

عضو هیأت مدیره انجمن دندانپزشکان کشور عزیزمان ایران شاخه اصفهان خاطرنشان کرد: جهت رفع این مسئله می توان نظام پزشکی زمانی را که جهت بررسی شکایات می گذارد کلاس های آموزشی جهت دندانپزشکان بگذارد تا آنها بتوانند ارائه خدمت را با کیفیت کافی داشته باشند.

وی تصریح کرد: دانشگاه ها نیز می توانند بخشی را به نام بازآموزی داشته باشند که دندانپزشکان در آن بتوانند از یک روز تا ۳ سال دوره های تکمیلی را در دپارتمان های آموزشی داشته باشند همچنین دندانپزشکان در این کلاس ها می تواند نواقصی را که نتوانسته اند در دوره دکترا خود رفع کنند در این دوره ها بدست آورند.

بنکدارچیان در خصوص ضرورت مسواک زدن، گفت: ضرورت دارد قبل از خوردن صبحانه دندان های خود را مسواک بزنیم به چه دلیل که این امر باعث می شود میکروب های داخل دهان رفع شده است و صبحانه با لذت بیشتری خورده شود همچنین مسواک زدن دندان ها بعد از خوردن صبحانه، ناهار و قبل از خواب نیز ضرورت دارد.

ضرورت مسواک زدن قبل از صبحانه

وی عنوان کرد: نخ کشیدن ۱ الی ۲ بار در طول روز نیز از خراب شدن دندان ها پیشگیری می کند همچنین افراد باید توجه داشته باشند که خمیر دندان باید به قدری باشد که دندان های  را تمیز کند لذا نیازی نبوده که به تمام طول مسواک خمیردندان زده شود به چه دلیل که این مسئله باعث تحریک فرد می شود و جلوی مسواک زدن خوب را می گیرد.

منبع/مهر نیوز

واژه های کلیدی: خوردن صبحانه | دندانپزشکی | خمیر دندان | دندانپزشکان | دندانپزشک | خمیردندان | نخ دندان | دانشگاه | صبحانه | اصفهان | دانشگاه

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>