خانه » خبری و خواندنی » فیلمنامه‌نویسان اعضای موثر خانواده رسانه ملی هستند
 

 

فیلمنامه‌نویسان اعضای موثر خانواده رسانه ملی هستند

رئیس شرکت صدا و سیما در نشست صمیمانه با فیلمنامه‌نویسان، آنها را حماسه‌سازان جنگ نرم توصیف کرد.

فیلمنامه‌نویسان اعضای موثر خانواده رسانه ملی هستند

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما؛ رئیس شرکت صدا و سیما دیروز در نشست صمیمانه با فیلمنامه‌نویسان ضمن گوش سپردن به مسائل و مسائل این حوزه، آنها را حماسه‌سازان جنگ نرم توصیف کرد.

دکتر علی‌عسکری ضمن اشاره به تاریخ کشور عزیزمان ایران و تلاش غرب از دوره قاجاریه تا امروز جهت اضمحلال و استحاله فرهنگ ایران، فیلمنامه‌نویسان را قهرمانان عرصه مبارزه با نفوذ فرهنگی غرب دانست.

وی در پاسخ به نکات مطرح شده است از سوی فیلمنامه‌نویسان گفت: اگر شما نبودید در جنگ نابرابر نمی‌توانستیم دوام بیاوریم.

فیلمنامه‌نویسان اعضای موثر خانواده رسانه ملی هستند

به گفته دکتر علی‌عسکری، در برابر غرب که به فناوری مجهز است و در فضایی که ۲۶۰ شبکه ماهواره‌ای فارسی‌زبان علیه کشور عزیزمان ایران برنامه پخش می‌کنند و ۴۵ شبکه فقط فیلم و سریال جهت فارسی‌زبانان نمایش می‌دهند، حفظ مخاطب تلویزیون معجزه‌ای است که با کمک فیلمنامه‌نویسان رخ داده است.

وی ضمن ارجاع به سخنان مقام معظم رهبری راجع به جنگ نمایان دنیا که رسانه‌ای، فرهنگی و شناختی هست، کار نویسندگان را ارزشمند دانست و گفت: سریال‌های تلویزیونی با ۸۰ درصد مخاطب جزو تاثیرگذارترین برنامه‌های شرکت صدا‌وسیما هستند و فیلمنامه‌نویسان نیز از اعضای موثر خانواده رسانه ملی تلقی می‌شوند.

فضای مجازی متعلق به بیگانگان است

رئیس شرکت صداوسیما در بخش دیگری از سخنانش فناوری شبکه‌ای، اینترنت و فضای مجازی را متعلق به آمریکا، اسرائیل و صهیونیسم دانست و تاکید کرد: حتی کشورهایی مانند چین و روسیه نیز در مقوله مدیریت اینترنت اجازه ورود ندارند.

وی افزود: با همکاری شما فیلمنامه‌نویسان و سریال‌هایی که براساس نوشته‌هایتان خلق شده، در جنگ نابرابر خودمان را حفظ کردیم.

رئیس شرکت صدا و سیما در نشست صمیمانه با فیلمنامه‌نویسان، آنها را حماسه‌سازان جنگ نرم توصیف کرد.

رئیس رسانه ملی تاکید کرد: ۸۲/۸ درصد مردم تلویزیون می‌بینند و این شبیه به یک معجزه است.

تلاش دشمن جهت استحاله جامعه

دکتر علی‌عسکری با اشاره به اینکه کشور عزیزمان ایران در حال تبدیل شدن به یک قدرت بزرگ منطقه‌ای هست، تصریح کرد: غرب جرأت حمله نظامی به کشور عزیزمان ایران را ندارد؛ یک بار قبلا این کار را امتحان کرده و موفق نبوده و حالا در تلاش است به کمک رسانه‌ها، جامعه ایرانی را به سمت استحاله سوق دهد.

رئیس رسانه ملی با تأکید بر این توصیه که کیفیت، سقف ندارد، اعلام کرد: از این بعد دستمزد نویسندگان قبل از شروع تولید پرداخت خواهد شد. ما جهت هر نوع حمایتی آماده هستیم و از هیچ تلاشی جهت کار بهتر و حمایت از فیلمنامه‌نویسان فروگذار نخواهیم کرد.

فعالیت هزاران هنرمند در تلویزیون

در ادامه مراسم، دکتر مرتضی میرباقری معاون سیما نیز در این نشست خطاب به فیلمنامه‌نویسان گفت: ما در جریان تمام مسائل اجتماعی جامعه هستیم. صد نفر در طول سه سال تمام مسائل اجتماعی کشور عزیزمان ایران را جهت ما تحلیل کردند و ما سرنخ‌ها را در اختیار مدیران گروه فیلم و سریال قرار داده‌ایم.

معاون سیما در ادامه اشاره کرد: زمانی ۱۵۰۰ هنرمند فعال در تلویزیون کار می‌کردند و هفت سریال در حال تولید بود ولی خوشبختانه حالا هزاران نفر فعال هستند و بسیاری از باکس‌های سریال در آنتن تلویزیون احیا شده است است.

دکتر میرباقری در پاسخ به کسانی که معتقدند تلویزیون مخاطبش را از دست داده هست، اعلام کرد: تعداد بینندگان براساس نمونه‌گیری مرکز تحقیقات صدا و سیما اعلام می‌شود. این مرکز بیش از ۵۰ سال سابقه دارد و تحقیقاتش را بر مبنای نمونه‌گیری از ۳۱ مرکز استان و ۴۲۰ شهرستان کشور عزیزمان ایران اعلام می‌کند. در این نمونه‌گیری‌ها هم روش نمونه‌گیری و هم روش بررسی کاملا مشخص هست. بنابراین رقمی که از میزان مخاطبان تلویزیون اعلام می‌کنیم در نهایت ممکن است یکی دو درصد اشتباه داشته باشد. در این مورد نمی‌توان به برداشت‌های عینی و شهودی از اطراف اعتماد کرد.

فیلمنامه‌نویسان اعضای موثر خانواده رسانه ملی هستند

داوود میرباقری، رضا بهبهانی‌نیا، فرهاد توحیدی، سروش صحت، محسن دامادی، حجت قاسم‌زاده اصل، سعید جلالی، مجتبی راعی، محمد میرکیانی، خشایار الوند و … از جمله نویسندگانی بودند که در این مراسم حضور داشتند.

انتهای پیام/

رئیس شرکت صدا و سیما در نشست صمیمانه با فیلمنامه‌نویسان، آنها را حماسه‌سازان جنگ نرم توصیف کرد.

دیدار صمیمانه مدیر رسانه ملی با فیلمنامه نویسان

واژه های کلیدی: مسائل اجتماعی | تلویزیون | رسانه ملی | اینترنت | فیلمنامه | تلویزیون | ایرانی | سریال | ایران

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>