خانه » آشپزی و تغذیه » آموزش انواع غذاها » ثروتمندترین زنان دنیا به چه کارهایی مشغول هستند؟
 

 

ثروتمندترین زنان دنیا به چه کارهایی مشغول هستند؟

ایالات متحده | ایوانکا ترامپ | دونالد ترامپ | کمپانی اپل | زن ثروتمند | ثروتمند | ایوانکا | خیریه | کمپانی

ثروتمندترین زنان دنیا به چه کارهایی مشغول هستند؟

ثروتمندترین زنان دنیا به چه کارهایی مشغول هستند؟ 

احتمالا برایتان دیدنی باشد که بدانید ثروتمندترین زنان دنیا ثروت خود را از چه راهی به دست آورده اند و حالا به چه کارهایی مشغول میباشند. وقتی عبارت «زنان ثروتمند جهان» را میشنوید, نخستین چیزی که به ذهنتان می رسد چیست؟ این که بانو موردنظر احتمالا یک بازیگر سرشناس, تاپ مدل یا تاجر پیروز هست؟

شمار زیادی از ما تصورمان از زنان پیروز و ثروتمند این است که احتمالاً در حوزه فیلم یا مدلینگ فعالیت دارند ولی واقعیت این است که شمار زیادی از انها تاجر, نیکوکار یا فعال اجتماعی میباشند و بعضا به واسطه ثروتی که از همسرانشان به آنها ارث رسیده به این موقعیت دست پیدا کرده اند.

ثروتمندترین زنان دنیا به چه کارهایی مشغول هستند؟

در همین راستا, اگر برایتان دیدنی است تا با ۱۱ زن پیروز دنیا آشنا شوید, پیشنهاد می کنیم تا ادامه این مقاله را از نظر بگذرانید.همراهمان باشید.

۱- لیلیان بتانکور «Liliane Bettencourt»

ایالات متحده | ایوانکا ترامپ | دونالد ترامپ | کمپانی اپل | زن ثروتمند | ثروتمند | ایوانکا | خیریه | کمپانی

سن: ۹۴
دارائی خالص: ۴۳٫۱ میلیارد دلار

عبارات مهم : ایالات متحده – ایوانکا ترامپ
شغل: تاجر – مالک لورئال
کشور: فرانسه

علیرغم سن بالای ۹۰ سال, ملکه کمپانی لورئال, یک موسسه خیریه دارد و هم چنان خودش نیز مشغول فعالیت و سخت کوشی هست. همین طور باید گفت با این که سن این بانوِ ثروتمند چندان است ولی صورت جالب و دلنشینی دارد و هم چنان جالب به نظر می رسد.

در مورد لیلیان بتانکور باید گفت تاجر, کارآفرین و نیکوکار فرانسوی و و مالک مهم شرکت لوازم آرایشی و بهداشتی لورئال هست. بنیادگذار این کمپانی پیروز و سرشناس, اوژن شولر, پدر بانو لیلیان بود.وی در سال ۲۰۱۳ با دارایی خالصی بالغ بر ۳۳٫۲ میلیارد دلار, بعنوان سومین زن ثروتمند جهان, در لیست بلومبرگ معرفی شد و حالا بعنوان ثروتمندترین زن کشور فرانسه شناخته می شود.

ثروتمندترین زنان دنیا به چه کارهایی مشغول هستند؟

۲- آلیس والتون «Alice Walton»

سن: ۶۷
دارائی خالص: ۳۸٫۷ میلیارد دلار
شغل: عضو هیئت مدیره وال مارت
کشور: ایالت متحده ایالات امریکا

ایالات متحده | ایوانکا ترامپ | دونالد ترامپ | کمپانی اپل | زن ثروتمند | ثروتمند | ایوانکا | خیریه | کمپانی

آلیس والتون یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت وال مارت و دختر زهر والتون هست. این بانو علاقه بسیار زیادی به هنر دارد و گفته شده است که یک آلبوم بزرگ از آثار هنری در اختیار دارد. گرچه داشتن چنین آلبوم اي جهت فردی که یکی از ثروتمندترین زنان دنیا به شمار میرود امری کاملا عادی است لیکن استطاعت خرید هر اثر هنری را دارد.

در مورد بانو والتون می توان گفت که تاجر و نیکوکار آمریکایی هست. وی در سال ۲۰۱۲ با دارایی خالصی معادل ۲۶٫۳ میلیارد دلار, دومین زن و سیزدهمین فرد ثروتمند مستقر در ایالات متحده ایالات امریکا معرفی شد.

ثروتمندترین زنان دنیا به چه کارهایی مشغول هستند؟

۳- سوزان کلاتن «Susanne Klatten»

سن: ۵۵
دارائی خالص: ۲۲٫۵ میلیارد دلار
شغل: سهام دار و عضو هیئت مدیره ب ام و
کشور: کشور آلمان

سوزان کلاتن به همراه برادرش مدیرعامل یک کمپانی داروسازی میباشند. وی هم چنین به همراه برادر و مادرش, مالک نیمی از سهام شرکت BMW نیز میباشند. ثروتمندترین زن مستقر در کشور کشور آلمان به خوبی بین زندگی حرفه اي و زندگی شخصی خود تعادل برقرار کرده و وقت هاي آزاد خود را در کنار اعضای خانواده سپری میکند.

در مورد ایشان می توان گفت, سرمایه دار و مدیر ارشد اجرایی و یکی از سهام داران مهم شرکت ب ام و است که در سال ۲۰۱۴ با دارایی خالص ۱۶٫۹ میلیارد دلار در رتبه پنجم از لیست ثروتمندترین افراد کشور آلمان قرار گرفت.

۴- لورن پاول جابز «Laurene Powell Jobs»

سن: ۵۳
دارائی خالص: ۲۰ میلیارد دلار
شغل: کارآفرین و مدیر ارشد اجرایی
کشور: ایالات امریکا

بیوه ي بنیادگذار کمپانی اپل توانست بعد از فوت همسرش توجهات بسیاری را به سوی خود جلب کند. او وارث تمامی دارائی هاي استیو جابز بود و هم حالا بزرگ ترین سهام دار شرکت اپل به شمار میرود. میراث استیو جابز بزرگ, وی را به یکی از ثروتمندترین زنان دنیا تبدیل کرد.

گرچه بانو پاول جابز, کارآفرین و مدیر ارشد اجرایی نیز به شمار می رود و در شمار گسترده اي از پروژه هاي خیریه بزرگ سهیم هست. او در حال آماده, ۸٪ درصد از سهام شرکت والت دیزنی را نیز در اختیار دارد و در سال ۲۰۱۴ در رتبه بندی انجام شده است به وسیله مجله فوربز در رتبه ۲۹ از لیست قدرتمندترین زنان دنیا قرار گرفت.

۵- آیریس فونتبونا « Iris Fontbona»

سن: ۷۴
دارائی خالص: ۱۳٫۷ میلیارد دلار
شغل: مدیر شرکت استخراج معادن شیلیایی به اسم آنتوفاگاستا پی ال سی
کشور: شیلی

آیریس فونتبونا نیز از زنانی است که بخش بزرگی از دارائی خود را از همسرش به ارث برده هست. او در حال آماده ثروتمندترین زن مستقر در کشور شیلی محسوب می شود و مدیریت یک کسب وکار خانوادگی را به عهده دارد. بانو فونتبونا علیرغم داشتن سن چندان, هم چنان خوشگل و جالب هست.

۶- کریستی والتون «Christy Walton»

سن: ۶۸
دارائی خالص: ۶٫۱ میلیارد دلار
شغل: تاجر و نیکوکار
کشور: کشور آمریکا

بیوه ي جان والتون, پسر بنیاد گذار کمپانی بزرگ وال مارت, نیز لقب یکی از زنان ثروتمند دنیا را با خود یدک می کشد. با این که ثروت وی در حال کم کردن یافتن است ولی هم چنان بعنوان یکی از تاثیرگذارترین نیکوکارهای دنیا به شمار میرود.

کریستی والتون, تاجر و نیکوکار آمریکایی است که این ثروت هنگفت را, بعد از فوت همسرش به ارث برده هست. وی در حال آماده به کارهای خیرخواهانه می پردازد و یک منزل ۷ جریبی با اسم سندیگو را به مؤسسات خیریه بخشیده هست.

۷- شارلوت کاسیراگی «Charlotte Casiraghi»

سن: ۳۱
دارائی خالص: ۵٫۷ میلیارد دلار
شغل: خبرنگار
کشور: موناکو

او نوه «گریس پاتریشیا کلی» بوده و به کار خبرنگاری مشغول است و در مواقع بیکاری به اسب سواری می پردازد. همانگونه که در تصویر میبینید, بانو شارلوت نه تنها ثروت و میراث پادشاهی را از خانواده خود به ارث برده, بلکه امثال مادر بزرگش بسیار جالب و زیباست.

بد نیست اشاره کنیم که گریس کلی, بازیگر مشهور هالیوود و برنده پاداشٔ اسکار بود و بعد با ازدواج با رینیه سوم, سلطان موناکو, ملکه آن کشور و ملقب بعنوان سلطنتی گریس موناکو شد.

۸- کری پرودو «Carrie Perrodo»

سن: ۶۶
دارائی خالص: ۵٫۳ میلیارد دلار
شغل: نیکوکار
کشور: سنگاپور

یک شرکت بزرگ نفتی بعد از فوت همسر بانو کری پرودو به وی به ارث رسید. هوبرت هدرو, اهل کشور فرانسه, یک تاجر, آلبوم دار آثار هنری و موسس و تنها مالک شرکت شخصی نفت و گاز Perenco بود. وی در سال ۲۰۰۶ درگذشت و ثروتش به همسر و فرزندانش به ارث رسید.کری پرودو در حال آماده به کارهای نیکوکارانه و خیریه می پردازد و در آستانه ۷۰ سالگی هنوز جالب و زیباست.

۹- مارگاریتا لوئی-دریفیوس «Margarita Louis-Dreyfus»

سن: ۵۵
دارائی خالص: ۵٫۳ میلیارد دلار
شغل: تاجر
کشور: فرانسه

بانو لوئی-دریفیوز یکی از ثروتمندترین زنان تاجر روسی در دنیا به شمار میرود. بعد از فوت همسرش, او مدیر کمپانی گروه «لوئی دریفیوس» و مالک تیم فوتبال «المپیک د مارسی» شد. او در حال آماده مجدد ازدواج کرده و دو دختر دوقلو دارد.

۱۰ – ایوانکا ترامپ «Ivanka Trump»

سن: ۳۵
دارائی خالص: ۷۴۰ میلیون دلار
شغل: تاجر و نویسنده
کشور: کشور آمریکا

 به گزارش پارس ناز با این که دختر بزرگ دونالد ترامپ می توانست به ثروت پدر متکی باشد, ولی ایوانکا ترامپ تصمیم گرفت تا کسب و کار شخصی خود را تاسیس نماید. وی در حال آماده بنیاد گذار و مالک چندین شرکت است و به نویسندگی نیز علاقه زیادی دارد. با وجود برنامه هاي کاری فشرده او همۀ وقت} جهت خانواده اش وقت می گذارد.

همین طور باید اشاره کنیم که او مدیر شرکت جواهرات ایوانکا ترامپ هست. از برنامه هاي تلویزیونی که بانو ایوانکا در آن نقش داشته است می توان به کارآموز اشاره کرد. در حال آماده نیز در دولت پدرش بعنوان دستیار خاص مدیر جمهور مشغول به کار هست.

۱۱- شیخه موزا «Sheikha Mozah»

سن: ۵۸
دارائی خالص: ۱۰ میلیون دلار
شغل: نیکوکار و مدیر بنیاد اموزش و علوم و گسترش مؤسسه قطر
کشور: قطر

موزا بنت ناصر بن عبدالله المسند, همسر دوم «از میان سه همسر» حمد بن ولیعهد آل ثانی امیر پیشین قطر است و ۷ فرزند دارد. این بانو فارغ التحصیل جامعه شناسی از دانشگاه قطر است و نه تنها در حوزه اجتماعی و سیاسی فعالیت دارد, بلکه از پروژه هاي علمی و فناوری در کشور خودش هم پشتیبانی میکند.موزا بنت ناصر دارای چندین مدرک افتخاری دکتراست و بعنوان یکی از شیک پوش ترین فرست لیدی هاي دنیا به شمار می رود.

همین طور بد نیست اشاره کنیم که این بانو مدیر بنیاد اموزش و علوم و گسترش مؤسسه قطر و موسسه صلتک و مادر امیر فعلی قطر, تمیم بن حمد بن ولیعهد آل ثانی هست.

واژه های کلیدی: ایالات متحده | ایوانکا ترامپ | دونالد ترامپ | کمپانی اپل | زن ثروتمند | ثروتمند | ایوانکا | خیریه | کمپانی

ثروتمندترین زنان دنیا به چه کارهایی مشغول هستند؟

ثروتمندترین زنان دنیا به چه کارهایی مشغول هستند؟

ثروتمندترین زنان دنیا به چه کارهایی مشغول هستند؟

ثروتمندترین زنان دنیا به چه کارهایی مشغول هستند؟

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>