خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » مفقود شدن ۱۰ ملوان آمریکایی در برخورد ناوشکن با یک نفتکش
 

 

مفقود شدن ۱۰ ملوان آمریکایی در برخورد ناوشکن با یک نفتکش

ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا که در پایگاه یوکوسوکای ژاپن مستقر هست، می‌گوید ناو جان اس. مک‌کین در شرق تنگه مالاکا و سنگاپور با تانکر نفتکش آلنیک ام‌سی برخورد کرده است.

مفقود شدن 10 ملوان آمریکایی در برخورد ناوشکن با یک نفتکش

ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا که در پایگاه یوکوسوکای ژاپن مستقر هست، می گوید ناو جان اس. مک کین در شرق تنگه مالاکا و سنگاپور با تانکر نفتکش آلنیک ام سی برخورد کرده است.

۱۰ ملوان آمریکای ناپدید و پنج تن هم زخمی شدند

یک ناوشکن آمریکایی امروز (دوشنبه) با یک نفتکش حامل حدود ۱۲ هزار تن نفت در شرق سنگاپور برخورد کرد که در این اتفاق ۱۰ ملوان آمریکایی مفقود و تعدادی دیگر زخمی شدند. به نقل از خبرگزاری رویترز، طبق بیانیه نیروی دریایی آمریکا ۱۰ ملوان ناپدید و پنج تن هم زخمی شده است اند. ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا که در پایگاه یوکوسوکای ژاپن مستقر هست، می گوید ناو جان اس. مک کین در شرق تنگه مالاکا و سنگاپور با تانکر نفتکش آلنیک ام سی برخورد کرده است.

عبارات مهم : آمریکایی – دریایی
این اتفاق حدود ساعت ۶:۲۴ دقیقه صبح به وقت ژاپن در حالی رخ داد که ناو مذکور عازم سنگاپور بود. بنا بر گزارش های اولیه، خسارت هایی به ناو وارد آمده است ولی ناو به سمت بندر سنگاپور در حرکت است و از نفتکش مذکور هم نشت نفت گزارش نشده است.

نیروی دریایی آمریکا می گوید، عملیات تجسس و امداد با هماهنگی نیروی دریایی سنگاپور و کشتی های آمریکایی ادامه دارد.

این دومین سانحه یک کشتی ناوگان هفتم نیروی دریایی آمریکا در چند هفته اخیر هست. حدود دو ماه پیش نیز ناو فیتزجرالد در حالی که با پایگاه خود در ژاپن حدود ۱۰۰ کیلومتر فاصله داشت، با یک کشتی باربری غول پیکر که پرچم فیلیپین را برافراشته بود برخورد کرد و از پهلو دچار آسیب جدی شد. در آن سانحه هفت ملوان آمریکایی کشته شدند.

 

مفقود شدن ۱۰ ملوان آمریکایی در برخورد ناوشکن با یک نفتکش

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

واژه های کلیدی: آمریکایی | دریایی | آمریکا | ملوان | تانکر | برخورد | خبر | بین الملل

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>