خانه » خبری و خواندنی » انتقاد تند و تیز تهیه‌کننده «زادبوم» از اوضاع بد اکران فیلمش
 

 

انتقاد تند و تیز تهیه‌کننده «زادبوم» از اوضاع بد اکران فیلمش

بیتا منصوری با اعلام نارضایتی از روند نمایش فیلم زادبوم گفت: این فیلم لایق اجحاف در اکران نیست.

انتقاد تند و تیز تهیه‌کننده «زادبوم» از اوضاع بد اکران فیلمش

بیتا منصوری تهیه‌کننده سینما با اشاره به عدم رضایت از اکران فیلم سینمایی «زادبوم» به خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ گفت: از روند اکران این فیلم اصلا راضی نیستیم، چون فیلمی که با دریافت گروه تحریریه سایت در یک بخش و کاندیدا شدن در دیگر حوزه‌ها، گروه تحریریه سایت نگاه ملی را دریافت کرده و بعد از ۸ سال توقیف اکران می‌شود، لایق اجحاف در اکران نیست و باید نگاه لطیف‌تری به آن می‌شد.

وی افزود: تمام افتخارات حوزه هنری که فیلم‌ها را تحریم می‌کند این است که به جز سالن‌هایی که در پایتخت کشور عزیزمان ایران در اختیار دارند، حدود ۸۰ درصد سینماهای شهرستان‌ها را پوشش می‌دهند ولی کوچکترین حمایتی نمی‌کنند و فقط جهت توقیف و تحریم پیشقدم می‌شود.

وی ادامه داد: متاسفانه از طرف دوستان دیگر و همچنین بنیاد سینمایی فارابی نیز که در بخشی از فیلم همکاری دارد، حمایتی صورت نگرفته و فکر می‌کنم با عوض کردن مدیریت، یادشان رفته در چنین فیلمی همکاری دارند.

انتقاد تند و تیز تهیه‌کننده «زادبوم» از اوضاع بد اکران فیلمش

این تهیه‌کننده اضافه کرد: از طرفی نمی‌دانم کارت خانه سینما و عضویت داشتن در آن، به چه کار می‌‌آید. فقط اینکه هر ساله جشن بگیرند و اعضای صنوف متفاوت را دعوت به جشن کنند؟! بعد اگر کارشان فقط این است بگویند خودمان تکلیف‌مان را مشخص می‌کنیم.

منصوری اذعان داشت: می‌خواهم علت منفعل بودن شورای عالی تهیه‌کنندگان و منزل سینما را در برابر تحریم فیلم‌هایی مانند «زادبوم» از طرف حوزه هنری بدانم، حوزه‌ای که شدت تحریم‌هایش زیاد شده است و هیچگونه ارزشی جهت پروانه نمایش فیلم‌ها قائل نمی‌شود و قانون و راه و روش مخصوص خودشان را پیاده می‌کنند.

این تهیه‌کننده بیان کرد: سینما باید در اختیار صاحبان فرهنگ باشد ولی متاسفانه حوزه هنری با نگاه بالا به پایین و مغرضانه، با میل و قوانین خاص خود با فیلم‌ها برخورد می‌کنند و کاری به هیچکس و هیچ چیز ندارند.

منصوری اظهار داشت: حتی صدا و سیما که به علت قوانین خودشان، جهت پخش تیزرها سختگیری‌هایی دارد و در عین حال تیزر فیلم «زادبوم» را پخش می‌کند، وقت بازبینی تیزر این فیلم از توقیف آن طی ۸ سال تعجب کردند و جهت آنها این اتفاق سوال‌ برانگیز بود.

بیتا منصوری با اعلام نارضایتی از روند نمایش فیلم زادبوم گفت: این فیلم لایق اجحاف در اکران نیست.

این تهیه‌کننده عنوان کرد: «زادبوم» هشت سال به ناحق بازیچه دست مدیران و تغییرات آنها، اعمال نگاه شخصی و…شد که اتفاق خوبی نیست.

منصوری گفت: متاسفانه بخشی از مدیران منزل سینما دولتی هستند و با حوزه هنری مراوداتی دارند که با این تفاسیر، عدم حمایت آنها از تحریم بیش از حد فیلم‌ها به وسیله حوزه هنری تعجب برانگیز نخواهد بود.

این تهیه‌کننده تصریح کرد: یکی از مسائل اساسی سینمای ما این است که تعدادی از تهیه‌کنندگان مالکیت سینما را دارند و با خیال راحت آثار خود را تولید و اکران می‌کنند و عالی ترین سانس‌ها و سالن‌ها را با مراوداتی که با دیگر سینماداران دارند در اختیار می‌گیرند و فیلم‌های دیگر مورد اجحاف قرار می‌‌گیرند.

تهیه‌کننده «قهرمانان کوچک» گفت: متاسفانه هنگامی که سینمای جوان با داشتن قرارداد دو هفته‌ای جهت اکران «زادبوم»، از نمایش آن سر باز می‌زند و حتی با پیگیری‌های متعدد ما سانس‌های مرده و پراکنده نظیر ساعت‌های ۱۰، ۱۳ و ۱۷ را به فیلم می‌دهند، این یعنی همراهی با دوستان تهیه‌کننده‌ای که از آنها یاد کردم.

این تهیه‌کننده عنوان کرد: ظاهرا «زادبوم» نه تنها از طرف حوزه هنری تحریم شده، بلکه از سمت برخی‌ها سفارش شده است تا اکران مناسبی به آن تعلق نگیرد به عنوان مثال در روز اول که مخاطب شوق فراوانی جهت دیدن فیلم دارد سالن‌هایی با ظرفیت کمتر و حتی قیمت بلیط پایین‌تر را به «زادبوم» دادند و سالن‌هایی با ظرفیت بالاتر و قیمت کامل بلیط را از آن سلب کردند، اینگونه اتفاقات جهت هیچ‌کس شیرین نیست.

وی اضافه کرد: دوستان حتی نگذاشتند و اجازه ندادند این فیلم یکی دو هفته به درستی روی پرده باشد و اگر فروش مناسبی نداشت این برخوردها را با آن بکنند.

انتقاد تند و تیز تهیه‌کننده «زادبوم» از اوضاع بد اکران فیلمش

منصوری خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد در این میان، فیلم مهم نیست و برعکس رابطه‌ها و رانت‌ها بر سینما حکفرماست. این عنوان باعث می‌شود تولیدکنندگان فیلم‌های اجتماعی این عنوان به ذهنشان خطور کند که این سینما در حال سوق داده شدن به مسیر دیگری است و اینکه بعضی افراد، هدفمندانه ترجیح می‌دهند فیلم تفکربرانگیزانه روی پرده سینماها نباشد.

انتهای پیام/

«زادبوم» بعد از ۸ سال توقیف در سانس‌های مرده سینما اکران می‌شود

بیتا منصوری با اعلام نارضایتی از روند نمایش فیلم زادبوم گفت: این فیلم لایق اجحاف در اکران نیست.

واژه های کلیدی: سینماهای شهر | اکران فیلم | سینمایی | سینمای | نمایش | سینما | همکاری | قوانین

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>