خانه » خبری و خواندنی » شبکه‌های استانی ۳۳ پل رسانه ملی هستند
 

 

شبکه‌های استانی ۳۳ پل رسانه ملی هستند

شبکه‌های استانی هویت بخش مهم رسانه ملی و عرصه‌ای جهت تقویت فرهنگ ملی و بومی هستند.

شبکه‌های استانی ۳۳ پل رسانه ملی هستند

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سیدحسین ناظر مدیر کل صدا و سیمای مرکز بوشهر در گفت‌وگو با ستاد خبری بیستمین جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها گفت: یک شبکه استانی یک پل از ۳۳ پل مراکز استان‌ها و هویت بخش مهم رسانه ملی است.

وی شبکه‌های استانی را عرصه‌ای جهت تقویت فرهنگ ملی و پالایش و شکوفایی فرهنگ‌های بومی دانست و افزود: شبکه‌های استانی تسهیل‌گر فرایند توسعه همه جانبه و نمایشگر تمدن اصیل اسلامی ایرانی هستند که با ایجاد همدلی و هم‌افزایی ادیان، مذاهب و اقوام رنگین‌کمان وفاق و اقتدار ملی را به تصویر کشیده و استحکام بخش نظام مقدس جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران هستند

ناظر از تقلید بی چون و چرای صاحبان و برنامه‌سازان به‌عنوان مهم‌ترین آسیب شبکه‌های استانی و از علاقه و وفاداری به بومی ماندن به‌عنوان کلید موفقیت آنها نام برد.

شبکه‌های استانی ۳۳ پل رسانه ملی هستند

مدیر کل صدا و سیمای مرکز بوشهر با اشاره به گسترش فضای مجازی و تداخل آن با برنامه‌های شبکه‌های استانی گفت: در شبکه‌های استانی پیام‌رسان فاعل و پیام‌گیر منفعل دیگر وجود ندارد و مسئولان و برنامه‌سازان باید بین اینترنت و آنتن پخش یک رابطه منطقی و اثرگذار ایجاد کنند.

وی راجع به ضرورت برگزاری جشنواره و تاثیر آن در برنامه‌سازی شبکه‌های استانی گفت: جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها قدیمی‌ترین، بزرگ‌ترین و تاثیرگذارترین جشنواره رسانه ملی و عالی ترین وقت جهت معرفی توانمندی‌های رسانه‌ای مراکز استان‌ها است.

ناظر از جشنواره به‌ عنوان محلی جهت جلوه‌گری فرهنگ ملی و بومی و تجلی‌گاه هیئت‌های اندیشه‌ورز و محلی جهت استانداردسازی و الگوسازی و ابراز وجود رسانه‌ای نام برد و گفت: بیستمین جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها هماوردگاه لشکر فرهنگی رسانه ملی و عرصه حرکت به سمت پیروزی جهت وفاق ملی هست.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت شناسایی و جذب استعدادهای جوان گفت: جشنواره تولیدات نقطه امید صورت های معروف و برنامه‌سازان جوان و راهی جهت کشف استعدادهای آنان و خط دهی جهت تعامل مناسب و موثر میان شبکه‌های استانی و شبکه‌های سراسری هست.

شبکه‌های استانی هویت بخش مهم رسانه ملی و عرصه‌ای جهت تقویت فرهنگ ملی و بومی هستند.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز بوشهر افزود: مسئولان برگزاری جشنواره باید از تمام ظرفیت‌ها و فرصت‌ها و استعدادهای جوانان استان‌ها بیشترین بهره‌برداری را داشته و در تولید آثار رسانه‌ای از استعداد و انرژی سرشار مراکز استفاده بهینه کرده و ضمن ایجاد شرایط نوآوری و ابتکار و خلاقیت عالی ترین وقت را جهت بروز و ظهور صورت های معروف و برنامه‌سازان جوان بوجود آورند.

وی راجع به برنامه‌های سال گذشته جهت آمادگی حضور فعال در جشنواره کردستان گفت: همکاران خلاق و نوآور صدا و سیمای مرکز بوشهر در یک اقدام منحصر به فرد بین جشنواره نوزدهم و جشنواره بیستم، نخستین جشنواره تولیدات داخلی مرکز بوشهر با عنوان «جشنواره یک پل از ۳۳ پل» را در پنج ساختار صدا، سیما، خبر، موسیقی و پژوهش برگزار و بر اساس رای هیئت داوران ۳۳ اثر به‌عنوان آثار برتر گزینش و شایسته تقدیر معرفی شدند.

وی ادامه داد: برگزاری جشنواره داخلی «یک پل از ۳۳ پل» مراکز استان‌ها باعث شد تا این مرکز با آمادگی کامل در جشنواره بیستم حضور یابد.

واژه های کلیدی: رسانه ملی | استاندارد | جشنواره | برنامه | استانی | جشنواره | برگزاری | فرهنگ | بوشهر | برنامه | اسلامی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>