خانه » خبری و خواندنی » گروهک‌های تکفیری تروریست‌های دست ساخته استکبار جهت فراموشی مسئله فلسطین هستند
 

 

گروهک‌های تکفیری تروریست‌های دست ساخته استکبار جهت فراموشی مسئله فلسطین هستند

تولیت آستان قدس گفت: گروهک‌های تکفیری، دست ساخته استکبار جهت فراموشی فلسطین و ایجاد حاشیه امن جهت رژیم جعلی اسرائیل است.

گروهک‌های تکفیری تروریست‌های دست ساخته استکبار جهت فراموشی مسئله فلسطین هستند

به گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی در گردهمایی مدافعان مسجد الاقصی که به مناسبت گرامی‌داشت روز جهانی مسجد در صحن مقدس حرم مطهر رضوی برگزار شد، مسجد را جایگاه ارتباط انسان با خداوند و برائت و بیزاری جستن از دشمن های پروردگار معرفی و خاطرنشان کرد: مساجد خانه‌های خداوند بر روی زمین و محل عبادت و بندگی ذات حضرت حق و ارتباطات انسان با خالق است.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه جهت انسان سالک الی الله اقامه صلاه، ایتای زکات، امر به معروف و نهی از منکر با مرکزیت مسجد شکل می‌گیرد، اضافه کرد: در طول تاریخ اسلام مساجد هرگز تنها کارکرد عبادی نداشته‌اند، بلکه بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و انقلابی جامعه اسلامی با محوریت مساجد رقم خورده و می‌خورند، مساجد جایگاه‌های شکل گیری دگرخواهی در پرتوی خداخواهی هستند.

گروهک‌های تکفیری تروریست‌های دست ساخته استکبار جهت فراموشی مسئله فلسطین هستند

مسجد، جایگاه انسجام امت اسلامی است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یکی دیگر از نقش‌ها و کارکردهای مسجد را ایجاد وحدت و انسجام در امت اسلامی دانست و تصریح کرد: مسجد مرکز روشنگری و بصیرت‌آفرینی هست، اینکه دشمن از تجمع مسلمانان در مسجد هراس دارد، به علت ماهیت بصیرت آفرینی آن است.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی اظهار کرد: مسجد، عامل نیرومندی در همبستگی و اتحاد مسلمانان دنیا بوده، مساجد به صورت مراکز تربیتی و پایگاه جنبش امت مسلمان نسبت به ظالمان و ستمگران هست، این جایگاه‌ها جهت وحدت و انسجام امت اسلام، بصیرت افزایی و روشن گری نسبت به دشمن خدا جایگاه‌هایی بسیار تأثیر گذار هستند.

وی افزود: مسجد در عرصه‌ها و زمینه‌های عبادی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و کمک به محروم و نیازمندان محوریت و جامعیت دارد، که در همه این بسترها جایگاه محوری مسجد در رهنمون سازی و هدایت جامعه اسلامی کاملاً منحصر بفرد است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به جایگاه مهم مساجد در دوران‌ مبارزه با حکومت ستمشاهی و دفاع مقدس، ابراز کرد: اهمیت پایگاه مسجد در ساختار و شاکله جامعه اسلامی بسیار حائز اهمیت هست، بطوریکه پیش از انقلاب اسلامی مساجد خاستگاه مبارزات سیاسی و در دوران دفاع مقدس محل انسجام و سازماندهی نیروهای دفاعی کشور بودند.

تولیت آستان قدس گفت: گروهک‌های تکفیری، دست ساخته استکبار جهت فراموشی فلسطین و ایجاد حاشیه امن جهت رژیم جعلی اسرائیل است.

تولیت آستان قدس رضوی در ادامه به تأکیدات امام راحل و رهبر معظم انقلاب نسبت به مساجد اشاره و عنوان کرد: در اندیشه امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی، مساجد از مهم‌ترین مراکز مبارزه مسلمانان با مستکبران هستند. بنابراین تذکر می‌دهند که «مسجد سنگر هست، سنگرها را پر کنید.»

مساجد باید به عنوان پایگاه‌های عبادی و سیاسی حفظ شوند

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با تأکید بر این مطلب که مساجد باید به عنوان پایگاه‌های عبادی و سیاسی حفظ شوند، بیان کرد: مسجد در جامعه اسلامی پایگاه ارزش‌های معنوی، اجتماعی و سیاسی هستند، امروز روش دشمن اختلاف افکنی و دور کردن مردم از مسجد و زیارتگاه‌ها است لیکن مسجد مرکز وحدت و یکپارچگی مسلمانان و محل شکل‌گیری انسجام اسلامی است.

وی مسجد را کانون روشنگری و بصیرت‌آفرینی برشمرد و با تأکید بر اینکه مساجد کانون‌های اسلامی جهت شکل دادن به اجتماعات و ارتباطات مردمی بر محور ذکر، نماز و توجه به خداوند هستند، اضافه کرد: در تاریخ اسلام همواره مساجد مرکزی جهت مشورت، همکاری و تصمیم‌گیری در مسائل مهم اجتماعی، سیاسی و نظامی بوده‌اند و باید از این نقش مساجد صیانت کرد.

قدس شریف مسئله اول دنیا اسلام است

تولیت آستان قدس رضوی در فراز دیگری از سخنان خود به عنوان فلسطین اشاره و بیان کرد: از همان روزهای ابتدای انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) فرمودند «قدس شریف مسئله اول دنیا اسلام است»، دشمن تلاش کرد مسجدالاقصی مسئله اول دنیا اسلام نباشد در همین جهت گروهک‌های تروریستی همچون القاعده و داعش را جهت انحراف اذهان عمومی از مسئله فلسطین تشکیل داده است.

گروهک‌های تکفیری تروریست‌های دست ساخته استکبار جهت فراموشی مسئله فلسطین هستند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به دسیسه‌ها و توطئه‌های مستکبران جهت خارج کردن آرزوی بزرگ فلسطین از اولویت اول دنیا اسلام، خاطرنشان کرد: در مسئله فلسطین و آزادسازى قدس شریف با وجود تمام توطئه‌هایى که براى انحراف افکار عمومى از این عنوان صورت مى‌گیرد ولی همچنان فلسطین باید اولویت اول دنیا اسلام ‌باشد و تا به امروز هیچ مسأله‌اى نتوانسته باعث شود آرزوی بزرگ فلسطین از نظر جمهوری اسلامی به فراموشى سپرده شود.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در آخر دفاع جمهوری اسلامی از فلسطین را در دنیا بی‌نظیر خواند و گفت: در مسئله فلسطین بحث شیعه و سنی مطرح نیست، بحث دفاع از اسلام و شریعت هست. مگر ساکنان فلسطین و غزه شیعیان هستند؟ بسیاری از کشورهای مدعی دفاع از قدس در میانه راه دچار چرخش شدند ولی بر اساس تأکیدات امام و رهبری همواره قدس شریف مسئله نخست جمهوری اسلامی بوده است.

انتهای پیام/

تولیت آستان قدس گفت: گروهک‌های تکفیری، دست ساخته استکبار جهت فراموشی فلسطین و ایجاد حاشیه امن جهت رژیم جعلی اسرائیل است.

واژه های کلیدی: انقلاب اسلامی | جامعه اسلامی | مسلمانان | فلسطین | سیاسی | اسلام | اسلامی | قرآن و عترت

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>