خانه » خبری و خواندنی » مراسم شب شعر سر به راه با پاسداشت شهید حججی شروع شد
 

 

مراسم شب شعر سر به راه با پاسداشت شهید حججی شروع شد

مراسم شب شعر و هنر سر به راه عصر امروز با حضور خانواده شهید حججی شروع شد.

مراسم شب شعر سر به راه با پاسداشت شهید حججی شروع شد

به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛شب شعر و هنر سر به راه عصر امروز با حضور شاعرانی چون عباس براتی پور, محمدسعید میرزایی, مصطفی محدثی خراسانی, و خانواده شهید محسن حججی برگزار شد.

در این مراسم حسین دهلوی به شعرخوانی پرداخت. میلاد عرفانپور شاعر پیش از شعرخوانی، غزلی را با الهام از تصویر معروف شهید محسن حججی تقدیم کرد.

سپس سجاد سامانی هم شعری با عنوان مقاومت و ایستادگی خواند. وی بزرگترین جلوه مقاومت را در زندگی شهدا می داند.

مراسم شب شعر سر به راه با پاسداشت شهید حججی شروع شد

همچنین، مصطفی محدثی خراسانی بعد از خواندن شعری, چند بیتی را هم از زبان مدافعان حرم و رزمندگان این عرصه خواند.

در ادامه این مراسم سجاد رشیدی شعری با عنوان گروهک تکفیری داعش خواند. محسن کاویانی و مهدی جهاندار نیز از دیگر شاعرانی بودند که در این مراسم، شعری جهت محسن حججی خواندند.

محمدسعید میرزایی نیز با ادای احترام به همه شهدا به خصوص شهدای مدافع حرم به شعرخوانی پرداخت.

در این مراسم رضا برجی عکاس و مستندساز راجع به شهید حججی گفت: به خواب هم نمی دیدم یک جوان در این سن کم، اینگونه انقلاب کند. شهید مرتضی آوینی را می شناختم لیکن هفت, هشت سال شاگردی اش را کرده بودم. نماز شب خواندن ها و ناله هایش را دیده بودم. ولی وی پانزده شانزده سال طول کشید تا به آنجا برسد که روی مین برود و شهید شود.

مراسم شب شعر و هنر سر به راه عصر امروز با حضور خانواده شهید حججی شروع شد.

وی افزود: در قصه شهید حججی, یک اتفاقی افتاده هست. وی نخستین شهیدی نیست که سرش را بریدند. شهیدی داریم که سرش را به نیزه کردند و جایی گذاشتند که هم رزمانش ببینند و در جایگاه رزمنده و فرمانده این شور شهادت را به پا کرد. ولی اکنون فردی از نسل ۷۰ می آید و انقلابی به پا می کند. کسانی که پای ولایت می ایستند, به جایگاه محسن حججی می رسند. شهید محسن حججی می آید به خزر و جنوب لبنان می رود. این چیزی جز ولایت پذیری فرزند ها نیست.

در این مراسم علی سلیمانیان و سعید بیابانکی هم شعرخوانی کردند. بیابانکی شعر کوتاهی نیز تقدیم کرد که در قالب یک اثر موسیقایی از آن استقبال شده است است.

مصطفی جمشیدی نویسنده در این مراسم با اشاره به علت انقلاب بزرگی که محسن حججی پیدا کرد, اظهار داشت: این رنسانسی که شهید حججی در عرصه هنر و اجتماع ایجاد کرد مبارک و میمون باشد. این تصویر واضح شهید متکثر می شود و خبر شهید را می رساند. تصویر حججی دنیا را تسخیر کرد و عرصه هایی را که هیچ قلمی نمی تواند بیان کند، درنوردید.

وی افزود: انقلاب اسلامی شکوه و خبر خود را در دنیا انتشار کرده هست. داعش نه تنها جهت امنیت ما, بلکه جهت کل دنیا خطرناک هست. شهدای ما با بدن های مطهرشان در برابر این سیاهی ایستادند.

مراسم شب شعر سر به راه با پاسداشت شهید حججی شروع شد

خبر در حال تکمیل…

واژه های کلیدی: شهدای مدافع حرم | مدافعان حرم | انقلاب | انقلابی | تصویر | خواندن | شب شعر | شهدای مدافع حرم

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>