خانه » خبری و خواندنی » طرح تابستانه کتاب پرفروش شد؟
 

 

طرح تابستانه کتاب پرفروش شد؟

به گزارش حوزه ادبیات گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت؛ طرح تابستانه کتاب از تیرماه امسال به همت منزل کتاب شروع شد. بعد از گذشت ۱۰ روز از شروع ثبت‌نام،

طرح تابستانه کتاب پرفروش شد؟

به گزارش حوزه ادبیات گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ طرح تابستانه کتاب از تیرماه امسال به همت منزل کتاب شروع شد. بعد از گذشت ۱۰ روز از شروع ثبت‌نام، ۵۰۷ کتاب‌فروشی از ۳۰ استان کشور جهت همکاری در طرح تابستانه کتاب اعلام آمادگی کردند؛ در حالی که کتاب‌فروشان تا ۳۰ تیرماه جهت عضویت وقت داشتند.

تهران با ۸۹ کتاب‌فروشی، قم با ۶۶ کتاب‌فروشی، خراسان رضوی با ۵۴ کتاب‌فروشی، اصفهان با ۵۴ کتاب‌فروشی و کردستان با ۲۴ کتاب‌فروشی تاکنون بیشترین همکاری را در این طرح داشته‌اند.

طرح تابستانه کتاب پرفروش شد؟

سقف تخفیف در طرح تابستانه کتاب چقدر بود؟

عبارات مهم : سلام بر ابراهیم – کتابفروشی
در این طرح، سقف تخفیف جهت هر كتاب‌فروشی حداقل ۲۰ میلیون ریال و سقف مجاز خرید جهت هر خریدار حداكثر یک میلیون ریال بود. خریدار می‌توانست در چند نوبت و از چند كتاب‌فروشی، كتاب‌های عمومی را با ۲۰ درصد تخفیف و كتاب‌های كودک و نوجوان را با ۲۵ درصد تخفیف از كتاب‌فروشی‌های عضو طرح «تابستانه كتاب» خریداری کند. سقف یارانه در این طرح براساس معیارهایی چون موقعیت جغرافیایی، متراژ كتاب‌فروشی، تعداد كتاب و میزان فروش در طرح های قبل عوض کردن می‌کند.

از جمله شرایط شرکت کتابفروشی‌ها در طرح تابستانه کتاب این بود كتابفروشی‌های شركت كننده در طرح باید دارای پروانه كسب با تاریخ معتبر باشند. در صورتی که کتاب‌فروشی تازه تاسیسی می خواست در این طرح شرکت کند، حداكثر تا یك‌سال كتاب‌فروش می‌توانست با نامه تأیید از اتحادیه ناشران و كتاب‌فروشان مبنی بر در شرف دریافت پروانه، نسبت به عضویت اقدام كند.

هدف از اجرای طرح تابستانه کتاب، ترویج کتاب و کتابخوانی هست؛ به طوری که با تخصیص داده شده است یارانه میزان کتابخوانی بین علاقه‌مندان زیاد کردن پیدا می‌کند و افراد می‌توانند کتاب‌های مورد نیاز خود را با تخفیف زیاد تهیه کنند.

به گزارش حوزه ادبیات گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت؛ طرح تابستانه کتاب از تیرماه امسال به همت منزل کتاب شروع شد. بعد از گذشت ۱۰ روز از شروع ثبت‌نام،

تکرار نام بعضی استان‌ها در طرح تابستانه کتاب امسال

در هفتمین روز از اجرای طرح «تابستانه کتاب» که با همکاری ۸۲۷ کتاب‌فروشی از ۳۱ استان کشور برگزار می‌شود، تعداد کتاب‌های فروش رفته تاکنون به ۱۴۲ هزار و ۱۸۲ نسخه رسیده است.

در بین ۳۱ استان‌ شرکت‌کننده در طرح تابستانه کتاب، استان پایتخت کشور عزیزمان ایران با ۱۴۹ کتاب‌فروشی در صدر واقع شده است است و بعد از آن، استان اصفهان با ۹۹ کتاب‌فروشی و قم با ۹۵ کتاب‌فروشی در رده‌های بعدی طرح «تابستانه کتاب» قرار گرفته‌اند.

همچنین خراسان‌ رضوی با ۸۱،‌ فارس با ۵۰، کردستان با ۳۳، آذربایجان‌ شرقی با ۳۰،‌ کرمان با ۳۰‌، مازندران با ۲۵، خوزستان با ۲۳، آذربایجان غربی با ۲۱ و همدان با ۲۰ کتاب‌فروشی در این طرح شرکت کرده‌اند.

کدام کتاب ها در طرح تابستانه کتاب پرفروش شدند

طرح تابستانه کتاب پرفروش شد؟

در میان پرفروش‌ترین کتاب‌های عمومی (تألیف) این طرح، سه کتاب «قهوه‌ سرد آقای نویسنده» نوشته روزبه معین از نشر نیماژ، «سلام بر ابراهیم …» از نشر شهید ابراهیم هادی و «سمفونی مردگان» نوشته عباس معروفی از نشر ققنوس در صدر این فهرست قرار گرفته‌اند.

کتاب های «سلام بر ابراهیم»، «سمفونی مردگان»، «چشم‌هایش»، « چراغ‌ها را من خاموش می‌كنم»، «یک عاشقانه‌ آرام»، «جای خالی سلوچ»، «سووشون»، «پاییز فصل آخر سال است» و «سال بلوا» جزو پرفروش‌ترین كتاب های تالیفی طرح «تابستانه كتاب» هستند.

همچنین، از جمله كتاب‌های ترجمه‌ای كه در طرح «تابستانه كتاب» در صدر پرفروش‌ترین‌ها قرار گرفته‌اند، می‌توان به كتاب‌های «ملت عشق»، «من پیش از تو»، «جزء از كل»، «دختری كه پشت سر گذاشتی»، «پس از تو»، «بیشعوری»، «یك بعلاوه یك»، «عقاید یك دلقك» و «هنر براق اندیشیدن» اشاره كرد.

با گذشت ۹ روز از اجرای طرح «تابستانه كتاب» نویسندگانی همچون هرژه، غلامرضا حیدری ابهری، امیلی بومون، پل جنینگز، هورا سلامت حقیقی، جولیا كوك، مصطفی رحماندوست، اریش ازر، آگنس واندویل و بل مونی در صدر پرفروش‌ترین نویسنده های كتاب كودك قرار گرفته اند.

به گزارش حوزه ادبیات گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت؛ طرح تابستانه کتاب از تیرماه امسال به همت منزل کتاب شروع شد. بعد از گذشت ۱۰ روز از شروع ثبت‌نام،

ملت علاقه باز هم در طرح تابستانه کتاب پرفروش شد

با نگاهی گذرا به لیست کتاب‌های پرفروش در طرح تابستانه کتاب، می‌توان دریافت بعضی آثار مانند «ملت عشق» که در طرح تابستانه سال پیش جزو پرفروش‌ها بودند، امسال هم جایگاه خود را میان پرفروش‌ها حفظ کرده‌اند. همچنان مردم ما به کتاب‌های ترجمه چه در حوزه بزرگسال، چه کودک و نوجوان توجه بیشتری می‌کنند. این مسئله را می‌توان هشداری جهت نویسندگان دانست. نویسندگان امروز ما باید متناسب با نیازهای جامعه امروز قلم بزنند و از مسابقه با همتایان خود در کشورهای دیگر عقب نمانند. با نگاه کلی به پرفروش‌های طرح تابستانه کتاب این مسئله به آسانی دیده می شود که مردم ما بیش از شعر رمان و داستان می‌خوانند. این مسئله زیاد به سلیقه مخاطب در گزینش کتاب بازمی‌گردد. این بدان معنا نیست که مردم ما فقط شعر می‌خوانند بلکه بدین معناست در این طرح ترجیح داده اند، زیاد کتاب های داستان و رمان خریداری کنند.

انتهای پیام/

طرح تابستانه کتاب پرفروش شد؟

واژه های کلیدی: سلام بر ابراهیم | کتابفروشی | کتابخوانی | اجرای طرح | پروانه | دریافت | داستان | یارانه | پروانه | پرفروش | همکاری

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>