خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » آخرین شرح حال از حمله تروریستی در بارسلون
 

 

آخرین شرح حال از حمله تروریستی در بارسلون

یک خودروی ون با ورود ناگهانی به محل تردد عابران پیاده در مرکز شهر بارسلون اسپانیا، ده‌ها نفر را زیر گرفت؛ پلیس می‌گوید انگیزه این حمله «تروریستی» بوده است.

آخرین شرح حال از حمله تروریستی در بارسلون

یک خودروی ون با ورود ناگهانی به محل تردد عابران پیاده در مرکز شهر بارسلون اسپانیا، ده ها نفر را زیر گرفت؛ پلیس می گوید انگیزه این حمله «تروریستی» بوده است.

حمله تروریستی در بارسلون

یک خودروی ون با ورود ناگهانی به محل تجمع عابران پیاده در مرکز شهر بارسلونا، ده ها نفر را مصدوم کرد. آنطور که رویترز گزارش داده، پلیس ایالت کاتالونیا وقوع این اتفاق و زخمی شدن عابران پیاده را تأیید کرده است.راننده این ون بعد از کوبیدن ماشین به مردم، پیاده و متواری شده است است.

عبارات مهم : گروه تروریستی داعش – حادثه تروریستی
آنطور که در تصویرهای انتشار شده است مشخص هست، ماشین در مسیری نسبتاً بلند، مردم بسیاری را زیر گرفته هست. رسانه ها فعلاً آمار ۱۳ کشته و ۳۲ مجروح را تأیید کرده هست. حال ۱۰ نفر، وخیم گزارش شده است است.

حادثه تروریستی است

پلیس اسپانیا اعلام کرده که این اتفاق به احتمال بسیار قوی، تروریستی بوده هست. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله تروریستی را بر عهده نگرفته است.

گروگانگیری

دو مرد مسلح به یک رستوران در نزدیکی محل تصادف وارد شده است و مردم را به گروگان گرفته اند.

برخی رسانه ها می گویند که این دو مرد هیچ گروگانی در اختیار ندارند و در این رستوران محاصره شده است اند. گفته می شود که یکی از آنها یک سلاح بلند در دست دارد.

پلیس بارسلون تأیید کرده که این دو مرد همان رانندگان ون بوده اند. پلیس البته تأکید کرده که هیچ گروگانی در رستوران نیست.

تصویر قاتل احتمالی انتشار شد

پلیس اسپانیا با صدور تصویر مردی جوان، او را «ادریس اوکابیر» کرایه کننده خودروی ون معرفی کرده هست. وی اصالتاً اهل کشور مراکش است.

ویدئویی در اینترنت انتشار شده است که دستگیری یک مرد را نشان می دهد؛ گفته می شود که وی با این حمله تروریستی مرتبط بوده ولی تاکنون پلیس رسماً در این خصوص اظهارنظری نکرده است.

توریست ها در منزل بمانند

وزارت خارجه انگلیس با صدور بیانیه ای، از توریست های انگلیسی حاضر در شهر بارسلونا خواست که فعلاً جهت حفظ امنیت خود، در محل اسکان خود باقی بمانند.

ترامپ محکوم کرد

«دونالد ترامپ» مدیر جمهور آمریکا که این روزها به خاطر حمایت از نژادپرستان سفیدبرترپندار کشورش زیر آتش انتقادات قرار دارد، در صفحه توئیتری خود، حمله تروریستی بارسلونا را محکوم کرد.

وی خطاب به مرد اسپانیا نوشته: «ما شما دوست داریم. محکم و نیرومند باشید. جهت کمک، هر کاری که مورد نیاز باشد انجام می دهیم.»

سیا هشدار داده بود

سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) از چند ماه پیش در خصوص احتمال وقوع یک حمله تروریستی در هیمن محله به دولت اسپانیا هشدار داده بوده است.

یک تروریست کشته شد

رسانه های محلی اسپانیا از کشته شدن یک تروریست در تبادل آتش با نیروهای پلیس خبر می دهند؛ هنوز مشخص نیست که فرئ مقتول همان «ادریس اوکابیر» است یا خیر.

داعش: کار ما بود

گروه تروریستی داعش با انتشار شدن یک مصاحبه در خبرگزاری اعماق که وابسته به این گروه هست، مسئولیت حمله تروریستی بارسلونا را بر عهده گرفت.

در این مصاحبه آمده که عوامل حمله «سربازان خلافت» بوده اند و در اجرای دستور فرماندهان داعش مبنی بر حمله به دولت های عضو ائتلاف ضدداعش تحت رهبری آمریکا، این حمله را ترتیب داده اند.

 

آخرین شرح حال از حمله تروریستی در بارسلون

 

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

واژه های کلیدی: گروه تروریستی داعش | حادثه تروریستی | حمله تروریستی | بارسلونا | رستوران | اسپانیا | رسانه ها | تروریستی | بارسلونا | آمریکا | تروریست

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>