خانه » خبری و خواندنی » این نمایش، یک اثر با دیسیپلین است ، نمایش «سرخ، سفید، آبی» به جشنواره می‌رود
 

 

این نمایش، یک اثر با دیسیپلین است ، نمایش «سرخ، سفید، آبی» به جشنواره می‌رود

نمایش «سرخ، سفید، آبی» نمایشی در سبک اپیک است که همه چیز در آن بدون اشکال به مخاطب ارائه می‌شود.

این نمایش، یک اثر با دیسیپلین است ، نمایش «سرخ، سفید، آبی» به جشنواره می‌رود

ماهان ره‌شناس، بازیگر نمایش «سرخ، سفید، آبی» در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه تئاتر گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ در خصوص متن قشنگ و در خور توجه این نمایش که نوشته رویا افشار هست، گفت: نمایش «سرخ، سفید، آبی» نمایشی در سبک اپیک با فاصله‌گذاری‌های دقیق است که همه چیز در آن بدون اشکال و تمیز به مخاطب ارائه می‌شود.

وی در ادامه، ضمن ابراز خرسندی از این امر که در نخستین حضورش بر روی صحنه نمایش، حضور در نمایشی شکل گرفته بر پایه متنی از رویا افشار و کارگردانی سروش طاهری را تجربه می‌کند، اظهار داشت: با اینکه در این نمایش ایفای یکی از نقش‌های فرعی را بر عهده دارم، ولی کاری را که انجام می‌دهم، دوست دارم.

ره‌شناس در خصوص اینکه این اثر در جشنواره‌هایی اجرا شده است و قرار است در جشنواره فجر نیز حضور داشته باشد، داشتن دیسیپلین خاص را مهم‌ترین شاخصه این اثر دانسته و با تأکید بر این امر که همه چیز، از نور و رنگ و صدا گرفته تا بازی بازیگران و کارکترها، دقیقا در سر جای خود چیده شده است هست، تصریح کرد: در عین حال که این اثر، نگارشی از ویکتور هوگوست، ولی نگاهی متفاوت به زندگی کوزت دارد و در این نگاه، جریانی خاص از روایت به گوش مخاطب خواهد رسید که به یقین می‌تواند جهت بسیاری از مخاطبان آن، جذابیت داشته باشد.

این نمایش، یک اثر با دیسیپلین است ، نمایش «سرخ، سفید، آبی» به جشنواره می‌رود

این بازیگر تئاتر، در بخشی دیگر از این گفتگو، با اشاره به این امر که وجود جشنواره‌های تئاتر در کشور می‌تواند، تأثیرات بسیار زیادی بر کیفیت تولید آثار نمایشی داشته باشد، بیان کرد: جشنواره‌های تئاتر می‌بایست زیاد جدی گرفته شود تا زمینه جهت دانشجویان و دوستان علاقه‌مند به کار، جهت تولید آثار زیاد نمایشی فراهم شود.

ره‌شناس، دیدن صندلی‌های خالی سالن نمایش را موجب افتادن انرژی بازیگر و گروه تولید دانسته و با تأکید بر اینکه یک گروه نمایشی همواره تلاش می‌کند با انرژی بالا به تولید یک اثر بپردازد، خاطرنشان کرد: از مردم و رسانه‌ها درخواست می‌کنم که کمی‌ زیاد به تئاتر توجه کنند.

وی ضمن تأیید این عنوان که بهتر است که زیاد متن نمایش‌ها بر پایه بیان مسائل مردم باشد، اظهار داشت: من فکر می‌کنم که هنر تئاتر را باید زیاد جدی گرفت و دقیق‌تر دید، به چه دلیل که اعتقاد دارم تئاتر زندگی کردن را به ما می‌آموزد.

این بازیگر تئاتر، در آخر این گفتگو، با اشاره به این امر که کار یک بازیگر و هنرمند این است که حس و حال اثر نمایشی را به صورت بسیار واضح به تماشاچی نشان دهد و خبر نقش خود را به خوبی به مخاطب برساند، گفت: بحمدالله تمامی تماشاگرانی که تا به امروز به دیدن این اثر نشسته اند، از آن راضی بوده‌اند و امیدوارم روند این رضایت تا آخر روز اجرا نیز ادامه داشته باشد.

نمایش «سرخ، سفید، آبی» نمایشی در سبک اپیک است که همه چیز در آن بدون اشکال به مخاطب ارائه می‌شود.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: جشنواره | بازیگران | بازیگر | جشنواره | نمایش | مخاطب | زندگی | تئاتر | انرژی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>