خانه » خبری و خواندنی » «شهرک غرب» توجه به ارزش‌های اخلاقی را گوشزد می‌كند
 

 

«شهرک غرب» توجه به ارزش‌های اخلاقی را گوشزد می‌كند

كارگردان تئاتر گفت: قصد من از اجرای «شهرک غرب» تلنگری است به خودمان که انسانیت و اخلاق را فراموش نکنیم.

«شهرک غرب» توجه به ارزش‌های اخلاقی را گوشزد می‌كند

سیدحسن حسینی كارگردان تئاتر، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه تئاتر گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ در خصوص دليل اجرای نمایش «شهرک غرب» گفت: جدای از متن نیرومند نمايشنامه، دليل گزینش این اثر حرف مهم آن بود که دغدغه جوامع امروزی هست. در دنیای مدرن شما جهت به دست آوردن اعتبار باید ارزش‌های اخلاقی را زیر پا بگذارید. جنس روابط انسان‌ها در عصر مدرن مادی‌گرايانه هست. رابطه‌ها بر اساس پول تعریف می‌شود. در نمایش «شهرک غرب» با مسئله بزرگی روبرو می‌شویم و آن فروپاشی نظام اخلاقی است .

وی راجع به هدف از اجرای اين نمایش اظهار داشت: با وجود حرفی که در نمایشنامه نهفته بود، احساس کردم باید این نمایش را روی صحنه ببرم. قصد من تلنگری است به خودمان که انسانیت و اخلاق را فراموش نکنیم.

حسینی راجع به گزینش بازیگران اثر خود تصریح کرد: گروه تئاتر ژامک سه سال پيش شکل گرفت. اعضای این گروه از مجموعه دانشجویان با استعداد بازیگری هستند. البته من در کنار این تیم جوان، هر لحظه از بازیگران باتجربه‌ای همچون امین اکبری‌نسب استفاده کرده‌ام. گزینش بازیگر جهت نقش‌های نمایش هم با توجه به شناخت من نسبت به گروه بازیگرانم بوده است.

«شهرک غرب» توجه به ارزش‌های اخلاقی را گوشزد می‌كند

وی در خصوص تئاترهای بی‌محتوایی که زیاد در آن آوازخوانی و … وجود دارد، گفت: تئاتر گونه‌های زیاد و متنوعی دارد. اگر به تاریخ تئاتر دنیا نگاهی بيندازید، با گونه‌ای از نمایش که همان نمایش‌های هجو و تمسخرآمیز هست، روبرو می‌شوید. زبان این نوع نمایش‌ها بسیار تند است و شوخی‌های خاص خودش را دارد. قصد این نوع نمایش ها در مرحله اول سرگرم کردن و خوش حالی مخاطب هست. در ادامه انتفادهای اجتماعی و اخلاقی از زندگی خود انسان‌ها را بيان می‌كند.

حسینی در خصوص تجاری‌شدن تئاتر و اهمیت به گیشه و بی‌توجهی به کیفیت نمایش‌ها گفت: اینکه تئاتر رونق بگیرد، خیلی خوب هست. هر قدر در این زمینه اتفاق‌های اقتصادی خوبی رقم بخورد، به نفع جامعه تئاتر هست. ما زمانی می‌توانیم بگویم تئاتر تجاری شده است كه اثر اقتصادی‌اش را بین صورت های معروف ببینیم. الان تنها تعدادی از نمایش‌ها به شکل خوب فروش می‌کند که آن هم به علت توجه به پارامترهای تجاری هست. ولی راجع به بی‌توجهی به کیفیت این نمایش‌ها به نظرم باید این را به دوستان منتقد سپرد که در این زمینه نظر بدهند. تا الان ، نمایش هایی که بر صحنه دیدم، همه از کیفیت قابل قبولی برخوردار بوده‌اند.

انتهای پیام/

كارگردان تئاتر گفت: قصد من از اجرای «شهرک غرب» تلنگری است به خودمان که انسانیت و اخلاق را فراموش نکنیم.

اظهار نظر كارگردان شهرک غرب راجع به تجاری‌شدن تئاتر

واژه های کلیدی: نمایشنامه | بازیگران | انسانیت | اقتصادی | نمایش | زندگی | تئاتر | اخلاقی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>