خانه » خبری و خواندنی » سنگ تمام صورت های معروف جهت شهید حججی ، حاشیه‌های پررنگ‌تر از متن جشن منتقدان سینما
 

 

سنگ تمام صورت های معروف جهت شهید حججی ، حاشیه‌های پررنگ‌تر از متن جشن منتقدان سینما

یازدهمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی کشور عزیزمان ایران با اعلام آراء به آخر رسید.

سنگ تمام صورت های معروف جهت شهید حججی ، حاشیه‌های پررنگ‌تر از متن جشن منتقدان سینما

به گزارش خبرنگارحوزه سینما گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ یازدهمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی کشور عزیزمان ایران در کانون پرورش فکری کودک و نوجوان با قرائت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود ملی شروع شد.

فرزاد حسنی برنامه را با یاد درگذشتگان عرصه نقد و گرفتن تشویق از حضار شروع کرد و مراسم تجلیلی جهت علی معلم در نظر گرفته شد.

آذر معماریان، همسر علی معلم به روی صحنه آمد و اظهار داشت: من به قلم، عقیده و نظر منتقدان احترام می‌گذارم و می‌دانم که علی معلم این آخرهای وجودش پر از علاقه شده است بود و به همین علت زمین دیگر جای زندگی او نبود چون زمین جهت او کوچک بود.

جعفر گودرزی دبیر یازدهمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی کشور عزیزمان ایران از تاخیر پیش آمده در مراسم عذرخواهی کرد و گفت: این جشن که مهم ترین جشن سینمای کشور عزیزمان ایران است گوارای وجودتان.

سنگ تمام صورت های معروف جهت شهید حججی ، حاشیه‌های پررنگ‌تر از متن جشن منتقدان سینما

در ادامه مراسم بزرگداشتی را جهت جمال امید گرفتند و فریدون جیرانی و جواد طوسی به روی صحنه آمدند تا یادبودى را به جمال امید نویسنده اهدا کنند.

جواد طوسی مدیر انجمن منتقدان از لزوم احترام به منتقدان تاریخ سینمای کشور عزیزمان ایران و استمرار آن گفت و از مدیران سینمایی، منتقدان و دبیر جشن یازدهم تقدیر کرد.

وی ادامه داد: شاید سال دیگر من نباشم و بدون این تاریخ سازان عرصه نقد، مقوله نقد فیلم موضوعیت ندارد و من به اعضای منتقدان و اهالی سینما خیر مقدم می گویم و از زحمات مدیر عامل منزل سینما یعنی منوچهر شاهسواری تقدیر می کنم و مورد نیاز میدانم که از زحمات شبانه روزی دبیر جشنواره تقدیر کنم که همه آن ها با یک همدلی عمومی کمک به برگزاری جشنواره کردند.

طوسی تصریح کرد: وزیر ارشاد در دوره کوتاه مدت وزارت خود عملکرد خوبی داشت و زمانی که یک وزیر توانسته کار خود را به درستی انجام دهد، استمرار وزارت ایشان چه ایرادی دارد و جهت چه باید این وزارت منزل را منزل تکانی کنیم.

یازدهمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی کشور عزیزمان ایران با اعلام آراء به آخر رسید.

جمشید مشایخی به روی صحنه آمد و گفت: من از علی معلم یاد گرفتم که رک باشم و من اگر می‌دانستم فقط یک هنرپیشه جهت منتقدان مدنظر است سال‌ها پیش این کار را رها می‌کردم.

دومین مراسم بزرگداشت با حضور رخشان بنی اعتماد و مهرزاد دانش به فرید مصطفوی تخصیص داده شده است داشت و مصطفوی گفت: از نسل منتقدان دهه پنجاه تقدیر می‌کنم که این روزها را مدیون آنها هستم.

در ادامه مراسم ویدئویی جهت سومین تجلیل جشن منتقدان، از گوهر خیراندیش به نمایش درآمد و کمند امیرسلیمانی به همراه تهمینه میلانی جهت اهدای یادبود این بازیگر به روی صحنه آمدند.

از حاشیه های این مراسم میتوان به انتقاد جمشید مشایخی و غلامعباس فاضلی از عزت الله انتظامی اشاره کرد که نوید محمدزاده که جهت اهدا جایزه آمده بود در پاسخ به این انتقادها، گفت: ای کاش بدانیم که چه می‌گوییم و به نظر من باید به عزت الله انتظامی احترام گذاشت.

منوچهر شاهسواری اظهار داشت: دلم می خواست سالن را ترک کنم. از نوید محمدزاده و حامد بهداد ممنونم که به ما احترام یاد دادند. نسل ما عاشقی را باید یاد دهد ولی وای بر نسلی که تنفر را به ما یاد بدهد.

حجت اشرف زاده قطعه «ماه و ماهی» را در جشن انجمن منتقدان سینمای کشور عزیزمان ایران اجرا کرد.

سنگ تمام صورت های معروف جهت شهید حججی ، حاشیه‌های پررنگ‌تر از متن جشن منتقدان سینما

آخرین بزرگداشت به جمشید هاشم پور تخصیص داده شده است داده شد و سعید راد راجع به او بیان کرد: راجع به جمشید هاشم پور هرجی بگویم، کم گفتم. من چهار فیلم‌ با هاشم پور کار‌ کردم که دو تاش پرفروش بودند.

برگزیدگان یازدهمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی کشور عزیزمان ایران چه گفتند؟

ستار اورکی برگزیده بخش عالی ترین موسیقی متن گفت: هرکدام از منتقدان ما یک سینما را حریف هستند و من این دیپلم افتخار را به استاد علی معلم تقدیم می‌کنم.

سهراب پورناظری دیگر برگزیده بخش عالی ترین موسیقی متن بیان کرد: این نخستین جایزه و پرارزش ترین جایزه سینمایی من است.

محسن دارسنج برگزیده عالی ترین چهره‌پردازی گفت: این دومین جایزه من از جشن منتقدان است و من این جایزه را به خانواده محسن حججی تقدیم می‌کنم که کیلومترها دورتر رفت تا ما اینجا جشن بگیریم.

هادی حجازی‌فر برگزیده عالی ترین بازیگر نقش مکمل اظهار داشت: من از محمدحسین مهدویان ممنونم و می‌دانم که چه قدر عاشق سینما است و امیدوارم که بتوانم از این بعد پشیمانتان نکنم.

یازدهمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی کشور عزیزمان ایران با اعلام آراء به آخر رسید.

وی با کنایه به شورای پروانه ساخت بیان کرد: ویدیو هم یک زمانی ممنوع بود و آزاد شد. یک روز هم «لاتاری» آزاد می‌شود!

کوروش تهامی برگزیده دیپلم افتخار عالی ترین بازیگر نقش اول مرد بیان کرد: افتخار بزرگی جهت من بود که جایزه‌ام را از دستان داریوش مهرجویی گرفتم و در سینما این نخستین جایزه من بود. از اعتماد حمید نعمت الله که یک نابغه سینما هست، ممنونم و می‌خواهم دیپلم افتخارم را به همسرم تقدیم کنم که در وقت ناامیدی به من امید می‌داد.

حامد بهداد برگزیده عالی ترین بازیگر نقش اول مرد گفت: ما هنرمندان، اهالی قلم و فرهنگیان اعضای فعال جامعه هستیم و من فکر می‌کنم که هنوز نتوانسته‌ایم در خصوص فوت کیارستمی حرف بزنیم.

وی ادامه داد: جای علی معلم در این مراسم خالی است و من نمی توانم از تصویر محسن حججی بی‌تفاوت بگذرم و این لحظه را به روح پر فتوح او تقدیم می‌کنم.

طناز طباطبایی برگزیده عالی ترین بازیگر نقش مکمل زن عنوان کرد: این جایزه جهت من خیلی ارزشمند است و می‌خواهم از عوامل فیلم «ویلایی‌ها» تقدیر کنم و خیلی خوشحالم که این جایزه را جهت این فیلم به خصوص می‌گیرم.

مهدویان بعد از دریافت دیپلم افتخار عالی ترین کارگردانی جهت فیلم «ماجرای نیمروز» گفت: خوشحالم در جشنواره فجر جایزه عالی ترین فیلم از نگاه مردم را گرفتم و الان از منتقدان این جایزه را دریافت کردم.

بیشتر بخوانید:

سنگ تمام صورت های معروف جهت شهید حججی ، حاشیه‌های پررنگ‌تر از متن جشن منتقدان سینما

برترین‌های یازدهمین جشن منتقدان تقدیر شدند

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: مراسم بزرگداشت | جمشید هاشم پور | جمشید مشایخی | سینمایی | سینمای | بازیگر | منتقدان | سینما | جایزه | ایران

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>