خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » زنگ خطر مجلس جهت وزیر پیشنهادی اقتصاد
 

 

زنگ خطر مجلس جهت وزیر پیشنهادی اقتصاد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی را شروع کردند.

زنگ خطر مجلس جهت وزیر پیشنهادی اقتصاد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی را شروع کردند.

مسعود کرباسیان وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی

مجلس شورای اسلامی بعد از بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی آموزش و پرورش، ارتباطات و فناوری اطلاعات و اطلاعات وارد بررسی صلاحیت مسعود کرباسیان وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی شد.

عبارات مهم : مجلس شورای اسلامی – نماینده مجلس
مسعود کرباسیان، ۶۱ ساله دارای دکترای مدیریت بازرگانی است و معاون وزیر اقتصاد، مدیر کل گمرک جمهوری اسلامی ایران، معاون وزیر صنایع سنگین، معاون وزیر بازرگانی، معاون وزیر نفت، مشاور عالی و معاون شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران را در سوابق کاری خود دارد.

در بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی ابتدا مخالفان و موافقان به بیان سخن می پردازند سپس وزیر پیشنهادی از خود دفاع می کند.

ملکی: با شعار نمی شود به اهداف اقتصادی رسید

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: با شعار و نظریه پردازی در برنامه پیشنهادی به مجلس نمی توان به اهداف اقتصادی رسید.

ولی ملکی به عنوان مخالف وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: باید مشخص شود که امروز کجا ایستاده ایم و به کجا خواهیم رفت و اهداف کمی اقتصادی به درستی تبیین شود. ولی من چنین چیزی در برنامه های آقای کرباسیان ندیده ام.

وی در خصوص طرح عنوان مبارزه با مفاسد اقتصادی در چارچوب برنامه پیشنهادی وزیر اقتصاد و دارایی گفت: این همه موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز از کجا آمده اند؟ هرکسی حدود ۱۰۰ میلیارد بودجه آماده کرد توانست بانک و موسسه مالی و اعتباری تاسیس کند و در کشور فساد ایجاد کند و وزیر پیشنهادی باید برنامه خود را جهت حل این مسائل بگوید. همچنین باید بگوید که سود بانکی در چهار سال آینده چه وضعی پیدا می کند و باید به مجلس مستمر گزارش بدهد.

ملکی تاکید کرد: با شعار و نظریه پردازی وضع اقتصاد کشور سامان نمی یابد. بلکه باید تیم اقتصادی دولت هم قسم شوند و با همراهی مسائل کشور را مرتفع نمایند. البته که همه وزرا از مجلس رای اعتماد می گیرند ولی باید بدانند که در همه این سال ها پاسخگوی مجلس و نمایندگان باشند.

اولادقباد: شفافیت اقتصادی از برنامه های خوب کرباسیان است

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس شورای اسلامی، شفافیت اقتصادی را از برنامه های خوب وزیر پیشنهادی اقتصاد بیان کرد و اصلاح نظام بانکی، مالیاتی و گمرکی را بااهمیت ترین مطالبات از وزیر آینده اقتصاد ذکر کرد.

فریده اولادقباد به عنوان موافق وزیر پیشنهادی اقتصاد گفت: باید ببینیم که دولت یازدهم را با چه شرایطی از نظر رشد اقتصادی و تورم تحویل گرفته ایم و بدانیم که این دولت باید از ثبات اقتصادی، تورم تک رقمی و زیاد کردن سهم درآمدهای مالیاتی از بودجه بهره برداری کند. در سال ۹۱ رشد اقتصادی کشور عزیزمان ایران ۷- درصد بوده و در سال ۹۵، به ۱۲+ رسیده است و تورم هم تک رقمی شده است است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه دولت دوازدهم باید اصلاحات ساختاری را در دستور کار قرار دهد، یادآور شد: وزیر اقتصاد باید علاوه بر دانش اقتصادی، از مدیریت اجرایی قوی، دلیری و صراحت برخوردار باشد تا ضمن انجام اصلاح در حوزه بانکی، مالیاتی، مخارج و هزینه های دولت و فرماندهی اقتصاد را عهده دار باشد.

اولاد قباد اضافه کرد: آقای کرباسیان با فضای کسب و کار و معادلات جهانی آشنایی کامل دارد و با توجه به سوابق تدریسش در دانشکده های اقتصاد و مدیریت از دانش روز در خصوص بروزترین تئوری های روز اقتصاد و مدیریت برخوردار هست. ایشان از منظر تجربیات مدیریتی هم ۲۸ سال معاون وزیر صنعت، نفت، بازرگانی و اقتصادی بوده و چهار سال به عنوان معاون آقای طیب نیا وزیر اقتصاد موفق دولت یازدهم نقش مثبتی ایفا کرده است.

وی ناکارایی سیستم های بانکی را از بااهمیت ترین چالش های کشور بیان کرد و گفت که اصلاح این سیستم ها نیازمند تلاش نهادهای اقتصادی است.

 

زنگ خطر مجلس جهت وزیر پیشنهادی اقتصاد

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

 

واژه های کلیدی: مجلس شورای اسلامی | نماینده مجلس | وزیر اقتصاد | سود بانکی | مدیریت | برنامه | اقتصاد | اقتصادی | ایران | مدیریت | اسلامی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>