خانه » خبری و خواندنی » هنری که تنها به گیشه توجه کند، محکوم به شکست است
 

 

هنری که تنها به گیشه توجه کند، محکوم به شکست است

بازیگر تئاتر گفت: متاسفم جهت سیستمی که فکر می‌کند، مردم باید نا آگاه باشند.

هنری که تنها به گیشه توجه کند، محکوم به شکست است

رویا افشار بازیگر تئاتر و تلویزیون، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه تئاتر گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ در خصوص دلایل ایفای نقش در نمایش «صبح یک روز لعنتی» گفت: در ابتدا خود نمایشنامه از همه چیز مهم‌تر بود. من هنوز هم اعتقاد دارم که خود نمایشنامه قوی‌تر از اجراست. البته حسن باستانی در این نوع گویش‌ها و ایجاد این نوع فضاها بسیار تجربه دارد و این نمایشنامه جدا از زیبایی‌های متن می‌تواند حرف و مسئله‌ای باشد که دنیا امروز درگیر آن است.

وی راجع به نظر خود در خصوص اهمیت کارگردانان نمایش به گیشه و بی اهمیتی به کیفیت تئاتر اظهار داشت: من متاسفم جهت سیستمی که فکر می‌کند، مردم باید ناآگاه باشند؛ قطعاً این تفکر به خود سیستم آسیب وارد می‌کند و این نادانی یک جا گلوی این سیستم را می‌گیرد. ما تلاش می‌کنیم به مردمی که تئاتر را گزینش می‌کنند، احترام بگذاریم. من هر لحظه می‌گویم که ابتذال هیچ جا برنده نیست و هرکس که این روند را پیش می برد، یک جا گریبانش را می‌گیرد.

افشار راجع به علاقه‌اش نسبت به نقش خود تصریح کرد: من تلاش می‌کنم نقش‌هایی را بازی کنم که تکراری نباشد. اگر هم قرار است تکراری باشد، بین آن ده سال فاصله بیفتد. من تا به حال نقش «مادربزرگ» با چنین ظاهر و دیالوگی را تجربه نکرده بودم و امیدوارم که مردم بازی من را دوست داشته باشند.

هنری که تنها به گیشه توجه کند، محکوم به شکست است

این بازیگر در خصوص تاثیر حضور چهره‌های سینمایی و تلویزیونی در تئاتر خاطرنشان کرد: من جهت حوزه بازیگری مرز تعیین نمی‌کنم. این به شدت مسخره است که جهت این حوزه محدودیت قائل شویم. مهم این است که کارگردان، توانایی‌های بازیگر را بشناسد. قدم هر کسی در هر کجا، چه بر صحنه تئاتر، چه در هنر تصویری و چه صدا مبارک هست. مهم این است که توانایی‌ و ظرفیت مورد نیاز را دارد یا نه؟! بازیگر بد، همه‌جا چه جلوی دوربین و چه بر صحنه تئاتر بد هست؛ ولی بازیگر خوب آنقدر باهوش است که توانایی‌هایش را در هر کجا که هست، نشان می‌دهد.

انتهای پیام/

اظهار نظر رویا افشار راجع به حضور چهره‌های سینمایی بر صحنه تئاتر

بازیگر تئاتر گفت: متاسفم جهت سیستمی که فکر می‌کند، مردم باید نا آگاه باشند.

واژه های کلیدی: نمایشنامه | مادربزرگ | سینمایی | بازیگری | بازیگر | نمایش | سیستم | تئاتر

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>