خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » اعتراض مرغداران به تصمیم دولت
 

 

اعتراض مرغداران به تصمیم دولت

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران گفت: میزان تولید تخم مرغ بیش از نیاز بازار است و قیمت تخم مرغ از هفته پیش تا کنون بعد از توزیع با قیمت تنظیم بازار در میادین روند کاهشی دارد.

اعتراض مرغداران به تصمیم دولت

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران گفت: میزان تولید تخم مرغ بیش از نیاز بازار است و قیمت تخم مرغ از هفته پیش تا کنون بعد از توزیع با قیمت تنظیم بازار در میادین روند کاهشی دارد.

کمبود تخم مرغ نداریم ، واردات مورد نیاز نیست

رضا ترکاشوند با اشاره به اینکه در ۲۵ روز گذشته شاهد نوسانات قیمت در محصول تخم مرغ بودیم افزود: از هفته گذشته به منظور مدیریت بازار و کنترل نوسان قیمت بر اساس مصوبه تنظیم بازار تخم مرغ با قیمت هر شانه یازده هزار و ۹۰۰ تومان در میادین میوه و تره بار توزیع شد که این اقدام باعث کم کردن نسبی قیمت این محصول در بازار شده است است.

عبارات مهم : روز گذشته – واردات
وی گفت: اتحادیه مرکزی مرغ تخم گذار هر شانه تخم مرغ را با قیمت یازده هزار و ۳۰۰ تومان در اختیار غرفه داران قرار می دهد.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغ تخم گذار افزود: نیاز روزانه شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران ۲۰۰ تن تخم مرغ است که هم اکنون ۴۰ تن از این میزان در میادین میوه و تره بار با قیمت مصوب تنظیم بازار و بخشی دیگر ازجانب این اتحادیه و تولید کنندگان تخم مرغ بصورت مستقیم عرضه می شود.

ترکاشوند گفت: عرضه تخم مرغ با قیمت مصوب تنظیم بازار باعث کم کردن التهاب بازار این محصول شده است است.

وی تاکید کرد: در هفته آینده با توجه به زیاد کردن جوجه ریزی و تولید در مرغداری های مرغ تخم گذار و زیاد کردن میزان عرضه به بازار روند کم کردن قیمت تخم مرغ را شاهد خواهیم بود.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغ تخم گذار گفت: هم اکنون ماهانه ۷۵ هزار تن تخم مرغ در کشور تولید می شود بنابراین مسئله و کمبودی جهت تامین نیاز بازار نداریم.

ترکاشوند افزود: در نیمه دوم امسال میزان تولید تخم مرغ به ۸۰ هزار تن خواهد رسید.

وی با تاکید بر اینکه قیمت تخم مرغ در مقایسه با سالهای گذشته زیاد کردن یافته هست، گفت: قیمت تخم مرغ در مرغداری حدود ۴۸۰۰ تا ۴۹۰۰ تومان است که قیمت واقعی این محصول است.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغ تخم گذار افزود: هر سال با شروع فصل گرم تولید کنندگان به علت کم کردن تقاضا زیان می دادند ولی امسال با واقعی شدن قیمت زیانی وجود ندارد.

ترکاشوند همچنین راجع به صادرات تخم مرغ گفت: هم اکنون ممنوعیت و محدودیتی جهت صادرات تخم مرغ نداریم و صادرات انجام می شود، با توجه به شرایط تقاضا در بازار داخل میزان صادرات محدود است.

وی همچنین از صدور مجوز دولت جهت واردات تخم مرغ به کشور انتقاد کرد و افزود: از آنجا که اتحادیه مرکزی مرغ تخم گذار مسئول تنظیم بازار است اعلام می کنم که هیچ کمبودی نداریم و معتقدیم این اقدام به بازار آسیب می زند.

مدیر عامل اتحادیه مرکزی مرغ تخم گذار گفت: به تصمیم دولت اعتراض داریم چون در این چند سال که در بازار حضور داشتیم و مدیریت کردیم انتظار داشتیم نظر اتحادیه پیش از صدور مجوز واردات در نظر گرفته شود.

ترکاشوند افزود: باید قبل از هر تصمیمی ملاحظات مورد نیاز جهت تولید کنندگان رعایت شود در حالیکه صادر کننده تخم مرغ هستیم مجوز واردات باعث ورود سوء استفاده کنندگان در این شرایط می شود.

وی تاکید کرد: با توجه به مسئولیت اتحادیه در تنظیم بازار تخم مرغ مهم است حتی اگر نیاز به واردات باشد قطعاً این اقدام باید از سوی اتحادیه انجام شود و مسئولان باید با ما هماهنگ باشند خللی در تولید داخل ایجاد نشود.

 

اعتراض مرغداران به تصمیم دولت

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

واژه های کلیدی: روز گذشته | واردات | صادرات | مرکزی | محصول | تنظیم | بازار | میادین

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>