خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » خیمه های محرم ۹۴ در مترو تهران
 

 

خیمه های محرم ۹۴ در مترو تهران

برپایی خیمه های محرم در مترو تهران

تاسو عا | عاشورا | ۹۴

خیمه های محرم 94 در مترو تهران

معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: متروی تهران امسال نیز همچون سال های گذشته با اجرای برنامه های فرهنگی همچون سرودهای مذهبی، نقالی، نمایشگاه کتاب، مسابقات کتابخوانی و … ایام محرم و صفر را به سوگواری می نشیند.

محمد صائبی عصر شنبه افزود: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته، قرار است از ابتدای محرم تا پایان دهه دوم سرودهای مذهبی در ۳۰ ایستگاه مترو اجرا شود.

وی بیان کرد: طرح خیمه حسینی برای پاسخگویی به شبهات و مسائل دینی مسافران برپا خواهد شد.
صائبی همچنین از برگزاری نمایشگاه کتاب در ۱۰ایستگاه مترو با موضوع محرم و صفر و نصب روز شمار محرم در ۳۰ ایستگاه از جمله تجریش، صادقیه، ولیعصر (عج)، امام خمینی (ره) و… خبر داد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو به اجرای طرح صحابه حسینی، صحابه خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: بر اساس این طرح، صحابه امام حسین (ع) و صحابه امام خمینی (ره) به صورت نوشتاری و در قالب استند در ۳۰ ایستگاه مترو به مسافران معرفی می شود.
به گفته صائبی پیش بینی شده تا طی ۱۰ روز اول ماه محرم، ۱۵ ایستگاه میزبان برنامه های نقالی با موضوع عاشورا باشند.

وی با بیان اینکه در نظر داریم تا کارگاه های هنری حجمی و خطاطی را با موضوع محرم در ایستگاه ها برگزار کنیم گفت: مسافران با ترسیم یا تحریر نوشته ای می توانند حس و حال خود را نسبت به ماه محرم بیان کنند.

معاون فرهنگی اجتماعی مترو با تاکید بر انجام فضاسازی های متناسب با ایام محرم و صفر همچون نصب بنر، کتیبه و ریسه کشی مشکی در ایستگاه ها تصریح افزود: تلاش می کنیم مسابقه کتابخوانی با موضوع محرم در تمامی ایستگاه ها، اجرای نمایش با موضوع امام حسین (ع) در ۲۰ ایستگاه و اجرای سایر برنامه های فرهنگی و مذهبی فضایی معنوی و پرباری را برای مسافران مترو فراهم کنیم.

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>