خانه » پزشکی و سلامت » هزینه جراحی کدام بیماران چاق را بیمه پرداخت می‌کند؟
 

 

هزینه جراحی کدام بیماران چاق را بیمه پرداخت می‌کند؟

رئیس بیمارستان شریعتی گفت: عمل جراحی چاقی چربی سوزی زیادی را به همراه دارد ولی مورد نیاز به ذکر است انجام این عمل به این معنا نیست که شما

هزینه جراحی کدام بیماران چاق را بیمه پرداخت می‌کند؟

رئیس بیمارستان شریعتی گفت: عمل جراحی چاقی چربی سوزی زیادی را به همراه دارد ولی مورد نیاز به ذکر است انجام این عمل به این معنا نیست که شما دیگر چاق نمی شوید.

دکتر احمد رضا سروش، مدیر مرکز تحقیقات چاقی در گفت و گو با جام جم آنلاین بیان کرد: جمعیت چاقی به علت نوع سبک زندگی، عادات غذایی و کم تحرکی هر روزه شاهد زیاد کردن آمار آن هستیم. در مناطق شمالی کشور عزیزمان ایران (شهرهای شمالی و شمال غرب کشور) میزان چاقی بسیار بالا هست. امروزه چاقی در کودکان و نوجوانان بسیار مسئله جدی تلقی می شود و حدود ۳۰ درصد نوجوانان دارای بیماری چاقی هستند همچنین چاقی در زنان بسیار زیاد از مردان مشاهده می شود. درکل حدود ۱۰ میلیون نفر در کشور با چاقی و اضافه وزن دست و پنجه نرم می کنند و این عنوان به یقین نیازمند راه حل هایی جهت جلوگیری دارد به چه دلیل که کم کم به یک معضل بهداشتی تبدیل خواهد شد.

هزینه جراحی کدام بیماران چاق را بیمه پرداخت می‌کند؟

وی در ادامه افزود: چاقی عوارض زیادی جهت بدن دارد و متاسفانه ۴۰ درصد از فوت و میرها با چاقی ارتباط دارند و افراد چاق دچار بیماری های مختلفی هستند. چاقی ارتباط مستقیمی با دیابت، انواع سرطان ها، کمردرد، اختلالات در مفاصل بخصوص زانوها، بیماری های تنفسی، سندورم متابولیک و… که بیماری های جدی هستند و باید جهت رفع آن به دنبال چاره ای جدی گشت. عالی ترین کار در این عنوان پیشگیری هست، بدین معنا که سبک زندگی، نوع غذا خوردن و ورزش کردن را در زندگی رزومره رعایت کنیم و کاری نکنیم که جراحی آخرین راه حل برایمان باشد.

سروش در خصوص جراحی های چاقی متذکر شد: جراحی های چاقی ۱۰سالی است که در دنیا مرسوم شده است و اخیرا به ۲ علت بسیار رواج پیدا کرده هست، اول به علت سیستم های لاپاراسکوپی که یک جراحی غیر تهاجمی است و بیمار مدت کوتاهی در بیمارستان بیستری هست. همچنین این تکنیک به علت کم کردن درد و کوچکی برش و جوشگاه عمل مورد استقبال قرار گرفته اند. علت دوم، کم کردن فوت و میرها در جراحی چاقی یکی از بااهمیت ترین دلایل افراد جهت ترغیب انجام این دسته از عمل ها هستند. بنابراین نتیجه های خوبی این دسته از جراحی ها به همراه داشته و بسیاری از بیماران از انجام آن راضی هستند ولی ناگفته نماند به هرحال جراحی هزینه های خود را دارد و تغییراتی را در سیستم عملکرد بدن بوجود می آورد لذا عالی ترین توصیه، پیشگیری از بروز این اوضاع و روش های غیر جراحی است.

به گفته مدیر بیمارستان شریعتی، عمل جراحی چاقی کم کردن وزن زیادی را به همراه دارد ولی مورد نیاز به ذکر است انجام این عمل به این معنا نیست که شما دیگر چاق نمی شوید، خیر اینگونه نیست، اگر بعد از انجام عمل چاقی افراد باز هم مانند سابق رژیم غذایی خود را رعایت نکنند بی شک به اوضاع سابق خود باز می گردند. عمل های جراحی باعث لاغری افراد و دوام وزنشان می شود و متابولیسم و فیزیک بدن آنها نیز عوض کردن می کند و بهتر است افراد با انجام تحرک های بدنی جلوی چاقی مجدد و بیماری های ناشی از آن را بگیرند.

وی در خصوص عوارض این دسته از جراحی ها به جام جم آنلاین گفت: هیچگاه نمی توان گفت عمل جراحی بدون عارضه هست، ولی می توان گفت عوارض به حداقل رسیده است حتی در عالی ترین مراکز دنیا نیز ۱درصد پیدایش عارضه ممکن است و هیچ گاه این درصد به صفر نمی رسد.

رئیس بیمارستان شریعتی گفت: عمل جراحی چاقی چربی سوزی زیادی را به همراه دارد ولی مورد نیاز به ذکر است انجام این عمل به این معنا نیست که شما

سروش در پاسخ به این پرسش که آیا بیمه ها متقبل پرداخت هزینه های جراحی این بیماری هستند یا خیر ، گفت: معمولا اگر بیماران شرایط و ضوابط بیمه را داشته باشند بله بیمه هزینه ها را پرداخت می کند. حال سوالی که بوجود می آید این است که بیمه کدام یک از بیماران مبتلا به چاقی را مورد پوشش قرار می دهد، افرادی که شاخص BMI آنها زیر ۳۵ یا ۴۰ باشد. BMI (شاخص توده بدنی مقیاسی جهت اندازه گیری میزان تناسب وزن نسبت به قد فرد هست. این شاخص از طریق حاصل تقسیم وزن بر مجذور قد فرد محاسبه می شود). همچنین اگر بیمار دارای بیماری های زمینه ای و خاص باشد نیز معمولا بیمه هزینه های آنها را متقبل می شود ناگفته نماند اگر بیماری این شاخصه ها را داشته باشد می تواند در بیمارستان های دولتی تحت عمل جراحی قرار بگیرد.

این جراح در رابطه با قیمت جراحی های چاقی خاطرنشان کرد: هزینه این دسته از جراحی ها بستگی به طیف جنس لوازم جراحی دارد، اگر عمل جراحی با لوازم چینی انجام شود هزینه ها به مراتب کم کردن پیدا کرده ولی اگر بیمار با لوازم اروپایی و امریکایی تحت عمل جراحی قرار بگیرد مسلما هزینه ها زیاد کردن پیدا می کند. حداقل قیمت در این جراحی ها ۱۰میلیون و حداکثر آن ۳۰ میلیون تومان است.

منبع : جام جم آنلاین / بیتا نوروزی

واژه های کلیدی: عمل جراحی | بیمارستان | سبک زندگی | افراد چاق | بیماری | آنلاین | همراه | زندگی | جراحی | میلیون

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>