خانه » خبری و خواندنی » بیش از ۷۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره رسید ، ما در تئاتر پایتخت کشور عزیزمان ایران به دنبال معجزه نیستیم
 

 

بیش از ۷۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره رسید ، ما در تئاتر پایتخت کشور عزیزمان ایران به دنبال معجزه نیستیم

مدیر مرکز حوزه هنری گفت: ما به دنبال معجزه‌ای در تئاتر پایتخت کشور عزیزمان ایران نخواهیم بود؛ به چه دلیل که تئاتر پایتخت کشور عزیزمان ایران جریان‌ساز نمی‌شود.

بیش از 700 اثر به دبیرخانه جشنواره رسید ، ما در تئاتر پایتخت کشور عزیزمان ایران به دنبال معجزه نیستیم

به گزارش خبرنگار حوزه تئاتر گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ نشست رسانه‌ای بیست و پنجمین جشنواره تئاتر سوره با حضور کوروش زارعی مدیر مرکز حوزه هنری، حامد رهنما مدیر عامل موسسه سوره هنر در حوزه هنری برگزار شد.

در ابتدای مراسم رهنما مدیر عامل موسسه سوره هنر گفت: سال گذشته جشنواره به علت نظر مدیران برگزار نشد و با یک سال وقفه امسال جشنواره را برگزار کرده‌ایم. البته از آذر ماه سال ۹۵ فراخوان جشنواره تئاتر صحنه‌ای و خیابانی با شعار «اخلاق جهت همه» را زده‌ایم و تا آخرهای بهمن ماه همان سال علاقه‌مندان آثار خود را ارسال کردند.

وی ادامه داد: در مجموع ۷۲۷ اثر به دست ما رسید. البته در این مدت بحث اجرایی، هماهنگی و اکران‌ها به عهده مجموعه سپهر سوره هست. در ضمن شورایی تشکیل داده‌ایم و در این شورا رحمت ایمنی به عنوان دبیر هنری جشنواره گزینش شد.

بیش از ۷۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره رسید ، ما در تئاتر پایتخت کشور عزیزمان ایران به دنبال معجزه نیستیم

وی در خصوص بخش‌های این جشنواره عنوان کرد: جشنواره تئاتر سوره، در دو بخش منطقه‌ای و پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار می‌شود. در منطقه اول کرمانشاه ۱۶ تا ۱۷ تیر اجرا داشت. در منطقه دوم اصفهان ۲۴ تا ۲۶ تیر و همچنین در منطقه بجنورد ۳۰ تیر تا یک مرداد شرکت‌کنندگان آثار خود را به اجرا گذاشتند.

جشنواره سراسری تئاتر سوره با تئاتر فجر برابری می‌کند

رهنما افزود: جشنواره سراسری تئاتر سوره با تئاتر فجر برابری می‌کند؛ به چه دلیل که ما در استان‌ها شاهد نمایش‌های خوبی بودیم با توجه به وجود امکانات محدودی که در شهرستان‌ها داریم، ولی استقبال بسیار خوبی را شاهد بودیم.

وی در خصوص اجرای نمایش‌ها در پایتخت کشور عزیزمان ایران عنوان کرد: بعد از گزینش آثار برگزیده جهت حضور در جشنواره سراسری تئاتر سوره، از ۱۵ تا ۲۰ مرداد شرکت کنندگان آثار خود را اجرا خواهند کرد.

مدیر مرکز حوزه هنری گفت: ما به دنبال معجزه‌ای در تئاتر پایتخت کشور عزیزمان ایران نخواهیم بود؛ به چه دلیل که تئاتر پایتخت کشور عزیزمان ایران جریان‌ساز نمی‌شود.

در ادامه مراسم، زارعی مدیر مرکز نمایش‌های حوزه هنری گفت: امسال در جشنواره سراسری تئاتر سوره شاهد چند عوض کردن بودیم. بعد از چندین دوره شعار جشنواره را عوض کردن داده‌ایم و در جهت شعار تئاتر جهت همه، شعار خود را گزینش کردیم. شعار امسال اخلاق جهت همه هست؛ لیکن که تئاتر چیزی جز اخلاق نیست. تولیدات و آثاری که در پایتخت کشور عزیزمان ایران و منطقه در این جشنواره شرکت کرده‌اند، اخلاق محور بودند و آثار متفاوتی را خواهیم دید.

وی ادامه داد: نام جشنواره در دوره‌های قبل یکبار سوره مهر و چند دوره‌ هم تئاتر ماه نامگذاری شده است بود؛ ولی امسال نام تئاتر سوره را جهت این جشنواره گزینش کرده‌ایم.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی در خصوص داوری آثار عنوان کرد: در تیم‌ تازه کارها را مشورتی انجام می‌دهیم و از تک محوری دوری می‌کنیم. داوران در بخش تئاتر صحنه‌ای محمود عزیزی، ایوب آقاخانی، رحمت امینی، حسین فدایی و مرتضی سرهنگی هستند. همچنین داوران بخش خیابانی امیر دژاکام، محمود فرهنگ و اردلان شجاع کاوه هستند.

زارعی در خصوص استعدادهای موجود در این جشنواره اظهار داشت: ما به دنبال معجزه‌ای در تئاتر پایتخت کشور عزیزمان ایران نخواهیم بود؛ به چه دلیل که تئاتر پایتخت کشور عزیزمان ایران جریان‌ساز نمی‌شود. تمام صورت های معروف و بزرگان تئاتر بچه‌های شهرستان هستند. اگر استعدادی به تئاتر کشور عزیزمان ایران معرفی شده است هست، از شهرستان‌ها بوده هست. این جشنواره می‌تواند استعدادهای خوبی را به تئاتر معرفی کند. آنها در حد توان خود کارهای خوبی را ارائه داده‌اند، امسال سال تئاتر شهرستان‌هاست.

زارعی خاطر نشان کرد: امسال جشنواره سراسری تئاتر سوره متفاوت هست؛ به چه دلیل که با فرهنگ، جغرافیا، آیین و سنت هر شهر تئاتر اجرا می‌شود. همچنین در جهت شعار سراسری تئاتر سوره می‌توانیم این جشنواره را به تئاتر سوره اسلامی تبدیل کنیم.

بیش از ۷۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره رسید ، ما در تئاتر پایتخت کشور عزیزمان ایران به دنبال معجزه نیستیم

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: جشنواره | نمایش | تئاتر | ایران | سراسری | اخبار فرهنگی | جشنواره تئاتر سوره | کوروش زارعی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>