خانه » خبری و خواندنی » بهره‌گیری از اساتید داخلی و خارجی جهت اموزش طلاب ، دوره‌های آموزش زبان خارجی را پیگیری می‌کنیم
 

 

بهره‌گیری از اساتید داخلی و خارجی جهت اموزش طلاب ، دوره‌های آموزش زبان خارجی را پیگیری می‌کنیم

مدرسه علمیه امام خمینی (ره) مدتی است که آموزش زبان‌های خارجی به طلاب را در دستور کار خود قرار داده است.

بهره‌گیری از اساتید داخلی و خارجی جهت اموزش طلاب ، دوره‌های آموزش زبان خارجی را پیگیری می‌کنیم

روح‌الله فیضی مدیر آموزش‌های کاربردی حوزه علمیه امام خمینی (ره) در گفتگو با خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ گفت: یکی از بخش‌های مدرسه علمیه امام خمینی (ره) با عنوان مدیریت آموزش‌های کاربردی وظایف مختلفی به عهده دارد؛ یکی از آنها بخش آموزش زبان‌های خارجی است که در حال حاضر مکالمه عربی با سابقه هشت ساله (از سال ۱۳۸۸) و مکالمه انگلیسی با دو سال سابقه (از سال ۱۳۹۴) شروع به کار کرده هست. تا به امروز در مکالمه عربی خروجی‌های متعددی در مؤسسه‌های متفاوت پایتخت کشور عزیزمان ایران و قم مشغول فعالیت هستند.

وی در ادامه بیان کرد: این دوره ها دو ساله است و در آخر هر سال یک دوره آموزش یک ماهه طراحی شده است که به صورت متمرکز با حضور اساتید مجرب داخلی و خارجی اداره می‌شود. همچنین در سال ۱۳۹۵ حدود بیست نفر از افراد این دوره از طرف مرکز زبان حوزه علمیه قم، زیر نظر اساتید لبنانی و ایرانی ارزیابی و حائز گواهی تدریس از مرکز قم شدند که در اردوی امسال به عنوان استادیار در اردوی تابستانی حضور داشتند.

مدیر آموزش‌های کاربردی حوزه علمیه امام خمینی (ره) با اشاره به ضرورت های برگزاری این دوره در خارج از کشور اظهار داشت: یکی از امتیازات حوزه امام خمینی (ره) برگزاری اردوی تابستانی یک ماهه در خارج از کشور هست. در دو سال اخیر این اردو در کشور عراق و در شهر نجف اشرف برگزار شده است هست. محیط مناسب فراگیری زبان آموز را چندین برابر می‌کند. در این رابطه، استفاده از اساتید بومی و عرب زبان متخصص، استفاده از مؤسسات و مراکز آموزش زبان و بهره‌گیری از تجربیات و آموزش‌های مؤسسات مورد نظر قرار می‌گیرد.

بهره‌گیری از اساتید داخلی و خارجی جهت اموزش طلاب ، دوره‌های آموزش زبان خارجی را پیگیری می‌کنیم

فیضی عنوان کرد: این دوره آموزشی به صورت یک ماهه در نجف اشرف برگزار می شود. هر سال با برنامه‌ریزی دقیق و بررسی فضای آموزشی کشور مقصد، دوره‌ها شروع می‌شود. در هر روز از ساعت ۷ صبح تا ۱۸ بعد از ظهر آموزش با رویکرد تقویت چهار مهارت عمده در زبان (کتابت، استماع، ترجمه، فهم و درک مطلب) اجرا می‌شود.

وی افزود: در طول دوره زبان آموزان موظف به صحبت کردن به زبان عربی هستند تا بعد از دوره تابستان قادر به تکلم و محاوره شوند. آنها بعد از دو سال می‌توانند به عنوان یک استاد مکالمه عربی در مؤسسات شروع به کار کنند.

مدیر آموزش های کاربردی حوزه علمیه امام خمینی (ره) توضیح داد: یکی دیگر از شاخصه های مهم این دوره در نجف اشرف انگیزه بالا و خستگی ناپذیر بودن زبان آموز هست. آنها با تمام فشار آموزش بالایی که در طول دوره دارند، با امید و انگیزه زیارت معصومین در آخر هفته این دوره را سپری می‌کنند.

وی ادامه داد: شاید بتوان گفت از رموز موفقیت مکالمه (عربی و انگلیسی) در مدرسه امام خمینی (ره)، حمایت تولیت محترم و مسئولین مدرسه و اختیاری بودن آموزش زبان هست. طلاب با اختیار خود و با انگیزه های واقعی وارد این دوره شده است و نسبت به آن حساسیت دارند.

مدرسه علمیه امام خمینی (ره) مدتی است که آموزش زبان‌های خارجی به طلاب را در دستور کار خود قرار داده است.

فیضی ضمن بیان دیگر شاخصه های این دوره خاطرنشان کرد: شاخصه دیگر این دوره این است که خود طلاب برنامه ریزی و جهت دهی این اردو را در دست دارند. طلابی که در سال‌های قبل فارغ التحصیل این دوره شده‌اند، امسال تحت نظر مدیریت آموزش کاربردی به برنامه ریزی و انجام فعالیت های اردویی مشغول هستند. بخش اداری، فرهنگی، آموزشی، امور اساتید، اردویی و مناسبات همگی زیر نظر طلاب اداره می‌شوند.

وی افزود: شاخصه برجسته امسال برگزاری دو دوره آموزشی همزمان مکالمه عربی و انگلیسی جهت ۷۰ نفر از زبان آموزان در نجف اشرف بود. این دوره‌ها با حضور اساتید ایرانی و عربی در مکان حوزه علمیه امام خمینی (ره) در نجف برگزار شد و حدود ۵۵ نفر زبان عربی و ۱۵ نفر زبان انگلیسی را آموزش دیدند. فضای معنوی و وقت متمرکز و محیط مناسب جهت زبان آموزی توانست این دوره را جزو دوره های موفق آموزش قرار دهد. درست است که فضای عربی نجف متناسب با زبان انگلیسی نیست، ولی تلاش شد با ایجاد یک فضای ایزوله (فضای انگلیسی) که طلاب و اساتید و میهمانان خارجی همه به زبان انگلیسی صحبت می کردند، تقریبا فضای خوبی جهت آموزش زبان انگلیسی فراهم بشود.

مدیر آموزش‌های کاربردی حوزه علمیه امام خمینی (ره) عنوان کرد: در این دوره با مراجع عظام متفاوت از جمله آیات عظام محمد سعید حکیم، اسحاق فیاض، بشیر النجفی، آیت الله قپانچی و آیت الله حسینی (نماینده مقام معظم رهبری در عراق) دیدار رسمی داشته و آنها با عنایات و راهنمایی‌هایشان ما را در اداره این اردو کمک کردند.

فیضی در آخر گفت: این دوره علی رغم گرمای ۵۵ درجه عراق و نجف و امکانات رفاهی متوسط، بدون هیچ تعطیلی و با بهره‌وری مناسب برگزار می شود. ان شاء الله بتوانیم قدمی در جهت ترویج و تبلیغ معارف اهل بیت علیهم السلام برداریم و مورد عنایت امیرالمؤمنین علیه السلام باشیم.

انتهای پیام/

بهره‌گیری از اساتید داخلی و خارجی جهت اموزش طلاب ، دوره‌های آموزش زبان خارجی را پیگیری می‌کنیم

آموزش زبان خارجی به طلاب در نجف اشرف

واژه های کلیدی: آموزش زبان خارجی | زبان انگلیسی | امام خمینی | انگلیسی | آموزشی | کاربردی | برگزاری | انگلیسی | خارجی | اداره | آموزش

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>