خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » «حج» جای اظهار موضع درباره‌ حضور شرارت‌آمیز آمریکا در منطقه است / رهبر انقلاب
 

 

«حج» جای اظهار موضع درباره‌ حضور شرارت‌آمیز آمریکا در منطقه است / رهبر انقلاب

رهبر انقلاب گفتند: حج بیشترین ظرفیت اجتماعی را دارد؛ حج جایی جهت ابراز عقیده‌ی امت اسلامی است. 

«حج» جای اظهار موضع درباره‌ حضور شرارت‌آمیز آمریکا در منطقه است / رهبر انقلاب

رهبر انقلاب : «حج» جای اظهار موضع راجع به حضور شرارت آمیز آمریکا در منطقه است

عبارات مهم : آیت الله خامنه ای – مسلمانان

رهبر انقلاب گفتند: حج بیشترین ظرفیت اجتماعی را دارد؛ حج جایی جهت ابراز عقیده ی امت اسلامی هست.

به گزارش ایسنا، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبحگاه امروز (یکشنبه) در دیدار مسئولان و دست اندرکاران حج امسال، حج را یک ظرفیت بی نظیر معنوی و اجتماعی و عالی ترین موقعیت جهت ابراز عقیده و بیان موضع امت اسلامی دانستند و با تأکید بر اینکه ما حوادث فاجعه بار حج ۹۴ را هیچگاه فراموش نخواهیم کرد، گفتند: مطالبه جدی و همیشگی جمهوری اسلامی، حفظ امنیت و عزت و رفاه و آسایش همه حجاج بویژه حجاج ایرانی است و امنیت حج نیز برعهده آن کشوری است که حرمین شریفین در اختیار او قرار دارد.

«حج» جای اظهار موضع درباره‌ حضور شرارت‌آمیز آمریکا در منطقه است / رهبر انقلاب

حضرت آیت الله خامنه ای، حج را فریضه ای بسیار مهم خواندند و با اشاره به ظرفیت های معنوی آن، گفتند: در همه اجزاء این فریضه، اعم از نماز، طواف، سعی، وقوف و احرام، ظرفیت های عجیبی جهت ارتباط معنوی با خداوند متعال وجود دارد که باید قدر این وقت دانسته شود.

رهبر انقلاب اسلامی، یکی دیگر از شاخصه های ممتاز فریضه حج را «ظرفیت بی نظیر اجتماعی» آن برشمردند و تأکید کردند: حج مظهر «عظمت، وحدت و یکپارچگی و قدرت امت اسلامی» است که با اَعمال و شرایط خاص، هر سال بی وقفه، در یک نقطه معین، انجام می شود.

رهبر انقلاب گفتند: حج بیشترین ظرفیت اجتماعی را دارد؛ حج جایی جهت ابراز عقیده‌ی امت اسلامی است. 

ایشان، آشنایی حجاج از ملیت های متفاوت با یکدیگر و نزدیکی دلها و دراز شدن دست کمک و یاری را از جمله جنبه های درونی و اجتماعی حج دانستند و خاطرنشان کردند: حج با تمام این ویژگیهای منحصر بفرد معنوی و اجتماعی، مناسب ترین وقت و مکان جهت اعلام مواضع امت اسلامی درخصوص مسائل مهم دنیا اسلام است.

رهبر انقلاب اسلامی، عنوان «برائت از مشرکان» را که همواره مورد تأکید امام بزرگوار(ره) بود، فرصتی جهت اعلام مواضع در مباحث مورد قبول امت اسلامی خواندند و افزودند: یکی از این موضوعات، قضیه مسجدالاقصی و قدس است که این روزها به علت گستاخی و وقاحت و خباثت رژیم غاصب و جعلی صهیونیستی، زیاد از قبل مطرح و مورد توجه است و دل امت اسلامی به یاد مسجدالاقصی می تپد.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه مسئله فلسطین نباید به هیچ وجه مورد غفلت قرار گیرد، آن را محور عمده مسائل دنیا اسلام دانستند و گفتند: چه جایی بهتر از بیت الله الحرام و مکه و مدینه و عرفات و مشعر و منا جهت اظهار عقیده و بیان مواضع ملتهای مسلمان درخصوص فلسطین و مسجدالاقصی وجود دارد.

«حج» جای اظهار موضع درباره‌ حضور شرارت‌آمیز آمریکا در منطقه است / رهبر انقلاب

ایشان، دخالتها و حضور شرارت آمیز امریکا در کشورهای اسلامی و منطقه و ایجاد گروههای تروریستی تکفیری را یکی دیگر از مباحث مهمی دانستند که باید ملتهای مسلمان در حج، درخصوص آن اعلام موضع کنند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: شرارت آمیزتر و خبیث تر از همه جریان های تروریستی، خودِ رژیم امریکا است.

رهبر انقلاب گفتند: حج بیشترین ظرفیت اجتماعی را دارد؛ حج جایی جهت ابراز عقیده‌ی امت اسلامی است. 

حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه با اشاره به تصمیم مسئولان جهت اعزام حجاج خاطرنشان کردند: نگرانی هایی در این خصوص وجود داشت، ولی مسئولان از قوای محترم در شورای عالی امنیت ملی همه جوانب عنوان را سنجیدند و به این تصمیم رسیدند که حج برگزار شود.

ایشان افزودند: داغی که در دل ایرانی ها بواسطه حوادث تلخ حج ۹۴ پیش آمد، فراموش نشدنی هست، بنابراین امنیت و ایمنی حجاج بسیار مهم است و باید محفوظ بماند.

«حج» جای اظهار موضع درباره‌ حضور شرارت‌آمیز آمریکا در منطقه است / رهبر انقلاب

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اهمیت آرامش و آسایش حجاج، خاطرنشان کردند: البته معنای امنیت و ایمنی، ایجاد محیط امنیتی نیست.

حضرت آیت الله خامنه ای، اهتمام ملتهای مسلمان به عنوان وحدت را نیز بسیار مهم و مهم خواندند و خاطرنشان کردند: در حالی که میلیاردها دلار خرج ایجاد تفرقه و اختلاف و دشمنی میان مسلمان می شود، مسلمانان باید مراقب باشند تا به این اختلاف افکنی کمک نکنند، لیکن هریک از امت اسلامی که به این توطئه کمک کند، در تبعات این گناه بزرگ شریک خواهد بود.

رهبر انقلاب همچنین حجاج ایرانی را به اهتمام به «نماز اول وقت و نمازهای جماعت در مسجدالحرام و مسجدالنبی»، «تلاوت قرآن در حرمین شریفین»، «توجه خاص به اعمال روز عرفه»، و «پرهیز از بازارگردی» توصیه کردند و افزودند: حجاج محترم باید بیش از هر عنوان دیگر به فکر پالایش روح و دل خود و بهره مندی از فضائل بزرگ فریضه حج باشند، لیکن دستیابی به بهره های معنوی حج، مقدمه رسیدن به نتیجه های اجتماعی آن است.

حضرت آیت الله خامنه ای در آخر تأکید کردند: همه باید مراقب باشند و با دقت به مسئولیت های خود عمل کنند تا حجی با عظمت و با عزت برگزار شود.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، حجت الاسلام قاضی عسکر نماینده ولی فقیه و سرپرست زائران ایرانی با اشاره به اتفاق تلخ شهادت جمعی از حجاج ایرانی در حج ۹۴، گفت: اگر چه تاکنون گزارش نهایی آن حوادث انتشار نشده و دیه و غرامت نیز به بازماندگان شهدا پرداخت نشده است ولی ما تا رسیدن به نتیجه نهایی، عنوان را دنبال خواهیم کرد.

قاضی عسکر با بیان اینکه جمهوری اسلامی هرگز به دنبال تعطیل کردن حج نبوده هست، افزود: در امسال بعد از چند دور مذاکره و پذیرش شروط جمهوری اسلامی، زمینه انجام حج عزتمندانه تهیه شد و اگر در سال گذشته نیز شرایط ما را می پذیرفتند، حج برگزار می شد.

همچنین محمدی مدیر شرکت حج و زیارت با بیان گزارشی از فعالیت های این سازمان، گفت: متعاقب دعوتنامه وزارت حج عربستان و تصمیم شورای عالی امنیت ملی و تاکید مراجع عظام، مذاکرات حج با تأکید بر مطالبات بحق در خصوص امنیت، عزت و کرامت حجاج و حقوق شهدای منا انجام شد و بعد از حصول اطمینان از تامین خواسته ها و انتظارات مورد نظر، شورای عالی امنیت ملی با برگزاری حج موافقت کرد.

محمدی افزود: با همه توان تلاش شد تا با آسیب شناسی حج گذشته، تمهدیدات مورد نیاز جهت تحقق حج مطلوب فراهم شود و در این خصوص، سطح خدمات و امکانات نسبت به سال های قبل و در مقایسه با سایر کشورها از شاخص های بالاتری برخوردار است.

واژه های کلیدی: آیت الله خامنه ای | مسلمانان | ایرانی | انقلاب | امنیت | اسلامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>