خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » عامل گرانی مرغ چیست؟
 

 

عامل گرانی مرغ چیست؟

رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی از زیاد کردن قیمت گوشت مرغ به علت زیاد کردن قیمت جوجه یک روزه و کم کردن تولید ناشی از گرمای شدید

عامل گرانی مرغ چیست؟

رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی از زیاد کردن قیمت گوشت مرغ به علت زیاد کردن قیمت جوجه یک روزه و کم کردن تولید ناشی از گرمای شدید هوا خبر داد و گفت: هم اکنون قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ از کیلویی ۸۵۰۰ تومان نیز عبور کرده است.

دلیل زیاد کردن قیمت گوشت مرغ

مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی اظهار کرد: هم اکنون در بازار قیمت گوشت مرغ بیش از ۸۵۰۰ تومان فروخته می شود که زیاد کردن قیمت جوجه یک روزه و کم کردن تولید مرغ ناشی از گرمای شدید هوا و تلفات ناشی از آن، جزو مهم ترین عوامل گرانی گوشت مرغ محسوب می شود.

عبارات مهم : گرمای شدید – عمده فروشی
وی افزود: در حال حاضر هر کیلوگرم گوشت مرغ حدود ۵۶۰۰ از مرغداران خریداری می شود که با احتساب هزینه حمل و نقل تا کشتارگاه، کشتار، هزینه حمل و نقل تا مراکز توزیع و سود عمده فروشی ها و خرده فروشی های سطح شهر هر کیلوگرم گوشت مرغ حدود ۸۰۰۰ تومان جهت فروشندگان تمام می شود که با احتساب سود بیش از ۸۶۰۰ تومان به دست مردم می رسد.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی ادامه داد: یکی از دلایل زیاد کردن قیمت گوشت مرغ گرانی جوجه یک روزه است که از حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان (معادل ۲۰ درصد) روی قیمت تمام شده است هر کیلوگرم از این محصول تاثیر می گذارد که البته در کنار آن گرانی نهاده ها و کم کردن تولید به علت تلفات بالای ناشی از گرمای شدید هوا بر گران تر شدن گوشت مرغ تاثیر گذاشته است.

بر اساس گزارش میدانی ، هم اکنون قیمت گوشت مرغ در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران از کیلویی ۷۹۰۰ تا کیلویی ۸۷۵۰ تومان تفاوت دارد و آمار بانک مرکزی  از میانگین قیمت خرده فروشی بعضی مواد خوراکی نشان می دهد که هر کیلوگرم گوشت مرغ در سطح شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به صورت میانگین طی هفته نهایی خردادماه کیلویی ۷۹۴۲ تومان عرضه شده است که نسبت به هفته گذشته سه درصد و هفته مشابه ماه گذشته ۱۳.۵ درصد زیاد کردن قیمت داشته هست. ولی وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی تولید و تامین گوشت مرغ باید پاسخگوی این اوضاع باشد و اعلام کند که علت زیاد کردن قیمت گوشت مرغ در بازار چیست و چه راهکاری جهت متعادل سازی آن در نظر گرفته است؟ و اینکه چه مقدار گوشت مرغ منجمد شده است در ذخایر استراتژیک خود دارد و چه میزان از آن را تاکنون توزیع کرده است.

 

عامل گرانی مرغ چیست؟

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

 

واژه های کلیدی: گرمای شدید | عمده فروشی | خرده فروشی | ایران | خبر | اقتصادی |

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>