خانه » خبری و خواندنی » کدام بازیگران جنگجویان کشنده تاریخ سینما هستند؟
 

 

کدام بازیگران جنگجویان کشنده تاریخ سینما هستند؟

شاید این که ببینیم دو نفر در حال مبارزه با یک دیگر هستند، واقعا هیجان‌انگیز باشد، مخصوصا زمانی که با یک استایل مبارزه‌ای به این زد و خورد می‌پردازند.

کدام بازیگران جنگجویان کشنده تاریخ سینما هستند؟

به گزارش حوزه سینما گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ شاید این که ببینیم دو نفر در حال مبارزه با یک دیگر هستند، واقعا هیجان‌انگیز باشد، مخصوصا زمانی که با یک استایل مبارزه‌ای به این زد و خورد می‌پردازند. این یکی از دلایلی است که در این سال‌های اخیر هنر‌های رزمی به ورزشی پرطرفدار تبدیل شده است و همچنین دلیلی بر اینکه همه عاشق دیدن فیلم‌های رزمی هستند. کونگ‌فو، کاراته، کیک‌بوکسینگ، مویتای و هر استایل مبارزه‌ای که شما فکرش را بکنید، در صفحه نقره‌ای سینما همه چی مهیا است تا ورزشکاران و استادان این سبک خودی نشان دهند.

امروز ما می‌خواهیم که به عالی ترین این افراد بپردازیم. بازیگرانی که مهارت‌های رزمی خود را به شکلی استادانه به نمایش‌ در‌ آوردند. قطعا شما از همین اول بعضی از افراد این لیست را تشخیص دادید، بعضی از آن‌ها نیز ناشناس‌تر هستند و در ادامه خواهید شناخت. ولی چیزی که بین همه این افراد یکسان است داشتن مهارتی است که به سختی به دست آورده‌اند.

کدام بازیگران جنگجویان کشنده تاریخ سینما هستند؟

*******

مایکل جی وایت

ما اول از همه بازیگری را معرفی می‌کنیم که در استایل‌های مبارزه‌ای متفاوتی حرفه‌ای است و مهارت‌هایش را در تعدادی از فیلم‌ها به نمایش گذاشته هست. مایکل جی وایت (Michael Jai White) از کودکی یاد‌گیری هنر‌های رزمی را شروع کرد و اکنون دارای کمربند مشکی در رشته‌های شتکان کاراته، گجو ریو، کیوکوشین، تکواندو، کبودُ، وشو و تانگ سو دو هست. او شاید یکی از کشنده‌ترین بازیگرانی باشد که امروز در هالیوود بازی می‌کند.

شاید این که ببینیم دو نفر در حال مبارزه با یک دیگر هستند، واقعا هیجان‌انگیز باشد، مخصوصا زمانی که با یک استایل مبارزه‌ای به این زد و خورد می‌پردازند.

او در چندین فیلم نقش‌آفرینی کرد که توانست به خوبی از مهارت‌های رزمی‌اش استفاده کند. آشنایی او با هنر‌های رزمی به این‌ که او بتواند در بدلکاری هم موفق باشد، کمک کرد.

سامو هونگ

کدام بازیگران جنگجویان کشنده تاریخ سینما هستند؟

مثل دوست قدیمی‌اش (Jackie Chan) او هم هنر‌های رزمی را قبل از اینکه وارد صنعت سینمای چین بشود، در یک مدرسه Peking Opera (جایی که هنر‌های رزمی، حرکات آکروباتیک و ‌هنر‌های مختلفی جهت جلب مخاطب آموزش داده می‌شود) یاد گرفت. در کودکی، هم او و هم Chan از اعضای گروه Seven Little Fortunes بودند.

عبارات مهم : دوران کودکی – هالیوود

عمده کار‌های بزرگ او در همان سرزمین مادری اش بوده هست. جهت مخاطبان غربی او، شاید عالی ترین عملکردش در سریال کوتاه Martial Law بود که دو فصل داشت و از سال۱۹۹۸ تا ۲۰۰۰ در شبکه CBS پخش می‌شد.

او در چین به عنوان بازیگر، کارگردان و بدلکار در چند صد فیلم ظاهر شد.

شاید این که ببینیم دو نفر در حال مبارزه با یک دیگر هستند، واقعا هیجان‌انگیز باشد، مخصوصا زمانی که با یک استایل مبارزه‌ای به این زد و خورد می‌پردازند.

جیم کلی

جیم کلی (Jim Kelly)، واقعا یک رزمی‌کار حرفه‌ای بود و چندین بار در اوایل دهه ۷۰ میلادی در قهرمانی‌های جهانی شرکت کرد. Kelly در رشته شورین ریو کاراته استاد بود و مدرسه رزمی خودش را در لس‌آنجلس تاسیس کرد، آنجا بود که تهیه‌کننده فیلم Enter the Dragon «اژدها وارد می‌شود» استعداد او را کشف کرد و او را در این فیلم در نقش ویلیامز منصوب کرد، در این فیلم او در کنار بروس لی بازی می‌کرد (آخرین فیلم کامل بروس لی بود و مسلما عالی ترین فیلمش) و به لطف این فیلم بود که استعداد Kelly در عرصه بازیگری شکوفا شد.

به عنوان نخستین سیاه‌ پوست که به ستاره‌ای در عرصه فیلم‌های رزمی تبدیل شد، او توانست مسیر را جهت بازیگران جدیدتری مثل Michael Jai White و Wesley Snipes هموار کند. او در سال ۲۰۱۳ و در سن ۶۷ سالگی به علت سرطان در گذشت.

کدام بازیگران جنگجویان کشنده تاریخ سینما هستند؟

تی لونگ

تی‌ لونگ هم توانست با بازیگری‌های خوبش در چندین فیلم از استودیو Shaw Brothers موفقیت‌هایی کسب کند و به ستاره‌ای در چین تبدیل شود. به عنوان یک دانش‌آموز Wing Chun، او در استودیو بازیگری ثبت‌ نام کرد و به لطف عملکردش که روزبه‌روز بهتر می‌شد و ظاهر جوانش توانست خیلی سریع کاری مطلوب در این عرصه پیدا‌ کند.

جت لی

جت لی (Jet Li) قبل از این که به عرصه هالیوود وارد شود در سرزمین مادری اش توانست شهرت زیادی کسب کند. فیلم‌هایی نظیر Once Upon A Time In China ،Black Mask و یک بازسازی فوق‌العاده از فیلم Fist of Legend که با نقش‌آفرینی او صورت گرفت، باعث شد که جت لی به عنوان یکی از مطرح‌ترین بازیگران رزمی‌کار عصر خودش شناخته شود.

او از سال ۱۹۹۷ با بازی در نقش یک تبهکار در فیلم Lethal Weapon 4 به عرصه فیلم‌های غربی وارد شد و از آن به بعد به بازی در فیلم‌های آمریکایی ادامه داد. بزرگ‌ترین و برجسته ترین نقشی که او در هالیوود بر عهده داشته هست، مربوط به فرانچایز Expendables و بازی در نقش Yin Yang است.

جکی چان

واقعا چه کسی است که عاشق جکی چان نباشد؟ کسی که شهرتش از شکاندن استخوان‌‌های زیاد و درخشش در اکثر فیلم‌هایش به دست‌آمده هست، به جز این عنوان او یکی از بازیگرانی است که شهرتش مثل دیگران به خاطر خشونت و در هم کشیدن ابروهایش نیست بلکه به علت سبک متفاوت اوست. جکی چان عالی ترین بازیگری است که هر لحظه با خود چاشنی طنز را به همراه دارد.

او دوران کودکی‌اش را در مدرسه Peking Opera گذراند، قبل از این که در دهه ۷۰ به عنوان بدلکار شروع به کار کند، به ورزش‌های رزمی به عنوان یک تفریح نگاه می‌کرد. او در چند فیلم بروس لی ایفای نقش کرد ( قبل از اینکه به ستاره‌ای مشهور تبدیل شود) و بعد از آن در فیلم‌هایی مثل Drunken Master، The Big Brawl و Police Story به عنوان ستاره این فیلم‌ها ظاهر شد. فیلم‌هایی که نیز به وسیله هالیوود ساخته شد و ستاره آن‌ها جکی چان بود نیز نمایش‌هایی دوست داشتنی داشتند؛ نظیر فیلم‌های Rush Hour، Shanghai Noon و The Forbidden Kingdom.

بروس لی

از این که نفر اول قابل پیش‌بینی بود شرمنده‌ام، ولی خب درباره‌ اژدهای سینما حرف می‌زنیم. بروس لی قطعا عالی ترین بازیگر رزمی‌کار در عرصه سینما تا هر لحظه خواهد بود.

اگرچه عمر او سریع به آخر رسید و در سن ۳۲ سالگی دار فانی را وداع گفت، ولی در همان مدت کوتاه کار‌‌های زیادی را انجام داد که بسیاری در یک قرن انجام می‌دهند. او در عمر کوتاه خود به استادی در رشته کونگ‌ فو دست یافت و همچنین چندین و چند کتاب نوشت و در سریال The Green Hornet در نقش Kato بازی کرد و با درخشش در این فیلم به یکی از بزرگ‌ترین ستارگان سینما دنیا تبدیل شد.

منبع: برترین ها

انتهای پیام/

رزمی‌کاران خبره دنیای سینما را بشناسید

واژه های کلیدی: دوران کودکی | هالیوود | بازیگری | کاراته | سینمای | بازیگری | نمایش | مدرسه | سینما | ستاره | تبدیل

کدام بازیگران جنگجویان کشنده تاریخ سینما هستند؟

کدام بازیگران جنگجویان کشنده تاریخ سینما هستند؟

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>