خانه » ورزشی » دلایل ضعف ایرانی ها در انتقال بازیکنان به تیم های معتبر اروپایی
 

 

دلایل ضعف ایرانی ها در انتقال بازیکنان به تیم های معتبر اروپایی

تیم فوتبال کشور عزیزمان ایران در حال حاضر در رنکینگ اول آسیا واقع شده است است و بازیکنان با استعداد زیادی در فوتبال کشورمان داریم ولی هیچ یک

دلایل ضعف ایرانی ها در انتقال بازیکنان به تیم های معتبر اروپایی

به گزارش خبرنگار خبرنگار فوتبال و فوتسالگروه ورزشی گروه تحریریه سایت جوان تیم فوتبال ایران در حال حاضر در آسیا در رنکینگ اول آسیا واقع شده است است و بازیکنان با استعداد زیادی در فوتبال کشورمان داریم ولی هیچ یک از این بازیکنان در کلوب های معتبر اروپایی بازی نمی کنند.

این در حالی است که تیم های کره،ژاپن و استرالیا با وجود اینکه در رنکینگ از ایران پایینتر هستند و شاید بتوان کمتر در این تیم ها بتوان بازیکنان با استعدادی مانند آزمون،طارمی و عزت اللهی را پیدا کرد ولی در بحث ترانسفر بازیکنان به لیگ های معتبر اروپایی عملکرد بسیار خوبی دارند.عملکرد ضعیف ایرانی ها در انتقال بازیکنان به تیم های معتبر اروپایی دلایل مختلفی دارد که از بااهمیت ترین ان ها می توان به این عوامل اشاره کرد:

دلایل ضعف ایرانی ها در انتقال بازیکنان به تیم های معتبر اروپایی

مدیربرنامه های نه چندان قدرتمند

یکی از این دلایل این است که این بازیکنان مدیر برنامه های نیرومند ندارند تا بتوانند ان ها را به باشگاه های بزرگ اروپایی لینک دهند.در حالی که یکی از بااهمیت ترین عوامل پیشرفت یک بازیکن داشتن آیجنت با روابط قدرتمند است.مدیر برنامه های بین المللی دستمزدهای سنگینی می گیرند که بازیکنان ایرانی کمتر تن به ان می دهند و تلاش می کنند از همان ابتدا به دنبال اندوختن ثروت باشند.این هم عامل دیگری است که بازیکنان ایرانی به کلوب های بزرگ اروپایی نرسند.ایرانی ها زیاد ترجیح می دهند در کلوب های ایرانی و قطری قرارداد سنگین ببندند تا اینکه به اروپا ترانسفر شوند.

سختگیری کلوب های ایرانی جهت صدور رضایتنامه

عامل دیگر کلوب های ایرانی هستند که هنگامی که با بازیکنان قرارداد دارند به آسانی اجازه خروج این بازیکنان و ترانسفر به اروپا را نمی دهند.به طور مثال امسال بیرانوند و طارمی از پرسپولیس می توانستند به اروپا ترانسفر شوند ولی کلوب پرسپولیس مبالغ سنگینی را جهت جدایی این بازیکنان در نظر گرفت تا در نهایت این نفرات در پرسپولیس ماندنی شوند.این کاری است که کلوب سایپا در قبال مهدی ترابی انجام داد و اجازه انتقال او به تیم آژاکس که یکی از بزرگ ترین کلوب های اروپایی است را نداد.

اما این عوامل را در تیم های شرق آسیا نمی بینیم به چه دلیل که هم خود بازیکنان به دنبال پیشرفت هستند و هم شرکت ها و مالکان کلوب ها سود و اعتبار زیاد را در انتقال بازیکنان ارزش به اروپا می دانند.همچنین با مدیر برنامه های قدرتمندی که این بازیکنان دارند می توانند در کلوب های بزرگ اروپایی بازی کنند با آن ها قرارداد ببندند.

در حال حاضر سردار آزمون بیشترین شانس را دارد تا به یک تیم بزرگ اروپایی برود و در لیگ معتبر بازی کند. این بازیکن پیشنهاد جدی از تیم لاتزیو ایتالیا دارد و اگر این انتقال صورت گیرد انتقال مهمی جهت فوتبال کشور عزیزمان ایران در آستانه جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه رخ می دهد. البته با امضای قرارداد تازه بین سردار و روبین کازان این احتمال کمتر و کمتر شد. همچنین جام جهانی ۲۰۱۸ فرصتی است تا بازیکنان ایرانی در این جا خودی نشان دادند و از راه میانبر به تیمی بزرگ در اروپا راه یابند.

تیم فوتبال کشور عزیزمان ایران در حال حاضر در رنکینگ اول آسیا واقع شده است است و بازیکنان با استعداد زیادی در فوتبال کشورمان داریم ولی هیچ یک

ناگاتومو،شینجی اوکازاکی،شینجی کاگاوا و خیلی های دیگر از جمله شرق آسیایی ها هستند که در تیم های معتبر اروپایی بازی می کنند و اگر به سبک بازی آن ها دقت کنید متوجه می شوید که بازیکنان تیم ملی کشور عزیزمان ایران از لحاظ توانایی و استعداد چیزی کمتر از این بازیکنان ندارند و فقط همین عوامل باعث شده است تا کمتر بازیکنی از کشور عزیزمان ایران در تیم معتبری از اروپا بازی کند.

انتهای پیام/

تیم های شرق آسیا قدرتمند تر از تیم های ایرانی در بحث ترانسفر

واژه های کلیدی: پرسپولیس | ایرانی ها | بازیکنان | فوتبال | برنامه | ایرانی | قرارداد | ایران | اروپا | برنامه | انتقال

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>