خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » دریافت یارانه بعد از فوت سرپرست خانوار
 

 

دریافت یارانه بعد از فوت سرپرست خانوار

برخی شهروندان از قطع یارانه های سایر اعضای خانوار به مدت چندماه بعد از فوت سرپرست و نپرداختن آن از سوی شرکت هدفمندی یارانه ها، گلایه

دریافت یارانه بعد از فوت سرپرست خانوار

برخی شهروندان از قطع یارانه های سایر اعضای خانوار به مدت چندماه بعد از فوت سرپرست و نپرداختن آن از سوی شرکت هدفمندی یارانه ها، گلایه دارند که این امر نیازمند گذراندن مراحل قانونی جهت وصل مجدد یارانه اعضای خانوار در صورت تاییدیه نیازمندی از سوی وزارت کار است.

نحوه دریافت یارانه بعد از فوت سرپرست خانوار چگونه است؟

هفتاد و هفت مرحله از پرداخت یارانه نقدی به سرپرستان خانوار می گذرد و این عنوان همواره در آخر هر ماه مورد توجه بسیاری از خانواده های به خصوص اقشار پایین جامعه هست؛ لیکن بعضی از یارانه بگیران مرجع درآمدی جز ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان ندارند و دلخوش به آن جهت امرار معاش هستند.

طی چند دوره اخیر مسائل زیادی در زمینه پرداخت و یا قطع و وصل یارانه سرپرستان خانوار ایجاد شده است است که در این میان کمتر مسئولی پاسخگوی مسائل در زمینه پرداخت یارانه بوده است و همواره از شب پرداخت یارانه به عنوان مصیبت عظمای دولت یاد می شود.

دریافت یارانه بعد از فوت سرپرست خانوار

از وقت شروع واریز یارانه دولت با طرح های متفاوتی از دهک ها پردرآمد جامعه درخواست انصراف از دریافت یارانه را کرده است که این امر با استقبال اندکی از سوی سرپرستان خانوار روبرو شد و به علاوه تعدادی از یارانه بگیران براساس ضوابطی که در وزارت کار تعیین شده است بود از لیست دریافت یارانه در سال های اخیر خط خوردند که در میان این افراد بسیاری که نیازمند به همین ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان بوده اند از لیست به اشتباه خط خورند و هنوز هم نتوانسته اند به گردونه دریافت یارانه بازگردند و تنها راه بررسی شرایط این افراد از طریق سامانه www.yaraneh10.ir صورت می گیرد و افراد با وارد کردن اطلاعات سرپرستان خانوار باید در انتظار بررسی مجدد از سوی وزارت کار و سپس در صورت تایید دریافت پیامک جهت وصل مجدد یارانه باشند.

حال با این اوصاف تعدادی از یارانه بگیران به علت از دست دادن سرپرستان خانوار خود از گردونه دریافت یارانه کنار گذاشته شده است اند که این افراد باید مراحل زیر را طی کنند:

۱٫لازم است در اسرع وقت نسبت به اصلاح اطلاعات خانوار خود در سامانه مرکز آمار اقدام نمایید.

۲٫ سپس از تاریخ ۲۰ همان ماه، مادر یا عضوی دیگر از خانوار باید به یکی از شعب بانکی که حساب یارانه سرپرست قبلی در آن بوده مراجعه و حساب جدیدی را به این منظور افتتاح و در سامانه refahi.ir ثبت نماید.

برخی شهروندان از قطع یارانه های سایر اعضای خانوار به مدت چندماه بعد از فوت سرپرست و نپرداختن آن از سوی شرکت هدفمندی یارانه ها، گلایه

۳٫بدیهی است یارانه خانوار در مراحل بعدی بعد از اعلام حساب سرپرست تازه در این سامانه، و بررسی تایید نیاز از سوی وزارت کار به حساب وی واریز خواهد شد.

۴٫کلیه بانک های عامل موظفند در صورت مسدود بودن مبلغ یارانه اینگونه خانوارها در حساب متوفی، بلافاصله بعد از ثبت حساب سرپرست تازه در سامانه refahi.ir، مبلغ مزبور را از حساب متوفی به حساب سرپرست تازه انتقال کنند.

در مورد نوزادان نیز در مراکز ثبت احوال به والدین یادآوری می شود که ۳ ماه بعد از ثبت اطلاعات نوزاد و دریافت شناسنامه، یارانه فرد تازه به حساب سرپرستان خانوار در صورت بررسی صلاحیت واریز خواهد شد.

براساس گزارش میزان با وجود راهکارهای متفاوت جهت ثبت افراد تازه خانوار و سرپرست جدید، مشخص نیست این افراد در طی چه زمانی به گردونه دریافت یارانه بازگردند و یا به طور کلی صلاحیت دریافت یارانه را دراند یا خیر؟

گردآوری: گروه خبر سیمرغ

عبارات مهم : پرداخت یارانه – قطع یارانه ها
seemorgh.com/news
منبع:میزان

 

دریافت یارانه بعد از فوت سرپرست خانوار

واژه های کلیدی: پرداخت یارانه | قطع یارانه ها | واریز یارانه | یارانه بگیر | وزارت کار | اطلاعات | دریافت | یارانه

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>