خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » مصرف بنزین به اوج خود رسید
 

 

مصرف بنزین به اوج خود رسید

معاون شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه مصرف بنزین در کشور عزیزمان ایران به بیش از ۸۳ میلیون لیتر رسیده هست،

مصرف بنزین به اوج خود رسید

معاون شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه مصرف بنزین در کشور عزیزمان ایران به بیش از ۸۳ میلیون لیتر رسیده هست، اظهار کرد: با وجود اینکه مصرف بنزین در کشور به پیک خود رسیده، مشکلی در تامین بنزین وجود ندارد.

دلایل زیاد کردن میزان مصرف بنزین در کشور

شاهرخ خسروانی ، با تاکید بر اینکه درمورد میزان ذخیره بنزین در کشور نمی توان آمار دقیقی ارائه کرد، افزود: میانگین میزان مصرف بنزین در کشور بعد از ماه مبارک رمضان به بیش از ۸۳ میلیون لیتر رسیده و کم کردن هم پیدا نمی کند که یک امر غیرعادی هست. آینده نگری زیاد کردن مصرف در حد پنج درصد بود که در حال حاضر به بالای ۹ درصد رسیده است.

عبارات مهم : غیرعادی – ماشین
وی درمورد علت مهم زیاد کردن مصرف بنزین در کشور توضیح داد: یکی از دلایل زیاد کردن میزان مصرف بنزین در کشور، تولید بیش از اندازه ماشین است و این که مردم می توانند به آسانی صاحب ماشین شوند.

معاون شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور عزیزمان ایران با تاکید بر اینکه مصرف بنزین بسیار غیرعادی شده است هست، تصریح کرد: در کشور ۳۷ منطقه پخش وجود دارد که ذخایر بنزین در این منطقه ها بر اساس تمرکز مصرف مدیریت می شوند. جهت مثال میزان ذخایر در استان های تهران، خراسان شمالی نسبت به سایر استان ها زیاد هست، لیکن تمرکز تردد و مسافرت در این دو استان یا استان های مازندران و گیلان زیاد هست. به همین علت تمرکز ذخیره سازی در این استان ها زیاد و بیش از ۶۰ درصد ذخیره سازی بنزین در این چهار استان است.

خسروانی تاکید کرد: با وجود اینکه در پیک مصرف بنزین به سر می بریم ذخایر بنزین در کشور قابل قبول است.

 

مصرف بنزین به اوج خود رسید

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

واژه های کلیدی: غیرعادی | ماشین | تمرکز | بنزین | ایران | میلیون | خبر | اقتصادی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>