خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » محمد بن سلمان افراط‌گرایی دینی در عربستان را ناشی از انقلاب اسلامی کشور عزیزمان ایران دانست
 

 

محمد بن سلمان افراط‌گرایی دینی در عربستان را ناشی از انقلاب اسلامی کشور عزیزمان ایران دانست

ولیعهد سعودی بار دیگر در گفت‌وگو با یک روزنامه آمریکایی ادعاهای بی‌اساسی علیه کشور عزیزمان ایران مطرح کرد.

محمد بن سلمان افراط‌گرایی دینی در عربستان را ناشی از انقلاب اسلامی کشور عزیزمان ایران دانست

ولیعهد سعودی بار دیگر در گفت وگو با یک روزنامه آمریکایی ادعاهای بی اساسی علیه کشور عزیزمان ایران مطرح کرد.

ادعاهای بی اساسی ولیعهد سعودی علیه ایران

بر اساس گزارش روزنامه عکاظ، محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در گفت وگو با واشنگتن پست علیه انقلاب اسلامی کشور عزیزمان ایران صحبت کرده و مدعی شده است است: افراط گرایی دینی موجود در عربستان ناشی از پیامدهای انقلاب اسلامی کشور عزیزمان ایران است.

عبارات مهم : افراط گرایی – عربستان
بر اساس گزارش این روزنامه، محمد بن سلمان مدعی شد: رویکرد دینی افراطی در عربستان پدیده ای تازه است و عامل آن انقلاب کشور عزیزمان ایران در سال ۱۹۷۹ میلادی است و اشغال مسجدالاحرام در مکه از سوی افراط گرایان را نیز واکنشی به افراط گرایی ایرانی شیعی خواند.

محمد بن سلمان در گفت وگو با این روزنامه آمریکایی هم چنین مدعی شده: انقلاب کشور عزیزمان ایران زندگی سعودی ها در طول سی سال گذشته را هدر داد و ما نمی خواهیم زندگی خود را به خاطر انقلاب خمینی (ره) که باعث افراط گرایی شد تباه کنیم، ما اکنون می خواهیم به این دوره آخر دهیم، ما و ملت عربستان می خواهیم از روزهای آینده بهره مند شویم و روی توسعه جامعه خودمان تمرکز کنیم و هم وقت می خواهیم از دین و آداب و عقاید خود محافظت کنیم و به زندگی در دوره بعد از سال ۱۹۷۹ آخر دهیم، آن دوره دیگر تمام شده است است.

ولیعهد سعودی در حالی انقلاب اسلامی کشور عزیزمان ایران را عامل افراط گرایی می داند که خاندان آل سعود روابط محکمی با فرقه های وهابیت دارند و عامل مهم افراط گرایی در دنیا همان وهابی ها هستند.

در سال های گذشته شاهد سرکوب عقاید و اندیشه های آزادی خواهانه در عربستان و خفقان و افزایش اختلافات در دستگاه حاکمه این کشور هستیم به شکلی که عربستان را به مثابه یک بشکه باروت ساخته و هر وقت آمده انفجار است.

سعودی ها جهت فرار از تنش ها و اختلافات و اعتراض های مردمی و سیاسی داخلی در سال های اخیر به دنبال فرار رو به جلو و اتهام زنی به کشورهای همسایه و منطقه از جلمه کشور عزیزمان ایران بوده اند.

 

محمد بن سلمان افراط‌گرایی دینی در عربستان را ناشی از انقلاب اسلامی کشور عزیزمان ایران دانست

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

واژه های کلیدی: افراط گرایی | عربستان | روزنامه | سعودی ها | اختلافات | آمریکایی | ایرانی | انقلاب | روزنامه | زندگی | ایران

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>