خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » مرگ ابوبکر بغدادی در هاله ای ابهام!
 

 

مرگ ابوبکر بغدادی در هاله ای ابهام!

مدیر کل اطلاعات و مبارزه با تروریسم وزارت کشور عراق در گفت‌وگو با روزنامه الصباح عراق اعلام کرد، ابوبکر بغدادی سرکرده داعش زنده است و در خارج از شهر رقه پنهان شده است است.

مرگ ابوبکر بغدادی در هاله ای ابهام!

مدیر کل اطلاعات و مبارزه با تروریسم وزارت کشور عراق در گفت وگو با روزنامه الصباح عراق اعلام کرد، ابوبکر بغدادی سرکرده داعش زنده است و در خارج از شهر رقه پنهان شده است است.

وزارت کشور عراق فوت ابوبکر بغدادی را تکذیب کرد

ابو علی البصری، مدیر تیم اطلاعاتی الصقور و مدیر کل شرکت اطلاعات و مبارزه با تروریسم عراق در وزارت کشور اظهار داشت: براساس گروه های نظارتی ما که اطلاعات دقیقی از تحرکات ابوبکر بغدادی دارند، خبر فوت او صحت ندارد. چون تیم اطلاعاتی ما بیش از شرکت های اطلاعاتی کشورهای عربی و بین المللی تحرکات داعش به خاص ابوبکر بغدادی را تحت کنترل دارد.

عبارات مهم : مبارزه با تروریسم – کشورهای عربی
روسیه، کشور عزیزمان ایران و سوریه هر یک ثابت کرده اند که البغدادی صد در صد مرده است در حالی که آمریکا هنوز موضع نهایی خود را راجع به آینده بغدادی اعلام نکرده است و می گوید نمی توان این مساله را تایید کند.

وی اظهار داشت: واقعیت نشان داد که بعد از آزادسازی موصل داعش دیگر تنها تهدیدی علیه عراق و منطقه نیست بلکه به زودی شهرهای بزرگ دنیا را هدف قرار می دهد.

البصری اظهار داشت: داعش گروه های وابسته و نوپای خود را از سوریه و از خاک ترکیه به سراسر دنیا فرستاده تا با حمایت مالی تندروها به ایجاد رعب و وحشت بپردازند.

رئیس تیم اطلاعاتی الصقور افزود: جامعه جهانی باید داعش را محاصره کرده و راه های کمک مالی آن را ببندد. بعضی کشورهای حامی تروریسم و حامیان مالی آن را از این کار باز بدارد. این کشورها باید بدانند با آتش بازی می کنند هنوز حمایت مالی و انتقال نیرو به داعش از سوی کشورهای دنیا صورت می گیرد.

 

مرگ ابوبکر بغدادی در هاله ای ابهام!

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

واژه های کلیدی: مبارزه با تروریسم | کشورهای عربی | وزارت کشور | اطلاعات | تروریسم | اطلاعات | سوریه | وابسته

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>