خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » رشوه ۶۰ میلیون دلار توتال به مقام ایرانی!!
 

 

رشوه ۶۰ میلیون دلار توتال به مقام ایرانی!!

مدیر مسئول کیهان گفت: تاریخ ۲۹ می ۲۰۱۳ که بالای سند درج شده است تاریخ محکومیت توتال در دستگاه قضایی آمریکاست و در همان سند آمده است که

رشوه 60 میلیون دلار توتال به مقام ایرانی!!

مدیر مسئول کیهان گفت: تاریخ ۲۹ می ۲۰۱۳ که بالای سند درج شده است تاریخ محکومیت توتال در دستگاه قضایی آمریکاست و در همان سند آمده است که جرم این شرکت یعنی پرداخت رشوه به مقام دولتی کشور عزیزمان ایران در دو نوبت و در سالهای ۱۹۹۵ و ۲۰۰۴ صورت گرفته که مربوط به دولت های سازندگی و اصلاحات است.

شریعتمداری : سند رشوه توتال، قطعی است

در پی انتشار سندی در کیهان پنج شنبه ۲۲ تیرماه ۹۶  که نشان می داد وزارت دادگستری آمریکا شرکت فرانسوی توتال را به جرم پرداخت ۶۰ میلیون دلار رشوه به یک مقام دولتی کشور عزیزمان ایران در دولت اصلاحات به ۲۴۵ میلیون دلار جریمه کرده هست، رسانه های حامی دولت با اشاره به تاریخ محکومیت توتال که در سند مزبور سال ۲۰۱۳ نوشته شده است بود این سند را به بعد از دوران اصلاحات و وزارت زنگنه بر نفت جلوه داده  و تلاش کردند آن  را خدشه دار قلمداد کنند.

عبارات مهم : حسین شریعتمداری – روزنامه کیهان
در همین زمینه حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان ، اظهار داشت: کم سوادی بعضی از رسانه های حامی دولت و ناتوانی آنها از فهم مسئله ای به این سادگی تعجب آور نیست و البته از آنها که به فرموده می نویسند انتظاری هم نیست  ولی مدیران مهم این رسانه ها به یقین از ماجرا با خبرند که با دستپاچگی پادوهایشان را به میدان فرستاده اند.

مدیر مسئول کیهان گفت: تاریخ ۲۹ می ۲۰۱۳ که بالای سند درج شده است تاریخ محکومیت توتال در دستگاه قضایی آمریکاست و در همان سند آمده است که جرم این شرکت یعنی پرداخت رشوه به مقام دولتی کشور عزیزمان ایران در دو نوبت و در سالهای ۱۹۹۵ و ۲۰۰۴  صورت گرفته است که مربوط به دولت های سازندگی اصلاحات است.

وی ادامه داد: محکومیت توتال بعد از کشف جرم صورت گرفته که در متن سند نیز آمده است . توتال در سال ۱۹۹۵ مبلغ ۱۶ میلیون دلار و در سال ۲۰۰۴ مبلغ ۴۴ میلیون دلار به مقام  دولتی کشور عزیزمان ایران رشوه داده است که در مجموع مبلغ رشوه ۶۰ میلیون دلار است و همه این توضیحات در متن سند آمده است و معلوم نیست مدعیان اصلاحات و سازندگی و اعتدال کدام بخش از این سند را انکار می کنند که انگار سر برف زردآلو پیدا کرده اند . شریعتمداری در ادامه گفت ۶۰ میلیون دلار مبلغ کلانی است و جهت توتال که این رشوه کلان را داده است استخدام تعدادی پادو جهت انکار این سند کار دشواری نیست و از سوی دیگر کسی که این رشوه کلان را دریافت کرده است , هنگامی موقعیت خود را در خطر می بیند دور از انتظار نیست که اندکی از آن را بین بعضی ها تقسیم کند تا خیانت او را درز بگیرند.

مدیر مسئول کیهان همچنین تصریح کرد: وقتی  یک سوی قرارداد اخیر شرکت توتال است که سابقه  رشوه دهی در پرونده خود دارد و از سوی دیگر رشوه قبلی توتال  و نیز قررداد مفسده انگیز کرسنت در دوران وزارت آقای زنگنه اتفاق افتاده است از ایشان انتظار می رود هوشیاری بیشتری داشته باشند و به توتال اجازه غارت دوباره منابع ملی را ندهند .

 

رشوه ۶۰ میلیون دلار توتال به مقام ایرانی!!

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: فارس

 

واژه های کلیدی: حسین شریعتمداری | روزنامه کیهان | دستگاه قضایی | پرداخت رشوه | شریعتمداری | رسانه ها | تاریخ | ایران | میلیون

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>