خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » بازداشت ۸ نفر در پرونده پدیده شاندیز
 

 

بازداشت ۸ نفر در پرونده پدیده شاندیز

دادستان مشهد در خصوص آخرین اوضاع پرونده پدیده شاندیز توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: همچنان حدود ۸ نفر در بازداشت به سر می‌برند.

بازداشت 8 نفر در پرونده پدیده شاندیز

دادستان مشهد در خصوص آخرین اوضاع پرونده پدیده شاندیز توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: همچنان حدود ۸ نفر در بازداشت به سر می برند.

آخرین اوضاع پرونده پدیده شاندیز

غلامعلی صادقی؛ دادستان مشهد در خصوص آخرین اوضاع پرونده پدیده شاندیز، اظهار داشت: با اقداماتی که صورت گرفت و با هماهنگی همه مجموعه ها قدم های خوبی برداشته شد.

عبارات مهم : پدیده شاندیز – بازداشت شدن
وی افزود: در بحث عوض کردن کاربری کل ۴۰ هکتاری که بارگذاری شده است بود و غیرمجاز بود، با پیگیری های صورت گرفته مقدمات این که کارهای در قالب قانونی پیش رود و مجوزهای مورد نیاز دریافت شود، انجام شد.

دادستان مشهد با اشاره به اختلافاتی که با بعضی از شرکت ها و شرکت های دولتی از جمله تأمین اجتماعی و شهرداری وجود داشت، گفت: در این زمینه نیز توافقات اولیه صورت گرفته و در بعضی از جاها نیز به طور کلی اختلافات حل و فصل شده است است.

صادقی با بیان اینکه اکنون کارهای در چارچوب قانون صورت می گیرد، تصریح کرد: در بخش دیگری که مربوط به پرونده قضایی می شود هنوز تعدادی در بازداشت به سر می برند، در هر صورت وظیفه قوه قضائیه این است که تحقیقات خود را به صورت کامل انجام دهد و پرونده را با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال کند.

وی ادامه داد: مهمترین اقدامی که الان باید صورت گیرد جذب نقدینگی هست، این مجموعه در جاهای متفاوت همچون مشهد و کیش راه اندازی شده است و بانک ها، بخش های شخصی و یا مجموعه های دیگر می توانند این پروژه ها را فعال کنند تا یک ارزش افزوده ای به این مجموعه اضافه شود.

دادستان مشهد خاطرنشان کرد: خوشبختانه با کارهای صورت گرفته در مورد کلیه اموال و سرمایه های این شرکت به عنوان اعتبار سهامی که در اختیار مردم است تصمیم گیری شد، منتهی این بدان معنا نیست که الان بعضی از اموال قابل تبدیل شدن به وجه نقد باشد و قطعاً وقت بر است.

صادقی تأکید کرد: امیدواریم با ترمیم هیأت مدیره اتفاقات بهتری را شاهد باشیم به چه دلیل که بعضی از اعضای هیأت مدیره به علت حضور در انتخابات شورا و یا جاهای دیگر فعالیت جدیدی برایشان فراهم شده است درخواست استعفا و کناره گیری کردند.

وی در آخر گفت: در حال حاضر در ادامه تحقیقات هیچ فرد جدیدی بازداشت نشده و از بیش از ۲۰ نفری که در ابتدای ابن پرونده بازداشت شدند همچنان حدود ۸ نفر در بازداشت به سر می برند، به چه دلیل که هم تحقیقاتشان ادامه دارد و هم توان تأمین وثایق سنگینی که برایشان صادر شده است نداشته اند.

 

بازداشت ۸ نفر در پرونده پدیده شاندیز

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: فارس

 

واژه های کلیدی: پدیده شاندیز | بازداشت شدن | علی صادقی | تحقیقات | بازداشت | آخرین | پرونده | مجموعه

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>