خانه » ورزشی » حمایت مشاهیر فوتبال دنیا از مظلومیت فلسطین
 

 

حمایت مشاهیر فوتبال دنیا از مظلومیت فلسطین

ستاره های حرفه‌ای فوتبال دنیا که در لیگ‌های اروپایی و ‌آسیایی شاغل هستند، حمایت های زیادی از مردم مظلوم فلسطین در برابر کشتار بی‌رحمانه رژیم صهیونیستی انجام دادند.

حمایت مشاهیر فوتبال دنیا از مظلومیت فلسطین

به گزارش خبرنگار دنیای ورزش گروه ورزشی گروه تحریریه سایت جوان، روزهای نهایی سال٢٠١٤ جهت فلسطینی ها روزهای تلخی بود؛ ٣٠دسامبر٢٠١٤ شورای شرکت ملل تشکیل جلسه داد تا طرحی را راجع به اشغال فلسطین به رای بگذارد. طرح پیشنهادی این بود که رژیم اشغالگر قدس موظف شود تا آخر سال٢٠١٧ از سرزمین های اشغالی برود و دولت مستقل فلسطین به صورت رسمی به جهانیان معرفی شود. آمریکا از همان ابتدا ساز مخالف زد و ترساندن کرد حتی اگر این طرح رای بیاورد باز هم آن را وتو خواهد کرد. با این حال فلسطین جهت مطرح شدن این طرح، نیاز به ٩رای موافق داشت و تا لحظات آخر هم همه چیز خوب پیش رفت و هشت رای موافق نیز به دست آورد تا اینکه استرالیا تنها کشوری شد که به غیر از آمریکا رای منفی به این طرح داد! تلخی روزهای آخر٢٠١٤ جهت فلسطینی ها تکمیل شد.

اما تقابل فلسطینی ها و استرالیا به جام ملت های آسیا بازمی گردد که شاگردان احمد الحسن با ۱۱ گل خورده قعرنشین شدند و از دور مسابقات حذف شدند.

سرمربی تیم فلسطین در استرالیا راجع به حضور تیم ملی کشورش گفت: «امیدواریم با این تیم به اهداف سیاسی مان برسیم. می خواهیم نشان بدهیم که شایستگی تبدیل شدن به یک دولت را داریم و با وجود اشغالگری، جدایی غزه از بیت المقدس و جنگی داخلی ای که داریم، توانسته ایم زیرساخت های مورد نیاز جهت داشتن یک تیم را مهیا کنیم. ما قادر به خلق معجزه هستیم.»

حمایت مشاهیر فوتبال دنیا از مظلومیت فلسطین

فلسطین از سال١٩٩٨ که به وسیله فیفا به رسمیت شناخته شد، هرگز نتوانست به جام ملت های آسیا صعود کند و این تیم تا پیش از این فقط دوبار توانسته بود خودش را در مسابقات «چلنج کاپ» آسیا به مراحل بالاتر برساند و تنها افتخار فوتبالی اش همان بود. با این حال، سال٢٠١٤ آنها با بردن چلنج کاپ و قهرمانی در این تورنمنت نه تنها دنیا را حیرت زده کردند، بلکه شوکی هم به خودشان دادند؛ قهرمانی در چلنج کاپ ٢٠١٤ بلیت حضور آنها در جام ملت های آسیا ٢٠١٥ را ثبت کرد و بازیکنان را به استرالیایی فرستاد که نمی خواست حضور فلسطین را به عنوان یک کشور مستقل ببیند.

بر همین اساس، فلسطین که در چند دهه گذشته با مسائل سیاسی زیادی روبرو شده است با حمایت ورزشکاران و به خصوص فوتبالیست ها مواجه شده است است.

برخی از فوتبالیست ها خبر های زیادی در صفحات شخصی ارزش منتشرکردن که تعدادی از آنها را می خوانیم:

ریوفردیناند:

«آیا جام جهانی واقعا مهم تر از فلسطین است؟ عشق، سلامت و ایمنی این مردم، همه لغو شده است است»

ستاره های حرفه‌ای فوتبال دنیا که در لیگ‌های اروپایی و ‌آسیایی شاغل هستند، حمایت های زیادی از مردم مظلوم فلسطین در برابر کشتار بی‌رحمانه رژیم صهیونیستی انجام دادند.

فردریک کانوته:

«بمباران غزه، یک مجازات دسته جمعی و غیرقانونی هست. دنیا در سکوت به تماشای این بی عدالتی و کشتار کودکان فلسطینی نشسته است.»

همچنین کریستیانو رونالدو در حرکتی، کفش طلایی خود را که در سال ۲۰۱۱ برنده شده است بود، جهت کارهای خیریه ای که در کلوب انجام می شود، اهدا کرده بود. این کار از سوی CR7، تنها جهت حمایت از کودکان فلسطینی انجام شده است بود. گزارش های اخیر حکایت از آن داشته که این کفش با مبلغی به میزان ۱٫۴ میلیون یورو قیمت گذاری و فروخته شده است است و این پول به منظور احداث مدارس متعددی که در نوار غزه از سوی اشغالگران تخریب شده است بود، اهدا شده است است.

اما بازیکن سال دنیا در سال ۲۰۰۸ تنها به این حرکت بسنده نکرده و در دوران حضورش در بین شیاطین سرخ، با شال مخصوص فلسطینی ها هم دیده شده است هست. این اعمال رونالدو باعث انتقادات شدید لابی های صهیونیستی و غربی از او شده است و در نهایت باعث بروز صورت ای نه چندان دوست داشتنی از او در رسانه های دنیا که غالبا به وسیله صهیونیست ها اداره می شوند، شده است است.

اما بعضی از رسانه های انگلیسی هم اعمال رونالدو را هنگامی که در مورد انزوای مردم فلسطین و بحران های اخیر در نوار غزه، اظهار نگرانی کرد، انسان دوستانه معرفی کرده اند. حتی گفته می شود، رونالدو، شخصا، در بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷، از فلسطین اشغالی دیدن کرده و به گرمی مورد استقبال مردم قرار گرفته و از سوی آنها اسکورت شده است هست، ولی باز هم از سوی رسانه های صهیونیستی، مورد انتقادات شدید قرار گرفته است.

انتهای پیام/

حمایت مشاهیر فوتبال دنیا از مظلومیت فلسطین

دفاع فوتبالیست ها از مظلومیت فلسطین

واژه های کلیدی: فوتبالیست ها | استرالیایی | استرالیا | صهیونیستی | مسابقات | رونالدو | رسانه ها | کودکان | فلسطین | آمریکا | رونالدو

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>