خانه » پزشکی و سلامت » پیشگیری و معرفی بیماری ها » راهکارهای موثر جهت جرم گیری دندان ها در منزل
 

 

راهکارهای موثر جهت جرم گیری دندان ها در منزل

با توجه به این عنوان که جرم گیری دندان به وسیله دکتر هزینه بسیار زیادی دارد و هم اینکه تاثیرات نامطلوبی روی سلامت

راهکارهای موثر جهت جرم گیری دندان ها در منزل

با توجه به این عنوان که جرم گیری دندان به وسیله دکتر هزینه بسیار زیادی دارد و هم اینکه تاثیرات نامطلوبی روی سلامت دندان و لثه می گذارد. راه های موثر و راحت خانگی را در این مقاله از دکتر سلام فراهم کرده ایم تا بتوانید دندان هایتان را در منزل جرم گیری کنید. توصیه ما این است که حتما این بخش را مطالعه بفرمایید.

اگر می خواهید که دندان های خود را به شیوه ای غیر از شیوه پزشکی سفید کنید، یا اینکه سفیدی دندان هایتان را بعد از جرم گیری حفظ کنید، بعضی از نسخه ها و راه کارها در منزل توصیه می شود:

راهکارهای موثر جهت جرم گیری دندان ها در منزل

زغال چوب فعال!

این نوع زغال، فراوری شده است و قراردادن آن در دهان آسیبی به بدن نمی زند! این زغال دارای فایده های سم زدایی و یک راه حل خانگی جهت سفید کردن دندان ها است و قرار دادن آن بر روی دندان باعث می شود که جرم های روی دندان از بین برود. توصیه می شود که این زغال با خمیردندان مخلوط کرده و به مدت سه دقیقه بر روی دندان گذاشته و دندان ها را با آن مسواک کنید. این کار را در هفته دو یا سه بار تکرار کنید.

پوست موز

پوست موز سرشار از پتاسیوم، منیزیم، ننگنز و دیگر مواد معدنی هست. این مواد معدنی در موز جذب مینای دندان ها می شوند و اثر سفیدکنندگی دارند. توصیه می شود که در هفته، دو بار پوسته داخلی موز را بر روی دندان های خود بکشید تا دندان ها را سفید کنند.

سرکه سیب

غرغره کردن ترکیبی از آب و سرکه سیب، جرم های ایجاد شده است بر روی دندان ها را از بین می برد و این ماده خاصیت ضد باکتریایی دارد.

با توجه به این عنوان که جرم گیری دندان به وسیله دکتر هزینه بسیار زیادی دارد و هم اینکه تاثیرات نامطلوبی روی سلامت

روغن نارگیل

روغن نارگیل دارای فواید ضد باکتریایی است که باید آنرا روزانه به مدت ۵ دقیقه غرغره کرد.

بی کربنات سدیم یا جوش شیرین

با اضافه کردن کمی جوش شیرین به خمیردندان می توانید از خاصیت سفید کنندگی جوش شیرین بهره مند شوید. ولی از استفاده هر روز آن باید پرهیز کرد؛ لیکن این کار موجب پوسیدگی مینای دندان می شود.

هیدروژن پراکسید یا آب اکسیژنه

مقداری از این ماده را با آب مخلوط کنید و روزانه آن غرغره کنید ولی در صورت ایجاد حساسیت مصرف آن را متوقف کنید.

منبع: سلامت نیوز

واژه های کلیدی: خمیردندان | مخلوط کن | جوش شیرین | نارگیل | روزانه | سلامت | دندان | تاثیر سرکه سیب در جرم گیری دندان ها

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>