خانه » خبری و خواندنی » اخبار اقتصادی و سیاسی » پیک مصرف برق به ۵۳ هزار مگاوات رسید
 

 

پیک مصرف برق به ۵۳ هزار مگاوات رسید

 پیک مصرف برق در این روزها قصد پایین آمدن ندارد و در یک روند شتابان پرمصرف قرار گرفته هست، به طوری که در روز گذشته بازهم

پیک مصرف برق به ۵۳ هزار مگاوات رسید

 پیک مصرف برق در این روزها قصد پایین آمدن ندارد و در یک روند شتابان پرمصرف قرار گرفته هست، به طوری که در روز گذشته بازهم در محدوده ۵۳ هزار مگاوات باقی ماند.

 پیک مصرف برق در این روزها

به نقل از پاون، پیک مصرف برق در روز  (سه شنبه) بازهم روی خط ۵۳ هزار و ۵۲۵ مگاوات باقی ماند، عددی که تا پیش از روز چهارشنبه گذشته می توانست به عنوان رکورد بی سابقه مصرف برق تلقی شود.

این میزان مصرف برق در حالی جهت روز گذشته ثبت شد که در مدت مشابه سال گذشته پیک مصرف برق ۴۸ هزار و ۴۸۲ مگاوات بوده است و این یعنی زیاد کردن بیش از ۵۰۰۰ مگاوات مصرف برق نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

پیک مصرف برق به ۵۳ هزار مگاوات رسید

مصرفی که به نظر می رسد عمدتاً در بخش غیر مولد در حال اتفاق است و این معنایی جز هدر رفت سرمایه های ملی کشور نمی تواند داشته باشد.

شاید به همین خاطر است که در این روزها یکی از راه حل های بسیار راحت و البته موثری که از سوی کارشناسان صنعت برق جهت مدیریت مصرف تجویز می شود، این است که شهروندان می توانند با قراردادن کولرهای آبی روی «دور کُند» و قرار دادن کولرهای گازی بر روی «۲۵ درجه» به منافع ملی و صنعت برق کشور کمک شایانی بکنند.

گزارش ها حاکی از این است که علت تأکید مستمر مسئولان وزارت نیرو روی وسایل سرمایشی و دقت در گزینش آن ها، این است که این وسایل به تنهایی بیش از «یک سوم» از مصرف برق کشور را در بر می گیرند.

همچنین گزارش های روز گذشته نشان می دهد میزان مبادلات برق در این روز برابر با یک هزار و ۸۵۳ مگاوات بوده که سهم صادرات برق یک هزار و ۲۸۸ مگاوات و سهم واردات ۵۶۵ مگاوات است.

 پیک مصرف برق در این روزها قصد پایین آمدن ندارد و در یک روند شتابان پرمصرف قرار گرفته هست، به طوری که در روز گذشته بازهم

امار وزارت نیرو نشان می دهد میزان مصرف برق صنایع نیز برابر با ۴۱۴۵ مگاوات بوده که نسبت به روز دوشنبه حدود ۳۰۰ مگاوات زیاد کردن داشته است.

 

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news

عبارات مهم : روز گذشته – مسئولان
منبع: میزان

 

واژه های کلیدی: روز گذشته | مسئولان | خبر | اقتصادی |

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>