خانه » خبری و خواندنی » بازخوانی «نامه‌های امام صادق (ع) به شیعیان» در نماز جمعه
 

 

بازخوانی «نامه‌های امام صادق (ع) به شیعیان» در نماز جمعه

کتاب «نامه‌های امام صادق (ع) به شیعیان» به مناسبت شهادت حضرت امام جعفر صادق در نماز جمعه های سراسر کشور معرفی شد.

بازخوانی «نامه‌های امام صادق (ع) به شیعیان» در نماز جمعه

به گزارش حوزه ادبیات گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان به نقل از روابط عمومی مجمع ناشران انقلاب اسلامی؛ به مناسبت شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع)، کتاب «نامه‌های امام صادق (ع) به شیعیان» معرفی شد.

این خاصیت نامه هست، زمانی می‌رسد که انتظارش را نداریم یا اینکه مدت‌ها چشم انتظاریم. حال چه می‌شود اگر این نامه از سوی آشنایی باشد که کیمیای کلماتش وجود ما را طلای نابی کند که نبوده‌ایم. کلماتی که در لحظه‌های سرگردانی و اضطراب و بلاتکلیفی به ما امید دهد، راهکار دهد، چیزهای نامفهوم را برایمان معنا کند و به ما برنامه دهد، تا هدف پیدا کنیم، آرامش بگیریم و تحمل سختی‌ها و مسائل برایمان آسان‌تر شود. شما هم اگر در انتظار چنین نامه‌ای هستید کتاب «نامه‌های امام صادق(ع) به شیعیان» را مطالعه کنید.

بازخوانی «نامه‌های امام صادق (ع) به شیعیان» در نماز جمعه

این کتاب دربردارندۀ نامه‌ها و نکات طلایی حضرت امام جعفر صادق(ع) است که در رابطه با رفتارهای اخلاقی، مسائل عبادی، مبانی اعتقادی، شیوۀ تعاملات اجتماعی و در یک کلام، سبک صحیح زندگی جهت دوستان خود نگاشته هست. نامه‌هایی که ارزش بارها و بارها خوانده‌شدن را دارند و می‌تواند برنامۀ‌ کاملی جهت زندگی هر فرد باشد. نامه‌هایی که سال‌ها سفر کرده‌اند تا امروز به دست ما برسند و تا دنیا باقی است جهت هر انسان مسلمانی راه و رسم درست زندگی کردن را بیان می‌کنند.

زینب مهاجری، مترجم و گردآورندۀ این کتابچۀ مختصر و مفید، جهت برداشتن مرز فاصله‌ها و ایجاد رابطه‌ای همدلانه بین امام و خوانندۀ فارسی زبان، تنها به آوردن متن فارسی نامه‌ها اکتفا کرده و از قرار دادن متن عربی و عبارات و اصطلاحات تخصصی و هرگونه تحلیل و توصیه و حاشیه‌نگاریِ خطابه‌ای خودداری کرده و با ادبیات شیوا و بدون تکلف، کلام ناب امام را در اختیار خوانندگان قرار داده هست؛ به گونه‌ای که خواننده در حین مطالعه، خود را مخاطب بی‌واسطۀ امام در می‌یابد و صد‌ها سال فاصله از میان برداشته می‌شود. حجم کمِ کتاب «نامه‌های امام صادق (ع) به شیعیان» عامل بسیار مهمی است که خواننده ترغیب شود در فرصت‌های کوتاه، توصیه‌های مدیر مذهب شیعه به شیعیان را بازخوانی کند.
این کتاب از دفتر نشر معارف در طرح ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در نماز جمعه‌های کشور که به‌همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی و با همکاری شورای سیاست‌گذاری ائمۀ جمعۀ سراسر کشور در حال اجرا هست، معرفی شد.

انتهای خبر/

کتاب «نامه‌های امام صادق (ع) به شیعیان» به مناسبت شهادت حضرت امام جعفر صادق در نماز جمعه های سراسر کشور معرفی شد.

کتابی راجع به سبک درست زندگی از نگاه امام صادق (ع) معرفی شد

واژه های کلیدی: خواننده | بازخوانی | مطالعه | انقلاب | معرفی | فارسی | زندگی | تخصصی | اسلامی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>