خانه » خبری و خواندنی » گردش مالی در جامعه سینمایی متناسب با ظرفیت آن نیست
 

 

گردش مالی در جامعه سینمایی متناسب با ظرفیت آن نیست

صالحی اميری گفت: جریان سینمای کشور عزیزمان ایران در مسیر تحول و توسعه واقع شده است است و همه باید از آن حمایت کنیم.

گردش مالی در جامعه سینمایی متناسب با ظرفیت آن نیست

به گزارش حوزه سینما گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ سید رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم هفتمین شب کانون کارگردانان سینمای کشور عزیزمان ایران که شامگاه چهارشنبه ۲۱ تیرماه در پردیس سینمایی ملت برگزار شد، بیان کرد: جمع شما یک دیدار صمیمانه است و من خوشحالم که در این جمع حضور دارم.

وی ادامه داد: به اعتقاد ما سینمای ایران در آستانه یک جهش قرار دارد. به تعبیری سینمای ایران باید یک جهش تازه را با تغییرات و تحولاتی که در حوزه اجتماعی و فرهنگی شکل گرفته، تجربه کند.

صالحی امیری تصریح کرد: من باور دارم که ظرفیت کانون کارگردانان، خانه سینما و همه نهادهای صنفی می تواند در مسیر این جهش قرار بگیرد. دهه چهارم می تواند دهه جهش در سینمای کشور عزیزمان ایران باشد.

گردش مالی در جامعه سینمایی متناسب با ظرفیت آن نیست

وی در ادامه با اشاره به درخواست های کارگردانان در این شب راجع به معضلاتی مثل توقیف فیلم ها سینمای ایران اظهار داشت: ما و شما در یک صف و یک جریان قرار داریم. می توانم تاکید کنم از آغازین روزهایی که ما آمدیم، هر هفته در حمایت از جریان‌های سینمایی کشور عزیزمان ایران سخن گفتيم و آخرین آن امروز ظهر بود که من گفتم جریان سینمای ایران در مسیر تحول و توسعه واقع شده است است و همه باید از آن حمایت کنیم.

وزیر ارشاد تاکید کرد: اینکه شما انتظار حمایت دارید حق طبیعی شماست، ما تا امروز یک روش مشخص داشته ایم که حمایت همه جانبه از خانواده بزرگ سینما جهت رسیدن به قله های توسعه است.

صالحی امیری همچنین راجع به اقتصاد سینما گفت: اقتصاد سینما باید دستخوش تحول شود. میزان گردش مالی در جامعه سینمایی متناسب با ظرفیت آن نیست.

وزیر ارشاد عنوان کرد: من هفته پیش با بعضی مدیران عامل بانک ها جلسه ای داشتم و خواستم حرکتی جهت حمایت مالی از سینما داشته باشیم تا همه تهیه کنندگان بتوانند ظرفیت اقتصادی بالایی در سینما داشته باشند.

صالحی اميری گفت: جریان سینمای کشور عزیزمان ایران در مسیر تحول و توسعه واقع شده است است و همه باید از آن حمایت کنیم.

وی در آخر سخنانش گفت: امنیت، کرامت و منزلت شما را امنیت و کرامت خود می دانیم و در شرایطی که تا امروز قرار گرفتیم، کنار شما بوديم و باور داريم جهت حل مسائل جامعه کشور عزیزمان ایران نیازمند توسعه سینمای ایران هستیم.

انتهای پيام/

واژه های کلیدی: وزیر ارشاد | سینمایی | سینمای | اقتصاد | اقتصادی | سینما | ایران | امنیت

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>