خانه » پزشکی و سلامت » پیشگیری و معرفی بیماری ها » اصلاح طرح لبخند و قشنگی خنده
 

 

اصلاح طرح لبخند و قشنگی خنده

به مرور زمان، دندان ها قشنگی خود را از دست می دهد و دچار پوسیدگی و زردی می شود به همین علت سلامت

اصلاح طرح لبخند و قشنگی خنده

به مرور زمان، دندان ها قشنگی خود را از دست می دهد و دچار پوسیدگی و زردی می شود به همین علت سلامت و قشنگی دندان ها به خطر می افتد، دندانپزشکان به منظور اصلاح و ترمیم دندان ها پیشنهاد ایجاد طرح لبخند و زییایی لبخند را به افراد می دهند.اصلاح طرح لبخند فرآیند اصلاح ظاهر لبخند و داشتن لبخند قشنگ از طریق یک یا چند روش قشنگی و اصلاح فرم و سایز دندان از قبیل لمینیت، روکش گذاری، باندینگ کامپوزیت، کاشت دندان و سفید کردن دندان است.

اصلاح طرح لبخند و قشنگی خنده

طرح لبخند و قشنگی لبخند چیست؟

به منظور انجام اصلاح طرح لبخند، ظاهر صورت، رنگ پوست، دندان (رنگ، طول، عرض، شکل و نمای دندان )، بافت لثه و لب ها جهت ایجاد یک طرح لبخند قشنگ در نظر گرفته می شود. اصلاح طرح لبخند دندان به دلایل متفاوت و با روش های متفاوتی به وسیله دندانپزشک زیبایی، صورت می گیرد

 اصلاح طرح لبخند مناسب چه کسانی است؟

متقاضی مناسب جهت اصلاح طرح لبخند زیبا، فردی است که فقط می خواهد نقص های خدشه دار کننده قشنگی لبخند را برطرف کند. بنابراین متقاضیان این درمان باید از سلامت نسبی دهان و دندان برخوردار باشند و دچار بیماری لثه یا پوسیدگی دندان نباشند. متقاضیان این درمان قشنگی جهت رفع مسائل زیر به کلینیک های قشنگی مراجعه می کنند:

به مرور زمان، دندان ها قشنگی خود را از دست می دهد و دچار پوسیدگی و زردی می شود به همین علت سلامت

 • بدرنگ شدن جزیی تا شدید دندان ها
 • لب پر شدن، ترک خوردن یا دیگر آسیب های جزئی که به ساختار دندان صدمه نزده است.
 • بدشکل بودن دندان ها
 • نامرتب و کج بودن جزیی دندان ها
 • یک اندازه نبودن فاصله بین دندان ها
 • بافت اضافی لثه یا یکنواخت نبودن خط لثه

اصلاح طرح لبخند و قشنگی خنده

 اصلاح طرح لبخند با چه روش هایی صورت می گیرد:

عبارات مهم : سفید کردن دندان – دندان مصنوعی

۱-سفید کردن دندان:

یکی از مهم ترین روش های دندانپزشکی قشنگی سفید کردن یا بلیچینگ دندان ها است که می توان آن را در مطب دندانپزشک انجام داد. سفید کردن دندان باید بعد از جرم گیری و زدودن جرم و پلاک و دیگر ذرات از روی سطح دندان ها انجام شود تا دندان شکل طبیعی خود را بازیابد. همچینین می توان دندان ها را سفید کرد تا یک درجه روشن تر از رنگ مهم بشود.

۲-ونیر:

به مرور زمان، دندان ها قشنگی خود را از دست می دهد و دچار پوسیدگی و زردی می شود به همین علت سلامت

ونیر یا لمینت نوعی روکش قشنگی است که از سرامیک گرید پزشکی دقیقاً متناسب با دندان های بیمار ساخته می شود تا با بقیه دندان ها هماهنگی داشته باشد. لمینت ظاهری کاملاً طبیعی دارد و بسیاری از مسائل زیبایی، از نامرتبی دندان ها تا شکستگی و ترک خوردن دندان ها یا آسیب دیدن مینای دندان و فاصله دار بودن دندان ها را برطرف می کند.

۳-کامپوزیت باندینگ:

کامپوزیت باندینگ روشی است که در آن جهت ترمیم دندان پوسیده، آسیب دیده یا زرد  دندانپزشک بخش پوسیده دندان را برمی دارد و کامپوزیت را روی سطح دندان می چسباند، سپس قبل از آن که مواد را با تابش نور سفت کند، آن را شکل می دهد. این درمان که به اختصار باندینگ نیز نامیده می شود، باندینگ یکی از ارزان ترین درمان های دندانپزشکی قشنگی جهت ترمیم پوسیدگی، لب پر شدن یا ترک خوردن و ساییدگی لبه های دندان است.

اصلاح طرح لبخند و قشنگی خنده

۴-روکش:

روکش دندان پروتز ثابتی است که با سیمان دندانپزشکی روی دندان چسبانده می شود و فقط دندانپزشک می تواند آن را بردارد. هدف مهم از روکش کردن دندان پوشاندن دندان آسیب دیده و همچنین تقویت، زیباتر و مرتب تر کردن دندان است.

۵-بریج دندانی:

بریج یا پل دندان جای خالی دندان غائب را پر می کند. بریج از چند روکش تشکیل می شود که به هم متصل می شوند تا یک ترمیم واحد را شکل دهند. دندانپزشک ابتدا دو دندان کنار جای خالی را تراش می دهد، سپس بریج با توجه به قالب گرفته شده است در لابراتوار ساخته می شود.

۶-کاشت دندان:

از ایمپلنت جهت جایگزینی دندان غائب استفاده می شود. دندانپزشک پیچ (اسکرو) تیتانیومی کوچکی را در استخوان فک در محل دندان غائب قرار می دهد که در اصل به منزله نگهدارنده روکش هست. دندان کاشته شده است تفاوتی با دندان های خود بیمار ندارد و بعد از آن که ایمپلنت به استخوان و بافت نگهدارنده جوش خورد، ایمپلنت جهت هر لحظه ثابت باقی خواهد

۶-اینله و انله

مواد مورد نیاز جهت پر کردن دندان گاهی از مواد کامپوزیتی یا سرامیک در لابراتوار دندانپزشکی ساخته می شود تا شباهت بیشتری به دندان بیمار داشته و حتی الامکان همرنگ دندان ها باشد. اگر مواد جهت پر کردن داخل دندان به کار برده شود، ترمیم از نوع اینله و اگر مواد به سطح جویدن دندان چسبانده شود، ترمیم از نوع انله است.

۷-درمان ارتودنسی:

سیم کشی دندان ها روشی ارتودنسی جهت ردیف و مرتب کردن دندان ها است.  اختلال بایت و روی هم قرار نگرفتن دندان ها سلامت دندان های باقیمانده را به خطر می اندازد و ناراحتی های دهان و دندان را در پی دارد. به این ترتیب ارزان تر و ساده تر آن است که با انجام ارتودنسی از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کرد.

۸-درمان لبخند لثه ای:

این درمان به بیمارانی توصیه می شود که لثه هایشان بدفرم است یا بیش از حد روی دندان ها را پوشانده هست. اضافه بودن بافت لثه که اصطلاحاً لبخند لثه ای نامیده می شود باعث می شود دندان ها کوچک تر به نظر برسد. جراحی لثه در صورت تحلیل رفتن لثه و مشخص شدن مقدار زیادی از سطح دندان نیز ضرورت می یابد.

ویژگی های لبخند زیبا:

خصوصیات لبخند که ممکن است با اصلاح آن طرح لبخند شما اصلاح شود شامل موارد زیر هستند:

الف: رنگ دندان

رنگ دندان ها زمانی که دچار عوض کردن می شود ممکن است تیره و کم رنگ شوند و یا این که دچار زردی شوند، ، در بسیاری از موارد که نوع درمان جهت اصلاح دندان ها تعیین می شود امکان تعیین رنگ به وسیله خود فرد وجود خواهد داشت.

ب: عوض کردن موقعیت دندان ها

در اصلاح شدید ترین بهم ریختگی های دندان  نیازی به ارتودنسی دندان ها نیست و شما می توانید از داشتن دندان های هم اندازه و مرتب لذت ببرید ، معمولا دندان هایی که کج هستند، روی هم قرار گرفته اند یا بین آنها فاصله وجود دارد بدون ارتودنسی مرتب و یک دست خواهند شد . یکی دیگر از نشانه های لبخند قشنگ دندان های مرتب و یک دست است .

پ: دندان های از دست رفته

شکستگی و یا افتادگی و حتی کشیدن دندان ها عواملی هستند که باعث می شود شما دندان های خود را از دست بدهید ،  ، با استفاده از روش هایی مانند بریج و یا ایمپلنت فضای خالی را جبران و قشنگی را بازمی گردانیم . امروزه روش های کاشتن دندان، پل گذاشتن یا دندان مصنوعی جایگزین مناسبی جهت دندان های از بین رفته خواهد بود .

ت:هماهنگی دندان ها

دندان های غیر زوج، دندان های نامنظم و دندان های شکسته لبخند شما را تخریب می کنند و ظاهر شما را دچار عوض کردن می کند، اصلاح این مسائل تغییرات مثبت و چشمگیری به همراه خواهد داشت.

نتایج طرح اصلاح لبخند:

پس از اتمام تمام درمان ها و ترمیم ها متوجه تغییرات چشمگیر به وجود آمده می شوید. بعضی از مزایای اصلاح طرح لبخند عبارت است از:

 • دندان هایی سفیدتر
 • ردیف و منظم شدن دندان ها
 • دندان های یکدست و زیبا
 • بسته شدن فاصله بین دندان ها
 • ترمیم شکستگی ها و پوشاندن دیگر نقص های زیبایی
 • لبخندی درخشان تر و تاثیرگذارتر

لبخند زیبا، عریض و به پهنای صورت قشنگی بیشتری را به ارمغان می آورد و اعتماد به نفس را ارتقاء می دهد.

هرگونه استفاده و کپی برداری با درج نام مجله پزشکی بی بی نیمز (لینک دهی مستقیم) مجاز می باشد.

مطالب مرتبط :

ارتودنسی در بزرگسالان، مراحل و هزینه

مراحل ساخت ایمپلنت دندان

ارتودنسی و تغذیه

درمان های ارتودنسی در کودکان

واژه های کلیدی: سفید کردن دندان | دندان مصنوعی | دندانپزشکی | دندانپزشکان | دندانپزشک | ارتودنسی | استفاده | کامپوزیت | زیبایی | لبخند | سلامت

اصلاح طرح لبخند و قشنگی خنده

اصلاح طرح لبخند و قشنگی خنده

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>