خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » افشای حمایت ولیعهد سعودی از داعش
 

 

افشای حمایت ولیعهد سعودی از داعش

معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم گفته است که بن سلمان و بن زاید با ‘علی ابکر الحسن’ و ‘عبدالله فیصل الاهدل’ یمنی که نامشان در

افشای حمایت ولیعهد سعودی از داعش

معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم گفته است که بن سلمان و بن زاید با ‘علی ابکر الحسن’ و ‘عبدالله فیصل الاهدل’ یمنی که نامشان در فهرست آمریکایی افراد مرتبط با شرکت تروریستی القاعده هست، ارتباط مداوم داشته اند.

حمایت ولیعهد سعودی از داعش

شبکه المیادین گزارش داد، افشای اسنادی از سوی قطر نشان می دهد که عربستان و امارات از تروریست های القاعده و داعش در یمن حمایت می کنند.المیادین روز چهارشنبه گزارش داد، این اسناد دیپلماتیک که از سفارت قطر در واشنگتن به بیرون درز کرده و در ۲۶ اکتبر گذشته در اختیار ‘ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی’ وزیر خارجه قطر قرار گرفته هست، نشان می دهد که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی و محمد بن زاید ولیعهد امارات از بعضی سرکردگان تروریست های القاعده و داعش در یمن حمایت می کنند.
 

عبارات مهم : تروریست ها – تروریستی
بر اساس این اسناد، معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم گفته است که بن سلمان و بن زاید با ‘علی ابکر الحسن’ و ‘عبدالله فیصل الاهدل’ یمنی که نامشان در فهرست آمریکایی افراد مرتبط با شرکت تروریستی القاعده هست، ارتباط مداوم داشته اند.
 
در این اسناد جزئیاتی از فعالیت های دو سرکرده شرکت القاعده و همچنین کمک های مالی مستقیم از سوی خالد بن علی بن عبدالله الحمیدان مدیر شرکت اطلاعات و امنیت سعودی به علی ابکر جهت خرید ملزومات و ارائه آن به اعضای داعش آورده شده است است.
 
معاون وزیر دارایی آمریکا از ارتباط بن سلمان با گروه های افراطی القاعده و گروه های تروریستی دیگر بدون هماهنگی با واشنگتن ابراز نگرانی کرده است.
 
وی همچنین از نارضایتی واشنگتن نسبت به گسترش و توسعه القاعده در یمن و کشورهای مجاور آن سخن گفته است

 

افشای حمایت ولیعهد سعودی از داعش

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

واژه های کلیدی: تروریست ها | تروریستی | آمریکایی | امارات | ارتباط | آمریکا | واشنگتن | عبدالله | القاعده

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>