خانه » خبری و خواندنی » اخبار گوناگون » شکایت از ترامپ به خاطر بلاک کردن منتقدان
 

 

شکایت از ترامپ به خاطر بلاک کردن منتقدان

مدافعان آزادی بیان در آمریکا از رئیس‌جمهور این کشور به خاطر بلاک کردن منتقدانش در اینترنت شکایت کرده‌اند. آنها می‌گویند، حساب کاربری رئیس‌جمهور آمریکا یک محفل عمومی مجازی

شکایت از ترامپ به خاطر بلاک کردن منتقدان

مدافعان آزادی بیان در آمریکا از مدیر جمهور این کشور به خاطر بلاک کردن منتقدانش در اینترنت شکایت کرده اند. آنها می گویند، حساب کاربری مدیر جمهور آمریکا یک محفل عمومی مجازی است که وی به عنوان یک مقام دولتی نمی تواند مردم را از دسترسی به آن منع کند.

شکایت از ترامپ به خاطر بلاک کردن منتقدانش در توییتر

به نقل از خبرگزاری دویچه وله، هفت تن از اعضای یک موسسه دانشگاهی در نیویورک که همگی بعد از انتقاد از دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا به وسیله وی بلاک شدند، شکایتنامه ای را علیه او در دادگاه فدرال منهتن تنظیم کردند. در این دادخواست از قاضی پرونده خواسته شده است تا ترامپ و تیم رسانه ای اش را از مسدود کردن منتقدانی که حساب کاربری شخصی وی “@realdonaldtrump” در شبکۀ اجتماعی توییتر را دنبال می کنند، باز دارد؛ حساب کاربری که ۳۳ میلیون دنبال کننده دارد و در حقیقت تعداد دنبال کنندگان آن ۱۴ میلیون زیاد از حساب رسمی ریاست جمهوری آمریکا موسوم به “@POTUS” و ۱۹ میلیون زیاد از حساب کاربری “@WhiteHouse” است.

عبارات مهم : شکایت از ترامپ – ریاست جمهوری
آنها ادعا می کنند که ترامپ یک محدودیت غیرقانونی را بر توانایی آنها جهت همکاری در یک محفل عمومی مجازی اعمال می کند. آنها همچنین مدعی هستند که دسترسی ارزش به بیانیه هایی که دولت در حال حاضر در دسترس عموم قرار داده و همچنین بیانیه های کاربرانی که از دولت به خاطر تصحیح اشتباهش شکایت دارند، محدود شده است است.

این پرونده سوالاتی را به وجود می آورد راجع به اینکه چطور قانون اساسی آمریکا در عرصه رسانه های اجتماعی اعمال و تفسیر خواهد شد.

در این شکایتنامه آمده است: حساب کاربری “@realdonaldtrump” یک نوع محفل دیجیتال است که در آن مدیر جمهور و معاونینش از عملکرد توئیت کردن جهت انتشار اخبار و اطلاعات به عموم استفاده می کنند و مردم نیز از عملکرد پاسخ دادن جهت تصویر العمل نشان دادن به مدیر جمهور و معاونینش و همچنین تبادل نظر با یکدیگر استفاده می کند.

در این شکایتنامه همچنین به شون اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید و دن اسکاوینو، دبیر کاخ سفید در امور رسانه های اجتماعی به عنوان متهم اشاره شده است است.

جمیل جعفر، مدیر موسسه دانشگاهی مذکور گفت: بعد از آنکه شرکت ما سه هفته پیش به کاخ سفید اعلام کرد که اجازه ندارد افراد را از دنبال کردن حساب کاربری رسمی مدیر جمهور مسدود کند حمایت های بسیاری از جانب مردم مطرح شد.

 

شکایت از ترامپ به خاطر بلاک کردن منتقدان

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 

واژه های کلیدی: شکایت از ترامپ | ریاست جمهوری | دونالد ترامپ | حساب کاربری | استفاده | رسانه ها | رسانه ای | آمریکا | پرونده | میلیون | بیانیه

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>