خانه » خبری و خواندنی » نگارش كتاب «پس از نیما» به اتمام رسید
 

 

نگارش كتاب «پس از نیما» به اتمام رسید

غلامرضا طریقی گفت: این آخرهای کتابی را راجع به سیر تحول غزل بعد از نیما در دست نگارش داشتم.

نگارش كتاب «پس از نیما» به اتمام رسید

غلامرضا طریقی، شاعر در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ در خصوص کتاب تازه خود گفت: کتابم با عنوان «چلتاق» در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران انتشار شده است بود. چاپ قبلی این کتاب به اتمام رسید. جمعه قرار است کتابم با عنوان «چلتاق» به بهانه چاپ دومش رونمایی شود. کاری هم راجع به بررسی سیر غزل بعد از نیما با عنوان «پس از نیما» در دست نگارش داشتم که هم اکنون کار نگارش آن به اتمام رسید.

وی افزود: کتاب «پس از نیما» تحقیق مفصل ۶۰۰ صفحه‌ای است و جهت صدور مجوز به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سپرده شد. کار انتشار این کتاب را انتشارات علمی فرهنگی برعهده دارد. چون یک قراردادی جهت تهیه کردن این کتاب بسته بودند، قرار بود کار نگارش کتاب بعد از نیما قبل از عید به اتمام برسد ولی به علت آنکه این کتاب، تحقیق بسیار مفصلی بود کار نگارش آن طول کشید.

این شاعر با اشاره به مسئله خود در نگارش کتاب «پس از نیما» اظهار داشت: با وجود آنکه غزل‌های زیادی در ادبیات داریم، هیچ مرجع خوب و موثقی راجع به آن نداشتیم. در فصل اول کتاب به بررسی سیر غزل تا وقت مشروطه پرداختم. در فصل دوم راجع به شعر مشروطه و اتفاقاتی که جهت آن افتاد، نوشتم. فصل سوم راجع به نیما و کارهای اوست. سپس کتاب های غزل و غزلسراها را صورت به صورت تا دهه ۸۰ بررسی و تک تک آن ها را تحلیل کردم و درباه ارزش نوشتم.

نگارش كتاب «پس از نیما» به اتمام رسید

انتهای پیام/

سیر تحول غزل فارسی را در کتاب تازه غلامرضا طریقی بخوانید

غلامرضا طریقی گفت: این آخرهای کتابی را راجع به سیر تحول غزل بعد از نیما در دست نگارش داشتم.

واژه های کلیدی: انتشار | غلامرضا طریقی | شعر نیمایی | غزل در شعر نيما |

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
?>